انتقال حساب های دولتی به بانک مرکزی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
17:33 - شنبه 14 تير 1399
کد خبر : ۴۹۶۱۶۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۰
سیف:
شرکت ها و نهادهای دولتی موظف شدند همه حساب های بانکی خود را به بانک مرکزی منتقل کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از روابط‌عمومی بانک مرکزی، رئیس کل بانک مرکزی ایجاد شفافیت کامل در حوزه درآمدها و مخارج دولت و پایش و نظارت بر دخل و خرج ها برای «مقابله با مفاسد اقتصادی» را دو محور اصلی و اساسی انتقال حساب‌های دولتی به بانک مرکزی برشمرد.
 
سیف افزود: با ایجاد سازوکار دریافت مستقیم و در لحظه‌ی درآمدهای دولت ازجانب بانک مرکزی و تجمیع آن‌ها به صورت متمرکز، دولت امکان مدیریت بهتر منابع خود را خواهد یافت و تخصیص به موقع منابع به طرح‌ های عمرانی و پرداخت‌ های جاری بودجه‌ای، باعث رونق و گشایش اقتصادی خواهد شد.
 
رئیس کل بانک مرکزی همچنین گفت: طرح انتقال حساب های دولتی به بانک مرکزی، فراتر از دولت است و شامل نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مانند شهرداری‌ ها و شرکت‌ های تابعه‌ی آن‌ها نیز می شود.
 
سیف پرداخت مستقیم حقوق همه کارکنان دولت از بانک مرکزی را از دیگر اقدامات این بانک اعلام کرد و افزود: این اقدام از آذر ماه سال 94 با پرداخت مستقیم حقوق هزار نفر از کارکنان دولت از طریق بستر پایا آغاز و به یک میلیون و پانصد هزار نفر در فروردین امسال رسید و قرار است همه کارکنان دولت را شامل شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°