روی خط خبر/ مراقب ستون فقرات دانش آموزان باشیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:32 - شنبه 09 فروردين 1399
کد خبر : ۴۹۸۵۱۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
انجمن علمی فیزیوتراپی ایران در خصوص انحراف در ستون فقرات دانش آموزان ایرانی هشدار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محسنی بند پی، در برنامه روی خط خبر با هشدار درباره تشدید خطر انحراف در ستون فقرات کودکان و دانش آموزان ایرانی گفت: وظیفه همه به ویژه رسانه های جمعی است که در باره  خطرات تذکر و هشدار  و راههای آموزش های لازم را ارائهدر پیشگیری آن بپردازیم. 

 رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران افزود: ستون فقرات مجموعه ای از بلاک های استخوانی است که روی هم قرار دارند و بین این بلاک های استخوانی واشرهایی مخصوصی تحت عنوان دیسک های بین مهره ای شناخته می شود که این بلاک های استخوانی توسط عضلات بسیار عمقی و کوچک و عضلات بزرگتر یا درشت تر احاطه شده که کوچکتر ها نقش ثبات ستون فقرات و بزرگتر ها نیز نقش حرکت ستون فقرات را دارند.

وی گفت: ستون فقرات دارانی قوس های طبیعی اند که  هر  قوسی که در ستون فقرات ایجاد می شود باعث افزایش مقاومت ستون فقرات می شود. تا زمانی که قوس ستون فقرات در نمای جلویی و جانبی درست نگه داشته شود هیچ اتفاق خاصی  برای مهره ها نمی افتد و در دامنه طبیعی خود قرار می گیرند.

محسنی بند پی افزود: در دوران کودکی قوس سی شکلی در ناحیه پشت وجود دارد که باید از این قوس ها به صورت طبیعی حفاظت شود تا ستون فقرات و  مهره ها سر جای خود قرار بگیرند تا به واشر های بین مهره ای فشار یکسانی وارد شود تا بتوانند فشارهای یکسانی را تحمل کنند.

 وی در خصوص مدیریت و مراقبت از ستون فقرات کودکان گفت: کودکان در سه محیط منزل، مدرسه و فضای بین مدرسه و منزل قرار دارند که باید اصول و قوانین مراقبت در این سه فضا رعایت شود.

محسنی بند پی افزود: دانش آموزان در مسیر منزل و مدرسه عمدتا کوله پشتی هایی با وزن زیاد حمل می کنند که در معرض اسیب جدی اند.

 وی تاکید کرد: انجمن فیزیوتراپی ایران آمادگی دارد تا قبل از شروع مدارس و کلاس های درس آموزش های لازم برای خانواده ها  و نمایش انواع کوله پشتی هایی که کمترین فشار را به ستون فقرات وارد می کنند آموزش دهند.

 
 

 

 

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۶°