پایان بازسازی حرم های مطهر در عتبات عالیات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
06:36 - چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۴۹۸۲۱۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور از اتمام کار بازسازی حرم های مطهر در عتبات عالیات خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، رئیس ستاد ‏بازسازی عتبات عالیات در برنامه روی خط خبر همچنین از آغاز کار بازسازی و مقاوم سازی حرم‌های مطهر کاظمین از امروز خبر داد . 
حسن پلارک، گفت: ستاد بازسازی یک مجموعه ایی مردمی است که با همت مردم تشکیل شده است و با هدایت یک سیستم مدیریتی دولتی از حدود 12 سال پیش در حال فعالیت است و تلاش شد در این مدت جفایی که در دوران حکام جور در عراق نسبت به این امکان مقدس در ادوار مختلف اتفاق افتاده بود جبران شود.
وی با اشاره به صدمات وارد شده به این اماکن مقدس به ویژه در قرن معاصر و در دوران صدام  تصریح کرد: این باز سازی بعد از آزاد سازی عراق از دست بعثی ها ضرورت اصلی بود که مردم ایران و شیعیان عاشق و دلباخته که به آن اقدام کردند.
پلارک با اشاره به آغاز کار بازسازی از سال 80 و تدام آن تا سال 88 گفت: طی 8 سال به  هر حرمی که ما وارد شدیم نیاز به یکبار بازسازی وسیع و کسترده داشت . وی این باسازی را شامل تمامی موارد مورد نیاز یک زائر عنوان کرد. 
پلارک این بازسازی را شامل حرم امام علی ع در نجف اشرف، حرم مقدس سید الشهدا و حرم ابوالفضل کربلا و حرم مقدس امام موسی کاظم در کاظمین  و حرم امام جواد و امامین عسگرین در سامر عنوان کرد.
وی تاکید کرد: این بازسازی اماکن مقدس همچون مساجد صحنه و  کوفه و حرم حضرت مسلم و طفلان مسلم در مصیب را هم در برگرفت.
رئیس ستاد ‏بازسازی عتبات عالیات گفت : یک پروژه بزرگ در حرم سید الشهدا متقبل شده ایم که شامل مقاوم سازی چهار ستون گنبد موجود در حرم  حضرت سید الشهدا است و طرحی دیگر داریم به نام طرح معراج و افزایش ترفیع حرم امام حسین  . 
پلارک با قدردانی از همت عاشقانه و دلسوزانه این طرح 8 ساله اظهار داشت: کمک های کوچک مردمی باعث شد این طرح عظیم ملی شود .
وی در پایان درباره تبلیغات کمک های مردمی به طرح گفت: تبلیغات معتبر در این زمینه تنها تبلیغاتی هستند که از طریق سامانه همراه اول منتشر می شود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۸°    ۳۰°