ظریف: خط تماس مستقیم بین فرماندهان نظامی ایران و پاکستان برقرار می شود

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:44 - شنبه 21 تير 1399
کد خبر : ۴۹۶۸۱۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۳
وزير امورخارجه كشورمان از توافق با مقامات پاكستاني براي ايجاد خط تماس مستقيم بين فرماندهان نظامي دو كشور و همچنين فرماندهان عملياتي در منطقه خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد جواد ظريف در پايان سفر يك روزه خود به پاكستان درگفتگوي اختصاصي با خبرگزاري صدا و سيما در اسلام آباد گفت: با توجه به شهادت دردناك مرزبانان غيور جمهوري اسلامي ايران به دست تروريست ها، تماس هاي بسياري با مقامات پاكستاني صورت گرفت و در اين راستا نامه اي هم از سوي رئيس جمهور براي نخست وزير پاكستان ارسال شد.
 
ظريف هدف از سفر هيئت عالي رتبه نظامي،انتظامي، سياسي و امنيتي كشورمان به پاكستان را پيگيري تماس هاي قبلي بويژه نامه رياست جمهوري اعلام كرد و افزود: در يك سفر 6 ساعته ما توانستيم با وزير كشور، رئيس مجلس، نخست وزير، مشاور امنيت ملي و فرمانده ارتش پاكستان ملاقات و گفتگو كنيم.
 
وي گفت: در همه اين ملاقات ها طرف پاكستاني مراتب انزجار خود را از حادثه تروريستي در مرز پاكستان با ايران اعلام كرد.
 
ظريف مهم ترين دستاورد اين سفر را دستيابي به يك سري اقدامات عملي عنوان كرد و گفت: با توجه به آنكه همه هزينه براي حفظ مرز ايران و پاكستان بر عهده ايران است، يكي از خواسته هاي ما از دولت پاكستان همواره اين بوده است كه برادران پاكستاني ما هم در اين مرز حضور جدي تري داشته باشند تا بتوانند با اين شرارت ها مقابله كنند.
 
وزير امورخارجه ايران گفت: فرمانده ارتش پاكستان قول داد كه در آينده نزديك يعني ظرف چند هفته آينده حضور نيروهاي ارتش پاكستان در مناطق مرزي ايران و پاكستان را افزايش خواهد داد كه آنان نيز به سهم خودشان با تروريست ها مقابله كنند.

ظريف از توافق با نخست وزير و مسئولين نظامي و سياسي پاكستان براي برگزاري كميسيون مشترك امنيتي خبر داد و گفت: اين كميسيون متشكل از مقامات سياسي، انتظامي و نظامي دو كشور است كه بزودي تشكيل خواهد شد و براي اقدامات فوري تر تصميم گيري خواهند كرد.
 
وزير امورخارجه كشورمان از توافق ايجاد يك خط تماس مستقيم بين فرماندهان نظامي دو كشور و همچنين فرماندهان عملياتي در منطقه خبر داد و افزود: در ديدار با مقامات پاكستان درباره اقدام مشترك ضد اشرار و تروريست ها، قاچاقچيان مواد مخدر و همين طور قاچاقچيان انسان و همكاري ها در اين رابطه گفتگو شد.
 
محمد جواد ظريف افزود: نخست وزير پاكستان به مشاورين خود دستور داد كه اين اقدامات را در آينده نزديك يعني در يكي دو هفته آينده دنبال كنند.
 
وي با اشاره به حادثه تروريستي در نقطه مرزي ميرجاوه و شهادت شماري از مرزبانان كشورمان گفت: دولت پاكستان هم كاملاً اعتقاد دارد كه اين اقدام يك اقدام بسيار خطرناك است و اينها گروه هايي هستند كه نه تنها ضد مردم ايران و ضد امنيت جمهوري اسلامي ايران اقدام مي كنند بلكه ضد امنيت مردم پاكستان هم اقداماتي را دنبال مي كنند و آنان دشمن همه مردم منطقه هستند.
 
وي گفت: ايران و پاكستان اجازه نخواهند داد كساني كه مايلند با استفاده از ترور و خشونت و افراط روابط دو كشور رازير سوال ببرند،موفق شوند.
 
ظريف با اشاره به پيگيري هاي انجام شده در ملاقات هاي امروز براي مرزبان مفقود شده گفت:  هم از آقاي نخست وزير و هم از فرمانده ارتش پاكستان تقاضا كرديم كه تمامي تلاش هاي خود را براي آزادي مرزبان دلير ما كه در اسارت گروههاي تروريستي است، انجام دهند و آن ها هم قول دادند كه از هيچ تلاشي فروگذاري نكنند.
 
وي گفت: اطلاعات لازم در اختيار دولت پاكستان قرار دارد و آنها در اين خصوص اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

­
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۵°    ۳۶°