سینما، نظارت و ارزشیابی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:20 - جمعه 13 تير 1399
کد خبر : ۴۹۰۰۱۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۲۸
حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره تغییرات احتمالی در سازوکار ارزیابی فیلم ها گفت: تغییرات در قوانین و مقررات نظارت و ارزشیابی فیلم ها یک پروسه طولانی مدت است اما باید در روش و اجرا تغییراتی ایجاد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حبیب ایل بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی با حضور در برنامه شهر فرنگ گفت: معرفی و تبلیغ مهمترین نیاز سینمای ایران است که رسانه ملی باید در این زمینه بیشتر کمک کند.

ایل بیگی گفت: در پی دیجیتال شدن سینما و راحت شدن تولید فیلم، تفکیکی میان فیلم ویدئویی و سینمایی نمی شود قائل شد. در پی دیجیتالی شدن ما محدودیت های هم داریم و شورایی خاصی را برای پروانه فیلم های سینمایی داریم و یک شورایی را هم برای فیلم های خانگی در نظر گرفته ایم.
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره محدودیت های اکران فیلم افزود: در تولید برخی فیلم ها هدف تولید کننده ها چندان برای اکران یا نمایش خانگی مشخص نیست به همین دلیل برخی فیلم ها مناسب اکران نیست.

ایل بیگی در واکنش به ارائه برخی آمارها درباره صف انتظار فیلم ها برای اکران گفت: برخی فیلم ها شرایط اکران را ندارند و به همین دلیل اجازه اکران به آن فیلم ها داده نمی شود.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی افزود: تغییرات در قوانین و مقررات نظارت و ارزشیابی فیلم ها یک پروسه طولانی است اما باید در روش و اجرا تغییراتی ایجاد کرد.

ایل بیگی درباره آمار بنیاد فارابی که 70 فیلم سینمایی در مرحله تولید قرار دارندگفت: تجربه نشان داده که 30 درصد این فیلم ها ساخته نمی شوند و به مرحله اکران نمی رسند.
 
وی افزود: بنیاد فارابی همه فیلم هایی که پروانه ساخت گرفته اند را در جدول می آورد که برخی از فیلم ها در مرحله پیش تولید هستند.
 
معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی افزود: سال 96 بحران اکران فیلم نداریم.
ایل بگی با تاکید بر اینکه در اکران 96 هیچ مشکلی نخواهیم داشت، گفت: 111 سالن به سینماهای کشور اضافه می شود و ظرفیت نمایش ما افزایش چشمگیری را شاهد خواهد بود.

وی افزود: سینما فقط فیلم کمدی و مردم پسند نیست، باید فیلم های خاص و شخصی هم ساخته شود.
 
وی درباره اکران فیلم رستاخیز هم گفت: شرایط این فیلم متفاوت است. فیلم رستاخیز پروانه نمایش دارد، امیدوارم شرایط پخش این فیلم مهیا شود. رستاخیز 15 فرودین در جشنواره فیلم کربلا به نمایش درمی آید.

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی درباره تاثیر افزایش قیمت بلیت سینما در مخاطب هم گفت: برخی سینما ها مخاطبین زیادی دارند مثل پردیس های سینمایی و افزایش بها تاثیری در کاهش مخاطب ندارد اما در برخی شهرها که سطح درآمدی پایینی دارند، افزایش بها تاثیر بیشتری بر روی مخاطب دارد.
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۵°