تایید صلاحیت 90 نفر از داوطلبان انتخابات میان دوره ای مجلس

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:16 - شنبه 10 اسفند 1398
کد خبر : ۴۹۲۵۴۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۴
رئیس ستاد انتخابات کشور از تایید صلاحیت 90نفر از مجموع داوطلبان نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در چهار حوزه انتخابیه اصفهان، اهر و هریس، بندرلنگه، بستک و پارسیان، مراغه و عجب شیر از سوی هیئت نظارت شورای نگهبان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، علی اصغر احمدی شامگاه یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا اظهار داشت: بر اساس آمار دریافتی از مجموع 287 داوطلب در چهار حوزه انتخابیه 90 نفر تایید صلاحیت شدند. وی ادامه داد: از مجموع داوطلبان 48 نفر انصراف داده بودند که از 239نفر باقی مانده داوطلبان 98نفر رصد صلاحیت شدند و صلاحیت 51نفر احراز نشد.

**گزارشی دال بر تخلف انتخاباتی تا این لحظه ارائه نشده است

 
رئیس ستاد انتخابات کشور همچنین در خصوص تخلفات انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یک مقدماتی برای ما مجریان، ناظران و همه کسانی که می خواهند داوطلب شوند وجود دارد؛ درست است که از 22 فروردین دستور شروع انتخابات از سوی وزیر کشور صادر می شود اما در خصوص مقدماتی مانند طراحی تعرفه ها و مهرها و چاپ اینها تمهیداتی از قبل، صورت می گیرد. وی افزود:‌ نامزدها هم بعضی وقت ها تهمید مقدماتی دارند؛ رایزنی می کنند و می خواهند اظهار وجود و مشورت می کنند.

احمدی گفت:‌ ‌اگر در این سطح باشد تبلیغات انتخاباتی نیست اما اگر تحت عنوان ایجاد ستاد و معرفی ستاد به عنوان تابلو و برگزاری میتینگ برای انتخابات و جلب افکار عمومی و تقاضای رای و چاپ پوستر باشد اینها از مصادیق تبلیغات خواهد بود که تا این لحظه گزارشی دال بر این قضایا واصل نشده است. وی افزود: حتما کسانی که قصد دارند داوطلب شوند چارچوب قانون را رعایت و تبلیغات را به زمانی موکول می کنند که شورای نگهبان تایید نهایی را بدهد و ما اعلام کنیم که در زمان خود باید انجام دهند.

احمدی گفت:‌ ممکن است نامزدها مجموعه ای را به عنوان عوامل ستاد پیش بینی کنند نه این که اسامی را اعلام کنند که اینها را جزو مقدمات کار می دانیم و تبلیغات انتخاباتی تلقی نمی شود.
 
علی پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور گفت:‌ گزارش رد و تایید صلاحیت ها به فرمانداری های حوزه های انتخابیه مزبور ارسال شده است.های اجرایی انتخابات شوراها گفت: برخی از کسانی که برای شرکت در انتخابات شورای شهر و روستا نام نویسی کرده بودند یا منصرف شدند و یا برخی مدارکشان ناقص بود که از گردانه انتخابات خارج شدند.

او افزود: آخرین آمار کشانی که مشمول شرکت در انتخابات شناخته شده اند 278387 نفر است که در گردانه انتخاباتی شورای شهر و روستا حضور پیدا می کنند و در مراحل بعدی با ارسال سوابق به دستگاه ها ظرف 10 روز آینده و بررسی مراجع 4 گانه و ارسال مستندات تا تاریخ 24 فروردین هیئت اجرایی صلاحیت افراد را بررسی و نتیجه نهایی اعلام می شود.

دبیر ستاد انتخابات کشور گفت: بالغ بر 18 هزار نفر از بانوان در شهر و روستا برای شرکت در انتخابات شوراها ثبت نام کردند.

او افزود: علاقمندان برای شرکت در انتخابات باید مجموعه ای از شرایط را داشته باشند که عبارست از تابعیت جمهوری اسلامی ایران، دارای حداقل 25 سال، اعتقاد و التزام به ولایت مطلقه فقیه و وفادار به قانون اساسی و توان خواندن و نوشتن و در نهایت صاحب حداقل مدرک تحصیلی لیسانس باشند.

او گفت: حفظ اسرار بسیار مهم است بنابراین مسئولینی که صلاحیت افراد را بررسی می کنند باید راز دار باشند و در صورتی که صلاحیت فردی رد شد باید به صورت محرمانه به آگاهی فرد برسد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۵°    ۱۵°