نبض پزشکی/ بازرسی ویژه رستوران های بین راهی در ایام نوروز
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:29 - پنجشنبه 10 مهر 1399
کد خبر : ۴۹۰۱۴۳
تاریخ انتشار : جمعه ۰۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۵
مدیرمرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در برنامه نبض پزشکی گفت: مسافران نوروزی بهتر است حتی الامکان از غذاهای سرد استفاده کنند و در صورت مشاهده مواد غذایی آلوده با سامانه 190 وزارت بهداشت به بازرسان ویژه اطلاع دهند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، در برنامه نبض پزشکی امشب متناسب با قرار گرفتن در ایام نورور و مسافرت های نوروزی دو تن از مسئولین و کارشناسان وزارت بهداشت در استودیو شبکه خبر حضور یافتند تا در مورد چگونگی بازرسی  فعالیت های اماکن بهداشتی و پذیرایی بین راهی به گفتگو بپردازند.
 
مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: رستوران های بین راهی مجوز فعالیت خود را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می گیرند و قبل از گرفتن مجوز فعالیت می بایست مجوز بهداشتی اشخاص از وزارت بهداشت تهیه شود. وی افزود: 2024 مورد مجوز برای رستوران ها و مراکز پذیرایی بین راهی صادر شده است.
 
تیتر امشب/ رستوران های بین راهی و چالش های سلامت 
 
صادق نیت افزود: بر اساس نظارت ها ی انجام شده کنترل فعالیت های رستوران ها علاوه بر محیط کار تمام کارکنان نیز می بایست کارت بهداشت داشته باشند و عکس این کارت در معرض دید عموم قرارگیرد.
 
او با بیان تشدید بازرسی ها در طرح نوروزی گفت: دست کم اماکن بهداشتی بین راهی در این مدت ( از 15 اسفند تا 15 فروردین)  سه مرتبه مورد بازرسی قرار می گیرد. چنانچه اماکن و کارکنان کارت بهداشت نداشته باشند بطور حتم تعطیل می شود و تا کنون62 مورد  به علت مراعات نکردن مسائل بهداشتی پلمپ شده اند.
 
مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت : دمای محل نگهداری مواد غذایی، بهداشت عمومی و اختصاصی کارکنان و تجهیزات پذیرایی بازرسی ویژه خواهند شد.
 
صادق نیت با اشاره به اینکه نمونه برداری ها در آزمایشگاه مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: هم اکنون بوسیله تجهیزات جدیدی که بازرسان در اختیار دارند سنجش تازگی مواد غذایی و میزان غلظت غذا از نظر شوری در محیط کار بازرسی و سنجیده می شود.
 
او گفت: نظارت بر بهداشتی بودن محیط کار و مواد غذایی بصورت هم زمان صورت می گیرد. و سامانه 190 بصورت 24 ساعته آماده دریافت اطلاعات و نظارت های مردمی است که بسیار زیاد به بازرسان وزارت بهداشت کمک خواهد کرد.
 
صادق نیت با اشاره به معرفی 220 مورد متخلف به سیستم قضایی، گفت: عرضه قلیان و سیگار در رستوران ها و رستوران های بین راهی مطلقا ممنوع است. این توزیع و استعمال سیگار و قلیان یا هرگونه مواد دیگری می تواند هم هوای محیط رستوران را آلوده کند و هم محیط اماکن را آلوده سازد بطوریکه از طریق پوست جذب بدن می شوند.
 
 مدیر مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت افزود:  شهر های توریستی و مسافر پذیر بصورت ویژه کنترل می شوند و توصیه می کنیم در بین راه از غذاهای سرد استفاده کنند و چنانچه غذا و مواد خوراکی رنگ، طعم، و بوی آنها تغییر کرده است از استفاده آن پرهیز کنند.

 تیموری مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان گردشگری دیگر مهمان حضوری برنامه درباره نظارت بر رستوران های بین راهی گفت: رستوران های بین راهی یا واحدهای پذیرایی بین راهی مجوز خود را از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری می گیرند و بر اساس این مجوز فعالیت می کنند. وی گفت: تعداد 2 هزار و 224 مورد مجوز فعالیت بین راهی صادر شده است که در سطح  کشور در حال فعالیت هستند.
 
تیتر امشب/ رستوران های بین راهی و چالش های سلامت
 
 تیموری در ادامه گفت: در آخرین مصوبه دولت در سال قبل تکلیف شد که واحدهای پذیرایی منفرد بین راهی که وجود داشته اند زیر نظر سازمان فعالیت می کنند اما یک سری واحدهایی که قرار شد ایجاد شودقرار شده است که در قالب مجتمع های بین راهی تشکیل شوند و باید مجوز خود را از سازمان گردشگری دریافت کنند اما وزارت راه هم در این رابطه نظارت دارد.

وی گفت: استانداردها در بخش فنی ساختمان،خدمات، تجهیزات، ایمنی و همچنین بهداشت است پس بنابراین بیشتر نسبت به مسائل فنی و استحکام بنا و برخورداری از تجهیزات مناسب و کیفیت خدمات و نیروی انسای معیارهای سنجش ما می باشد و نمراتی که بر این اساس کسب می کنند مشخص می کند که واحد پذیرایی بین راهی درجه یک، دو و سه می باشد که بر این اساس پروانه بهره برداری صادر می شود. وی گفت: این پروانه با مهر گردشگری است و باید در معرض دید مشتری نصب شود که بر اساس تابلیویی که در واحد پذیرایی است می توان متوجه شد که واحد مورد نظر تحت نظر سازمان گردشگری هست یا نه؟  

تیموری در ادامه افزود: این واحدها در طور سال تحت نظارت هستند و به صورت دوره ای کنترل می شوند و اگر تخلفی دیده شود بلافاصله به کمیسیون فنی در استان ها ارجاع می شود که مورد رسیدگی قرار می گیرد که در مواردی هم حتی به لغو پروانه  کسب نیز منجر می شود. وی گفت: تخلفات بیشتر در زمینه بهداشت دیده می شود، بعد از بهداشت تخلفات در زمینه تجهیزات و امکانات است که در اینگونه موارد اول اخطار داده می شود و در صورت تکرار نمره استاندارد کسر می شود و در مواردی هم پروانه کسب لغو می شود.

مدیرکل دفتر نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری سازمان گردشگری گفت: در مورد واحدهایی که پروانه بهره برداری ندارند اگر مردم مراجعه نکنند آمار تخلفات نیز کم خواهد شد. تیموری گفت: سامانه 09629 در سازمان گردشگری و 190 وزارت بهداشت به صورت 24 ساعته در طول سال بویژه در ایام نوروز پاسخگو می باشد که اگر اطلاع رسانی شود رسیدگی می شود.

 وی گفت: نظارت ها از سه ماه قبل آغاز شده است، اگر مشکلاتی در قبل بوده است نظارت و رسیدگی می شود که برطرف شده باشد. وی در ادامه گفت: بازدیدهای نامحسوس نیز به صورت دوره ای انجام می شود و مواردی هم در قالب توصیه نامه و بخشنامه به واحدها و مردم اعلام می شود که علاوه بر پیش آمادگی ها در ایام نوروز همزمان در نوروز نیز دستگاههای وزارت بهداشت، وزارت راه، سازمان محیط زیست، وزارت کشور ، نیروی انتظامی، هلال احمر و کلیه دستگاههایی که در سفر به شکلی در سفر نقش ایفا می کنند عضو سازمان ملی خدمات سفر هستند.

وی گفت: گشت های ملی در ایام نوروز نیز داریم که استان به استان به صورت زمینی واحدهای پذیرایی مورد بررسی قرار می گیرند بنابریان خیال مردم راحت باشد و دغدغه ای نداشته باشند چون واحدهای مجاز تحت نظر هستند. وی گفت: سفر بخصوص در ایام نوروز ایجاب می کند که در مسیر راه نیاز به استقرار واحدهای پذیرایی است که در فصل زمستان و اوج گرما محلی امن برای جان مسافران می باشند، بنابراین در کنار نظارت بر خدمات باید قدردان زحمات افرادی که در این واحدهای بین راهی فعالیت می کنند، باشیم. وی گفت: نظارت های انجام شده تضمین ایمنی جان مسافران است.

 

برچسب ها: رستوران ، نبض
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۴°    ۲۵°