مردم با وحدتی عظیم در پای صندوق ها حاضر شوند/آمریکا درباره سوریه دروغ می‌گوید و پررویی می‌کند
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
21:44 - چهارشنبه 02 مهر 1399
کد خبر : ۴۹۲۰۸۷
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۱
امام جمعه موقت تهران گفت: امیدواریم در روز انتخابات همه مردم با حضور همگانی و وحدتی عظیم پای صندوق های رای حضور یابند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبربه نقل از خبرگزاری صداوسیما، آیت الله امامی کاشانی در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت: توجه و عمل به این شعار رهبر معظم انقلاب موجب استقلال کشور و بی نیازی از دنیای استکباری می شود و در نتیجه باور می کنیم که انسان قادر است از زمان به خوبی استفاده کند.

 امام جمعه موقت تهران افزود: انسان باید به اقتصاد، تولید و اشتغال ایمان پیدا کند و همه بدانند که قاچاق، خیانت به کشور است.

اگر ایمان در همه طبقات چه در دستگاه های اجرایی، قضایی، تقنینی و چه در میان آحاد جامعه مانند شرکت ها، کارخانجات و مراکز تولید و توزیع باشد و همه بدانند که عزت ملت و کشور در چیست؟

هیچ کس قاچاق نمی کند، قانون گذاران قوانین صحیح و کارآمد تصویب می کنند، دستگاه های اجرایی بخوبی قوانین را اجرا می کنند و دستگاه های نظارتی نیز بدرستی برعملکرد بدنه اجرایی نظارت می کنند. 

او ادامه داد: اگر کارگر کالایی خراب و معیوب تولید کرد این نشانه بی ایمانی است و اگر افرادی در سمت های مختلف درست کار نمی کنند نشانه بی ایمانی مدیر است و راهکار همه این مسایل ایجاد انگیزه در میان همه است. 

آیت الله امامی کاشانی گفت: نمایندگان مجلس باید این انگیزه را با تعیین  قوانین صحیح در بخش های مختلف بالا ببرند و دستگاه های اجرایی، قوه قضاییه و بدنه اجرایی باید در عملکردشان به این ویژگی مهم و تسری آن به جامعه و مردم توجه کنند. 

او با انتقاد از تعطیلات طولانی عید نوروز گفت: از چند روز مانده به عید همه جا تعطیل می شود و همه به مسافرت های طولانی مدت می روند و همین موضوع باعث هدررفت زمان در کشور است. 

امام جمعه موقت تهران به زیاد بودن تعطیلات سالانه در کشور نیز انتقاد کرد و افزود: تعطیلات طولانی و بیش از اندازه در کشور بسیار است و این موجب بیکاری در میان مردم می شود که مجلس باید به این موضوع فکر کند.

 آیت الله امامی کاشانی ادامه داد: کشور برای پیشرفت نیازمند حرکت جهادی است و مسئولان با شناخت و شناسایی مشکلات به حل آنها اهتمام ورزند. 

آمریکای متجاوز، سلاح شیمیایی در اختیار تروریست ها قرار می دهند و پس از آنکه ارتش سوریه به پایگاه های تروریست ها حمله می کنند این تسلیحات شیمیایی منفجر می شود و به دروغ می گویند دولت سوریه شیمیایی زده است، چقدر دروغ گویی! این سلاح ها را خود شما در اختیار تروریست ها قرار دادید؟ خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به حمله تجاوزگرانه آمریکا به سوریه افزود: در دنیای دیوانه ای به سر می بریم و این آمریکای متجاوز و جنایت کار امروز با حمله موشکی به سوریه به دیوانگی اش ادامه داد.

او گفت: پررویی را به حدی اعلاء رسانده اند، خود سلاح شیمیایی در اختیار تروریست ها قرار می دهند و پس از آنکه ارتش سوریه به پایگاه های تروریست ها حمله می کنند این تسلیحات شیمیایی منفجر می شود و به دروغ می گویند دولت سوریه شیمیایی زده است، چقدر دروغ گویی، این سلاح ها را خود شما در اختیار تروریست ها قرار دادید؟ 

او در بخش دیگری از سخنانش به موضوع انتخابات در کشور اشاره کرد و افزود: کشوری که با این عزت، فناوری علمی و این استقلال در دنیا وجود دارد و دشمن به دنبال نقطه ضعف آن است، در آستانه آزمونی دیگر قرار دارد و نکته ای که رهبر معظم انقلاب فرمودند همه آحاد مردم با حضور و انسجام ملی باید در صندوق های رای حاضر شوند همانا خدمت به اسلام، ملت و تاریخ است.

 آیت الله امامی کاشانی ابراز امیدواری کرد: در روز انتخابات همه مردم با حضور همگانی و وحدتی عظیم پای صندوق های رای حضور یابند. 

اودر پایان به فصل نام نویسی طلاب در کشور اشاره کرد و گفت: باید جوانان و طلاب عزیز به این موضوع و ثبت نام توجه داشته باشند و به ادامه تحصیل در حوزه های علمیه اهتمام ورزند.خطبه اول نماز جمعه؛ همه امورات خودمان را به خدا واگذار کنیمامام جمعه موقت تهران گفت: سالروز ولادت حضرت جواد الائمه و ولادت امیر المومنین علی (ع) را به محضر مقدس امام عصر (عج)، رهبر عزیز انقلاب اسلامی، امت اسلام و ملت ایران تبریک عرض می کنم.

 آیت الله امامی کاشانی در خطبه اول نماز جمعه این هفته تهران افزود: عده ای از مورخین ولادت امام جواد (ع) را دهم رجب نوشته اند، یکی از القاب امام جواد (ع) باب المراد است به این معنی که مسلمین توسلشان و توجهشان به آن حضرت باشد و از برکت خاصی برخوردار شوند، از همین رو وقتی به امام رضا (ع) گفتند که شما فرزند ندارید و بعد از شما چه کسی پیشوای شیعیان خواهد شد، فرمودند: مولودی برای شیعیان از نظر برکت به اندازه جواد وجود ندارد، از همین رو از مادری بنام ریحانه یا اسماء دیگری که نام برده اند فرزندی در دامن مادر طلوع کرد و نامش جواد لقب گرفت.

او ادامه داد: حالا چرا برکتی به اندازه امام جواد (ع) نیست؟ خیلی ها فکر می کردند بساط امامت و ولایت با شهادت امام رضا(ع) برچیده خواهد شد اما با آمدن امام جواد (ع) به دنیا اوضاع دگرگون شد، یکی از این برکات توسل به امام جواد (ع) است که کشور ما می تواند در سایه توسل به آن حضرت آرامش خاصی داشته باشد. 

سه چیز در انسان اگر باشد دیگر ندامتی در پیش نخواهد بود؛ اول عجله در کارها نکند، دوم در کارها مشورت و از فکر دیگران استفاده کند و سوم به خدا توکل کند.

آیت الله امامی کاشانی افزود: خدا توکل را این گونه معنی کرده است که در همه امورات خودمان را به خدا واگذار کنیم، البته سه چیز در انسان اگر باشد دیگر ندامتی در پیش نخواهد بود، اول عجله در کارها نکند، امور را رصد کند و با حساب و کتاب کار کند، این عجله واقعا بلایی است و اگر در حساب و کتاب ها با تانی رفتار نکند، با تانی سخن نگوید و با تانی ننویسد و با همسر و فرزندان و تمام جامعه شتاب زده عمل کند بلای بزرگی خواهد بود.

او ادامه داد: دوم در کارها مشورت کردن و استفاده از فکر دیگران و سوم توکل، در تصمیمی که می گیریم باید به خدا توکل کنیم، به این معنی که آدم کارهایی را به علل مختلف انجام می دهد که بسیاری از سر خودخواهی و تحلیل های شخصی است و همین امور انسان را با مشکل مواجه می کند.

آیت الله امامی کاشانی گفت: از توکل خوب تر نیست و آدم باید خودش را به خداوند تسلیم کند معنای توکل ترک اسباب نیست، باید به خدا متوجه بود زیرا دوست خداست و هوا و هوس دشمن است، شیطان دشمن است و چه بهتر که انسان برای آرامش چیزی را به غیر از خدا نبیند.

اوافزود: در سوره یوسف آمده خدا وکیل است به این معنی که خدا را وکیل قرار دادند. 

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از خطبه اول گفت: یک نکته هم باید عرض کنم درباره فضائل ماه رجب، ماهی که ایام توجه به خداست و اعتکاف از روز سیزدهم رجب شروع می شود، اعتکاف یعنی عفوف یعنی انسان خود را ملازم کند یا قصد قربت و تعظیم کند. 

او افزود: در اعتکاف تعظیم و ملازمت نهفته است و انسان باید به اعتکاف توجه کند ولی اگر شرایط این امر بزرگ وجود نداشت و اگر انسان از لحاظ شرایط جسمی اجازه پیدا نکرد که معتکف شود باید در برابر خدا و مسجد تعظیم کند یعنی گناه نکند و به خدا توجه کند و امیدوارم خداوند همه دعاهای ما را مورد توجه و عنایت خود قرار دهد و من نیز همه عزیزان را به تقوا توصیه می کنم.

حجت الاسلام رضایی، سخنران پیش از خطبه های نماز: تامین 4 میلیون مسکن با تلاش بنیاد مسکن

 

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از تامین حدود 4 میلیون مسکن با تلاش این بنیاد خبر داد.حجت الاسلام محمدعلی رضایی به مناسبت سالگرد فرمان حضرت امام و تاسیس حساب 100 و بنیاد مسکن در سخنان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران گفت: بعضی ها معتقدند تامین مسکن از وظایف دولتهاست و بعضی هم می گویند تامین سرپناه و مسکن وظیفه خود انسانهاست اما امام (ره) بعد از پیروزی انقلاب فرمانی صادر کردند که ارائه دهنده یک راهکار بود و مبنای آن این است که هم دولت و هم مردم باید هر دو دست بکار شوند و مسکن را تامین کنند.

او افزود: ایشان حساب 100 را در بانک ملی افتتاح و ازهمه برای کمک به تامین مسکن محرومین دعوت کردند.رضایی با بیان اینکه بنیاد مسکن پس از فرمان حضرت امام شکل گرفت، افزود: تا امروز بیش از 3میلیون و 929 هزار و 610 واحد در اختیار مردم محروم ونیازمند مسکن قرار داده است.قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه یکی دیگر از وظایف بنیادمسکن، خانه سازی برای روستاییان بوده، که مسکن مقاومی نداشتند، افزود: بنیاد در خانه سازی برای روستاییان انچنان فعال برخورد کرده که تا امروز بیش از یک میلیون 700 هزار واحد در روستاها بهسازی و نوسازی و ساخته شده است.

او کمک به مردم مناطق آسیب دیده را از دیگر اقدامات بنیاد اعلام کرد و گفت: بنیاد مسکن طرح هادی را برای روستاهای دارای بیش از 20 خانوار تهیه کرده که تاکنون 37 هزار و 320 روستا دارای این طرح شده اند.

دولت جمهوری اسلامی باید برای روستاها فکری کند که مردم در روستاها بمانند، بویژه نسل جوان که آنچه امکان دارد همت کنند و اشتغال برای جوانان روستا ایجاد شود تا در کاهش هجرت به شهرها موثر باشد.

رضایی افزود: 15 هزار و 804 طرح هادی روستایی در سراسر کشور اجرا شده است.

او گفت: در سال های 94 و 95 همچنین25 میلیون مترمربع آسفالت راه در 4500 روستا انجام شده، ضمن آنکه 3 میلیون و 235 هزار سند خانه روستایی در اختیار مردم قرار گرفته است.

رضایی با بیان اینکه 160 هزار فقره سند مسکن شهری در بنیاد مسکن صادر شده است، اظهار داشت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای اینکه بتواند روانتر به مردم محروم کمک کند انجمن خیرین مسکن ساز را راه اندازی کرده که در 31 استان و 120 شهرستان شکل گرفته است.

قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن با اشاره به اینکه 1500 نفر عضو افتخاری این تشکیلات هستند، افزود: این انجمن ساخت 30 هزار واحد را شروع کرده که 20 هزار واحد آن در اختیار مردم قرار گرفته است.

رضایی گفت: با همکاری بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی و سازمان ملی زمین و مسکن ساخت 7737 واحد برای خانوارهای دارای بیش از 2 معلوم با وام 30 میلیون تومان بلاعوض در دست اقدام است که یکی از کارهای بسیار ارزشمند محسوب می شود.وی در پایان از دولت و مردم درخواست کرد که به حساب 100 امام کمک کنند و گفت: دولت جمهوری اسلامی باید برای روستاها فکری کند که مردم در روستاها بمانند بویژه نسل جوان که آنچه امکان دارد همت کنند و اشتغال برای جوانان روستا ایجاد شود تا در کاهش هجرت به شهرها موثر باشد.

خدادوست، سخنران پیش از خطبه های نماز: نقش مهم طب سنتی در زندگی سالم و دوری از بیماریها سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته تهران بر نقش مهم طب سنتی در زندگی سالم و دوری از بیماریها تاکید کرد.محمود خدادوست، مشاور وزیر بهداشت و مدیر کل دفتر طب سنتی به مناسب روز جهانی بهداشت (سالروز تأسیس سازمان بهداشت جهانی در 1948م) گفت: به فرموده حضرت رسول گرامی اسلام؛ سلامت و امنیت از نعمت های مجهول هستند که وقتی از دست دادیم متوجه آن می شویم.

 خدادوست در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تهران با ابراز خرسندی از اینکه در دولت یازدهم سلامت از اولویتهای اول تا سوم عنوان شده است، گفت: طرح تحول نظام سلامت با سه هدف کاهش پرداختی هزینه درمان از جیب مردم-تسهیل دسترسی به متخصصین و توسعه زیر ساختهای حوزه بهداشت و درمان  کار را در این دولت شروع کرد و به قوت ادامه دارد.

طرح تحول نظام سلامت با سه هدف کاهش پرداختی هزینه درمان از جیب مردم-تسهیل دسترسی به متخصصین و توسعه زیر ساختهای حوزه بهداشت و درمان کار را در این دولت شروع کرد و به قوت ادامه دارد. خدادوست افزود: از نگاه سازمان بهداشت جهانی امروز روز جهانی بهداشت و روز سلامت است که چالش اصلی سلامت امروز را در جهان بیماریهای غیرواگیر عنوان می کند و در راس آن بیماریهای قلبی عروقی، چاقی، فشار خون، دیابت، سرطانهاست و مهم ترین علت آن هم سبک زندگی غلط و بهترین راه مداخله درمان و پیشگیری اصلاح سبک زندگی است. 

مشاور وزیر بهداشت به نظرات حکمای طب سنتی اشاره کرد و گفت: امروزه منفعت طب سنتی زیاد است و باز هم از آن استفاده میکنند و آنچه امروز سازمان بهداشت جهانی میگوید هزار سال پیش حکمای ما برای اصلاح سبک زندگی بیان کرده اند.

او با اشاره به نظرات سید اسماعیل جرجانی درباره 6 اصل ضروری برای سلامت گفت: آب وهوا، خوردنی ها و آشامیدنیها، خواب و بیداری، حرکت و فعالیت بدنی، دفع مواد زائد از بدن و پاکسازی و اعراض نفسانی ازعوامل موثر در سلامت هستند.وی در ادامه به نظر یکی دیگر از حکمای طب سنتی اشاره کرد و گفت: اغلب اشخاص در معرض امراض هستند چون طریقه خوردن و آشامیدن و ترتیب آن را رعایت نمی کنند.

خدادوست گفت: اگر این 6 اصل سلامت درست رعایت شود و در حالت تعادل باشد باعث سلامت و خروج از بیماری است.مدیر کل دفتر طب سنتی وزارت بهداشت گفت: برای حفظ سلامتی باید سبک زندگی صحیح داشته باشیم و بپذیریم استفاده از ظرفیت طب سنتی با این نگاه در راستای اقتصاد مقاومتی است و از این ظرفیت در نظام سلامت استفاده کنیم چون متکی بر دانش بومی وظرفیت داخلی است.

او گفت: در موارد استفاده از دارو نیز ازگیاهان دارویی استفاده میشود که اگر ضابطه مند باشد متناسب با شرایط اقلیمی کشورتولید کشت و پرورش گیاهان دارویی  می تواند به اقتصاد مقاومتی نیز کمک کند.

خدادوست در ادامه به چند تدبیر برای سبک زندگی صحیح در فصل بهار اشاره کرد و گفت: در بهار با گرمی ملایم پس از سرمای زمستان اخلاط بدن در حال جوشش هستند که مهمترین اصل وتدبیر این فصل  پاکسازی بدن و مزاج است که متاسفانه  به علت کم تحرکی مشکل یبوست که ام الامراض است امروزه  از معضلات اکثر مردم محسوب می شود. 

او افزود: در این فصل باید از نوشیدنی های گرمی بخش و خوراکی های تند پرهیز شود از نوشیدنی های خنک از جمله عناب زرشک ریواس، به، سمنو، سکنجبین و کاهو استفاده کرد.

خدادوست گفت: غذاهای گوشتی کمتر بخوریم چون با انبساط اخلاط روبرو هستیم بجای آن از آشها بویژه آشهای ترش استفاده شود.

او گفت: دوری از فست فودها، خواب قبل از نیمه شب، سحرخیزی، تاکید بر ورزش روزانه حتی به صورت نیم ساعت پیاده روی، توکل به خدا برای کاهش استرس، خوردن غذا با اشتهای واقعی، خوب جویدن، مصرف یک نوع غذا در هر وعده و سلامت معنوی از اصول 6 گانه حفظ سلامت است که باید برای سبک زندگی صحیح بر آن تاکید و رعایت شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۹°    ۲۹°