شهرفرنگ/ چابکسازی؛ نیاز امروز سینمای ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:34 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۴۹۰۸۴۹
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۱
فعالان حوزه سینما معتقدند که قوانین و آیین نامه های کنونی در سینما مربوط به دهه 60 است که با توجه به ورود تلکنولوژی های نوین امروزه چندان کاربردی نیست و باید اصلاح شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، هادی کریمی کارگردان سینما در برنامه شهرفرنگ گفت: ما نباید بنیاد سینما را به دو قسمت تهران و شهرستان تقسیم بندی کنیم زیرا در برخی از شهرستانها سینما روها بیشتر از تهرانی ها هستند.

شهرفرنگ/ چابکسازی؛ نیاز امروز سینمای ایران 

او افزود: شهرداری از فیلمها عوارض اخذ می کند و مقدار آن 5 رصد است و باید بدانیم که واقعا این 5 درصد در کجا هزینه می شود، این مبلغ باید ساماندهی شود و.

او گفت: از سوی دیگر فیلمها باید آسیب شناسی شود، من در فیلمهایی که ساخته ام تلاش کرده ام از دو منظر آسیب شناسی و روانشاختی به موضوع نگاه کنم، علت کاهش رفتن سینما رو ها به سینما ها، نبود سالنهای مناسب و فضا های مناسب برای اکران است.

او گفت: سازوکارهای مدیریتی در کشورما بازمانده از دهه 60 است و به همین علت در حال حاضر چندان کاربردی نیست، بسیاری از سازوکارها برای آن موقع مناسب بود که با توجه به تکنولوژی های روز که دیجیتالی شده باید سازوکارها تغییر کنند زیرا آیین نامه های قدیمی دیگر موثر و کاربردی به نظر نمی رسند.

او افزود: مسئولان از ابزار قدرتمند سینما غافل نشوند و به اختلافات درون صنفی دامن نزنند، سینما یک پیکره واحد است و با وجه به انتخابات پیش رو بهتر است که این وحدت کلمه بیش از پیش حفظ شود.

علی اکبری تهیه کننده سینما دیگر مهمان برنامه افزود: اگر رسانه ملی فیلمها را تبلیغ کند و مراکزی هم برای فیلمهای ارزشی تعیین شود آنگاه حتی سینمای ارزشی هم به خوبی می فروشد.

او گفت: 1167 شهر داریم که حدودا 70 شهر ما صاحب سینما است و عملا 95 درصد از شهرهای ما فاقد سینما هستند که این امر فاجعه است.

شهرفرنگ/ چابکسازی؛ نیاز امروز سینمای ایران 

او افزود: بحث مدیریتی در سینما چندان مهم نیست بلکه بحث آیین نامه ها مهم اند، تعداد شورا ها در سینما معنایی ندارد اینکه در شورایی پروانه ساختی صادر می شود ولی در شورایی دیگر پروانه نمایش دریافت نشود چه معنایی دراد و اصلا چه فایده ای برای سینمای کشور دارد.

او گفت: در کشور ما منابع تصمیم گیری زیاد است و همین امر به شکاف موجب دامن زده و سوء استفاده هایی را باعث شده است حال با کوچک سازی سازمان سینمایی و کم شدن مدیران می توان وحدت کلمه را در بین اهالی سینما گسترش داد.

او افزود: مسئولان باید پیشکسوتان هنر این مرز و بوم را مورد تکریم و احترام ویژه ای قرار دهند و باید به وضعت آنان رسیدگی کنند.

 
 
 
 
 

برچسب ها: شهر فرنگ ، سینما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۶°