انتخابات در 150 شهر الکترونیکی خواهد بود
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 23 خرداد 1400
کد خبر : ۴۹۲۰۴۰
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۱
رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس با بیان اینکه انتخابات شوراهای شهر و روستا در 150 شهر کشور به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد، گفت: شهرهایی که تعداد اعضای شوراهای آنها بین 7 تا 9 نفر هستند، انتخابات الکترونیکی خواهند داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از فارس، همایش دبیران اجرایی، بازرسان و مسئولان کمیته‌های حقوقی هیئت‌های نظارت سراسر کشور صبح امروز در محل مجتمع آدینه تهران و با حضور محمد محمودی شاه‌نشین رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در ابتدای این همایش محمودی شاه‌نشین به عنوان رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها طی سخنانی به بیان وظایف هیئت‌های انتخابات شوراها پرداخت و سپس اسداللهی جانشین معاونت نظارت مجلس سخنانی را ایراد کرد.

در بخش دیگری از این همایش محمدجواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی، قاسم میرزایی‌نکو نماینده دماوند و پارسایی عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها به پاسخگویی به سؤالاتی در این همایش پرداختند. 

کولیوند رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس در این همایش،گفت: ما توانستیم در این دوره از انتخابات از فضای رأی‌گیری دستی خارج شویم و به سمت رأی‌گیری الکترونیکی پیش برویم.

وی افزود: بخش IT مجلس با مجموعه IT وزارت کشور کار را پیش بردند و مجموعه تأئیدیه‌های لازم در این زمینه گرفته شد، امروز نیز همه ما در یک رأی‌گیری آزمایشی با استفاده از این صندوق‌های الکترونیک شرکت خواهیم کرد تا حالت آموزشی برای همه داشته باشد. 

رئیس کمیسیون امور شوراهای مجلس همچنین گفت: قرار است در شهرهایی که تعداد اعضای شوراهای آنها بین 7 تا 9 نفر هستند، رأی‌گیری به صورت الکترونیکی برگزار شود.

در ادامه این نشست پرسش و پاسخ قاسم میرزایی‌نکو نماینده دماوند و عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: ما در مجموع 150 شهر کشور که عمدتاً شامل اکثر استان‌های کشور به جز 4 استان می‌شود را انتخاب کردیم که بر این اساس قرار است در شهرهایی که تعداد اعضای شوراهای آنها بین 7 تا 9 نفر هستند، انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار شود، تمام مسائل در رابطه با امنیت این صندوق‌ها هم مدنظر قرار گرفته و رعایت شده است و چند بار روی این صندوق‌ها به صورت ‌آزمایشی رأی‌گیری انجام شده است.

در ادامه این جلسه بهرام پارسایی نماینده شیراز و دیگر عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا، گفت: تصمیمات هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها قطعی و لازم‌الاجراست و این هیئت در مواردی که احساس نیاز کند قطعاً ورود خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °