رونق نوشت افزارهای ایرانی با فرهنگ سازی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:48 - سه‌شنبه 21 مرداد 1399
کد خبر : ۴۹۱۷۳۵
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۹
نماینده تولید کنندگان و فروشندگان صنعت نوشت افزار، ضمن تشریح مشکلات این حوزه، فرهنگ سازی در جامعه را راه حل رونق بازار تولید داخل عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمود رضا صنعتکار رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار با اشاره به نبود آمار فعالان حوزه نوشت افزار گفت: در حال حاضر آمار دقیقی از واحدهای تولیدی فعال و نیمه فعال در دست نیست اما بسیاری از کارخانه های تولید کننده نوشت افزارها فعالیتی ندارند و بخش کمی از این واحدها هم نیمه فعال اند.
 
رونق بازار نوشت افزاهای ایرانی با فرهنگ سازی
 
رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان نوشت‌افزار افزود: اکثر واحدهای تولیدی با 20 درصد ظرفیت خودشان در حال تولید اند و علت آن هم قاچاق نوشت افزارها و واردات بی رویه است.

محمود رضا صنعتکار گفت: بسیاری از نوشت افزارها که وارد کشور می شوند از طریق مبادی گمرک به کشور وارد می شوند و تعرفه های تعیین شده برای اقلام مختلف متفاوت است و وارد کنندگان با کم اظهاری قیمت تمام شده این کالاها را کاهش می دهند یا چندین نوع اقلام مختلف را در کانتینرها جاسازی می کنند که خود این عمل هم قاچاق محسوب می شود.

او گفت: تولید کنندگان داخل در حال حاضر دستگاه هایشان را به روز کردند و بهای تمام شده بالایی در اقلام تولید داخل صحت ندارد و برای حل این موضوع باید فرهنگ سازی شود زیرا ما توان تولید اقلام با کیفیت و قیمتی قابل رقابت با اقلام و اجناس اروپایی را داریم.

محمود رضا صنعتکار افزود: ما باید عینک بدبینی را از جامعه برداریم و مردم هم اگر ضعفی را در تولید مشاهده می کنند ما را مطلع کنند تا آن را رفع کنیم.

او گفت: کالاهای خارجی با در اختیار داشتن بودجه کافی در رسانه ها و فضای مجازی و جامعه به تبلیغ کالای خود می پردازند ولی تولید کنندگان ما تمام بودجه خودشان را صرف تولید و هزینه های نیروی کار می کنند.

موسی فرزانیان رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار در ارتباط تلفنی گفت: ما در حوزه نوشت افزارها در کشور تولید داریم اما در برخی اقلام توانایی تولید وجود ندارد یا اینکه تولید برخی از این اقلام به صرفه نیست.
 
رونق بازار نوشت افزاهای ایرانی با فرهنگ سازی
 
رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌افزار با اشاره به واردات بی رویه نوشت افزار افزود: بسیاری از وارد کنندگان نوشت افزارها امروزه در حال حرکت به سمت تولید آن در داخل کشور هستند اما برخی کارخانه های ما به دلیل وجود برخی مشکلات نتوانستند هزینه تولید را کاهش دهند یا دستگاه هایشان را به روز کنند.

فرزانیان گفت: صنعت گران ما باید بهره وری خود را افزایش دهند و در این صورت قادر خواهند بود با تولید کنندگان خارجی رقابت کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان نوشت‌ افزار افزود: خودکار، مداد و پاک کن از اقلام اصلی اند و مغز مداد و اتود هم از اقلام جانبی اند که تولیدشان سخت و بدون صرفه اقتصادی است و ما هم تمرکز را روی اقلام اصلی قرار داده ایم که در داخل کشور هم تولید می شوند.
    


 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °