روحانی: اولویت اصلی‌ام در ۱۰۰ روز اول؛ حل ۱۰ مسئله کشور

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:12 - پنجشنبه 12 تير 1399
کد خبر : ۴۹۵۶۶۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۰
رییس دولت به عنوان یکی از نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر کس که شایسته باشد باید در دولت دعوت و از وجود و استعدادش استفاده شود، این یک اصل درستی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسن روحانی در پایان ضبط برنامه خود در استودیوی سیما درباره جزئیات و اولویت های برنامه صد روزه پس از انتخاب شدن افزود: نخستین برنامه ای که در صد روز انجام خواهد شد و نهایی خواهیم کرد برنامه ای تحت عنوان کارورزی است که مخفف آن کاج است؛ در سال گذشته در هیئت هایی که مربوط به اشتغال بود بحث کردیم و بعد در شورای عالی اشتغال پنجم بهمن سال گذشته مطرح کردیم چارچوب آن تصویب شد و به عنوان نمونه در یکی دو استان اجرا می شود.

روحانی گفت: با اجرایی شدن این برنامه دنبال این هستیم که ایرادات آن را بدانیم، سازمان برنامه و بودجه هم آیین نامه اجرایی آن را تنظیم می کند و حتماً تا پایان دولت یازدهم آماده خواهد شد.

وی افزود: در دولت دوازدهم نخستین اقدام در زمینه طرح کارورزی، اشتغال جوانان خواهد بود.

روحانی گفت: جوان ها دعوت می شوند در مراکز فنی حرفه ای مهارت آموزی ببینند و همزمان در بنگاه های اقتصادی کار می کنند دولت در این مدت چند ماه کارآموزی کمک می کند که در بنگاه ها مشغول به کار شوند برای مدتی بیمه کارفرما را دولت پرداخت می کند.

روحانی گفت: کار دومی که در صد روز اول، مصمم به اقدام برای نهایی کردن آن هستیم لایحه نهاد ملی حقوق شهروندی برای پشتوانه حقوق شهروندی است؛ این لایحه برای الزامی و اجرایی شدن به مجلس می رود؛ لایحه ای که روی آن کار می کنیم و در صد روز اول نهایی می شود درباره بحث منافع تضاد منافع است.

وی افزود: حدود 10 مسئله در صد روز اول در اولویت ماست که آن را بررسی و در پایان نتایج آن را اعلام می کنیم.
 
وی درخصوص استفاده از رقبا در کابینه خود افزود: من در دوره پیش هم که مردم اعتماد کردند و به من رأی دادند تقریباً اکثر نامزدها را دعوت به کار کردم و از برخی از آنها خواستم به کابینه بیایند و یکی دو نفر دیگرشان را برای مشاغل دعوت کردم یکی دو مورد خود طرف راضی بود اما در دولت مشکل شد.

روحانی گفت: هر کس که شایسته باشد باید در دولت دعوت و از وجود و استعدادش استفاده شود این یک اصل درستی است.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۰°    ۳۴°