کشف گور جمعی رانندگان تاكسي در بغداد
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:54 - شنبه 29 شهريور 1399
کد خبر : ۴۹۷۸۷۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۸
يك گور جمعي متعلق به رانندگان تاكسي در بغداد كشف شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از پايگاه خبري سومريه نيوز، سخنگوي شوراي عالي قضاوت در عراق اعلام كرد: این گور جمعی بعد از بازجويي از افراد مرتبط با گروه هاي تروريستي، کشف شد.
به گفته عبدالستار بيرقدار، دادگاه مركزي تحقيق ويژه رسيدگي به جرايم تروريستي پس از بازجويي ها به تعدادي گور دسته جمعي در پايتخت رسيد كه متعلق به بقاياي رانندگان تاكسي است كه ربوده شده و سپس به قتل رسيده اند.
بر اساس این بيانيه اي كه سومريه نيوز نسخه اي از آن را دريافت كرده است، عبدالستار بيرقدار افزود: «گروهي از متهمان وابستگي شان را به سازمان تروريستي [گروه تكفيري صهيونيستي] داعش تاييد و به تعداد قابل توجهي عمليات جنايتكارانه به شيوه هاي متعدد كه يكي از آن ها ربودن و كشتن رانندگان تاكسي است، اعتراف كردند. متهمان به اجاره كردن منازل در پايتخت در سال هاي دو هزار و دوازده و دو هزار و سيزده به منظور ربودن رانندگان تاكسي، كشتن و دفن كردن آنها در باغچه هاي خانه هاي اجاره اي اعتراف كردند.»
بيرقدار خاطرنشان كرد: «متهمان گفتند خودروهاي قربانيان را به نصف قيمت به افرادي كه با آنان در بيرون پايتخت همكاري مي كردند، فروخته اند و از پول آن به عنوان بخشي از منابع تامين بودجه سازمان تروريستي القاعده استفاده كرده اند.
بيرقدار افزود: «دادگاه از خانواده هاي رانندگان تاكسي كه در سال هاي دو هزار و دوازده و دو هزار و سيزده در بغداد مفقود شده اند و تا به اين لحظه از سرنوشت آنها خبري در دست نيست خواست، مراجعه و پس از انجام آزمايش دي ان اي مفقودين خود را شناسايي كنند.»
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۲°