درخواست ونزوئلا برای خروج از سازمان کشورهای آمریکایی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  شنبه 09 بهمن 1400
کد خبر : ۴۹۶۶۵۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۱
ونزوئلا درخواست رسمی این کشور را برای خروج از سازمان کشورهای آمریکایی به دبیرخانه و رئیس این سازمان ارائه کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پس از اخطارها و تهدیدهای مقامات دولت ونزوئلا در خصوص خروج اعتراضی از سازمان کشورهای امریکایی، خانم دلسی رودریگز وزیر امور خارجه ونزوئلا با اعلام تصمیم کشورش برای خروج از این سازمان گفت: بارها اعلام کرده ایم که برخی از کشورهای عضو سازمان به رهبری امریکا در امور داخلی ونزوئلا دخالت می کنند و بر آتش تنش ها می افزایند.

وی افزود: دولت امریکا و طرفدارانش یکی از عوامل اصلی آشوب ها و درگیری ها در کشور ما هستند و به علت ادامه این دخالت ها، دولت ونزوئلا از این سازمان خارج می شود.

ماههاست که ونزوئلا شاهد ناآرامی ها و تظاهرات مخالفان و حامیان دولت است که بر اثر این ناآرامی ها تاکنون ده ها نفر کشته و صدها نفر دیگر مجروح شده اند. هر چند این کشور امریکای لاتین که به علت کاهش قیمت جهانی نفت با مشکلات فراوان اقتصادی و افزایش ناامنی های افسارگسیخته روبرو شده است اما بسیاری از رهبران کشورهای امریکای لاتین، دولت امریکا و متحدانش را عامل اصلی نابسامانی ها در این کشور می دانند.

اوو مورالس رئیس جمهور کشور بولیوی اخیرا با حمایت از دولت قانونی ونزوئلا و با اشاره به ناآرامی های کنونی در این کشور خاطرنشان کرد هم اکنون شاهد یک کودتای برنامه ریزی شده توسط دولت امریکا در ونزوئلا هستیم و هدف امریکا و متحدانش از دخالت در امور داخلی و تشویق شورش ها، تصاحب نفت و منابع سرشار طبیعی ونزوئلاست.

سازمان کشورهای امریکایی با عضویت 35 کشور قاره امریکا در سال 1948 با هدف تشویق همکاری های اقتصادی بین اعضا تاسیس شد.

مقر سازمان کشورهای امریکایی در واشنگتن قرار دارد و کاشناسان منطقه معتقدند خروج ونزوئلا که یکی از اعضا مهم این سازمان بود، ادامه روند کنونی دخالت های دولت امریکا با اعضای این سازمان را با چالش روبرو خواهد کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷.۶۲°    ۸.۷۹°