اختصاص 5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه روابط اقتصادی روسیه با ایران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:39 - يکشنبه 10 فروردين 1399
کد خبر : ۴۹۷۹۵۱
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۱
مشاور دومای روسیه از اختصاص 5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه روابط اقتصادی با ایران خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، این نشست با تلاش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران بعدازظهر امروز در محل استانداری تهران برگزار شد.
 
در این نشست با اشاره به ظرفیت های استان تهران و کشور برای صادرات محصولات بویژه در بخش کشاورزی و مواد غذایی به کشور روسیه برخی موانع این صادرات نیز اعلام شد.
 
اختصاص 5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه روابط اقتصادی روسیه با ایران 
 
مشاور دومای روسیه گفت: 5 میلیارد دلار اعتبار برای توسعه روابط اقتصادی روسیه با ایران اختصاص یافته است. رجب سفر اوف در نشست امروز با تجار استان تهران گفت: تاکنون 2 میلیارد و 800 میلیون دلار برای طرح های همچون فاز دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر و برقی شدن راه آهن اصفهان تهران اختصاص یافته و 2 میلیارد و 200 میلیون دلار برای سرمایه گذاری در ایران آماده است.
 
وی افزود: ایران به راحتی می تواند این 2 میلیارد و 800 میلیون دلار باقیمانده را جذب کند و در صورت جذب کامل این 5 میلیارد دلار، 15 میلیارد دلار دیگر نیز برای توسعه روابط اقتصادی روسیه و ایران اختصاص خواهد یافت که جمعا به 20 میلیارد دلار می رسد.
 
سفر اوف اضافه کرد: کشورهای اورآسیا برای ایجاد منطقه آزاد تجاری با ایران موافقت کرده اند که تعرفه های گمرکی برای صادرات تجار ایرانی به صفر می رسد و انتظار داریم 4 درصد حداقل تعرفه گمرکی ایران برای تجار نیز روسیه کاهش یابد.
 
وی در ادامه از فعالیت تلویزیون روسی زبان ایران تودی خبر داد و گفت: این تلویزیون با استفاده از سه ماهواره برای حدود 13 میلیون روسی تبار برنامه پخش می کند و 80 درصد برنامه های آن مربوط به معرفی ظرفیت گردشگری و اقتصادی ایران است.
 
مشاور دومای روسیه افزود: امیدواریم ایران نیز فعالیت های تبلیغاتی، مطالعاتی و بازاریابی به منظور شناخت بازارهای روسیه داشته باشد.
وی گفت: برای تجارت با روسیه بهتر است کنسرسیوم و هولدینگ های بزرگ شرکت های ایرانی تشکیل شود چرا که شرکت های کوچک با یک اتفاق کوچک از صحنه بازار رقابتی روسیه خارج می شود.
 
مشاور دومای روسیه افزود: ایران و روسیه از روابط استراتژیک سیاسی مطلوبی برخوردارند که به سبب شرایط امنیتی منطقه است اما این روابط با تغییر شاخص های امنیتی امکان تغییر دارد.
 
سفر اوف گفت: روابط اقتصادی پشتوانه ای برای توسعه روابط سیاسی دراز مدت و تحکیم آن خواهد بود که دولتها باید زیرساخت های آن را فراهم کنند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۲°