گفتگوی 18:30/ جوانترین زائر حج امسال 8 ساله است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:01 - چهارشنبه 15 مرداد 1399
کد خبر : ۴۹۹۰۸۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۷
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان حج و زیارت گفت: در بین ثبت نام کنندگان تا امروز، جوانترین متقاضی 8 ساله و پیرترین 97 ساله است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد آزاد در گفتگوی 18:30 گفت: احتمالا اولویت‌های جدیدی برای ثبت‌نام در روزهای آینده اعلام خواهد شد.
 
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان حج و زیارت در خصوص تعداد ثبت نام کنندگان اولیه گفت: ثبت نام مقدماتی دیرور آغاز شده است و نزدیک به 50 هزار نفر ثبت نام کرده اند.
آزاد با اشاره به وجود تعداد 600 دفتر حج و زیارت در کشور گفت: به تعداد دفاتر و مراکز ثبت نام یعنی 600 دفتر مدیر کاروان هم وجود دارند.
 
 
 
آزاد در خصوص ثبت نام نهایی گفت: تمام کسانی كه در طول یک ماه گذشته در بانک ملی با واریز وجه، ثبت نام اولیه کرده اند، می توانند کاروان مورد نظر خود را در سایت سازمان و مدیریت های انسانی سازمان حج و زیارت انتخاب کنند.
گفتگوی 18:30/ جوانترین زائر حج امسال 8 ساله است 
 
 معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان حج و زیارت گفت: ثبت نام واجدان شرایط اعزام به حج تمتع امسال آغاز شده و تا پنج شنبه یعنی سه روز دیگر فرصت ثبت نام دارند.
 
آزاد گفت: متقاضیان با مراجعه به سامانه haj96.haj.ir  یا با مراجعه مستقیم به دفاتر خدمات زیارتی، در کاروان های حج ثبت نام کنند.
ثبت نام برای کسانی که تا 21 اردیبهشت ودیعه خود را با مراجعه به شعب بانک ملی تکمیل کرده اند، مجاز است.

وی گفت : رزرو اینترنتی بهتر از ثبت نام حضوری است زیرا قسمتی از ثبت نمام انجام می شود و اتلاف وقت نداریم.

محمد آزاد سهمیه امسال را 86 هزار و 500  نفر اعلام کرد و گفت: با مساعدت بانک ملی مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان نیز صرفا برای ودیعه گذاران در سال های قبل، در هنگام واریز نهایی از مجموع هزینه سفر کسر می شود. به این ترتیب و با احتساب کسر مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مساعدت بانک ملی, هزینه بالاترین درجه کاروان حدود ۱۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و پائین ترین درجه مبلغ ۹ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان می باشد.
 
او با اشاره به اینکه ثبت نام در 8 گروه قیمتی صورت گرفته است افزود: در این هشت گروه تفاوت ارائه خدمتی ندارند بلکه نوع هتل و نوع پرواز در افزایش هزینه بین هشت گروه قیمتی تفاوت قیمت ایجاد کرده است.
 
آزاد گفت: پرواز ها از 2 مرداد ماه با اعزام گروه های پشتیبانی و خدماتی شروع و تا 3 شهریور ماه ادامه دارد. اما زائران از 9 مرداد پرواز خواهند کرد.
 
آزاد گفت: 20 ایستگاه پروازی در کشورمان پیش بینی شده است و بازگشت زائران از 14 ذی الحجه از عربستان آغاز می شود.
آزاد با تاکید بر اینکه زائران باید در کلاس های آموزش حج شرکت داشته باشند گفت: آموزش های مختلف در بعثه رهبری برای انجام مناسک حج انجام می شود.
وی در مورد تمهیدات بهداشت و سلامت گفت: بعد از ثبت نام، زوار معاینه اولیه می شوند و اطلاعات پزشکی آنها توسط هلال احمر بلافاصله به عربستان ارسال می شود تا چنانچه در طول سفر نیاز به پیگیری و ادامه خدمات پزشکی داشته باشند صورت پذیرد. علاوه بر این پزشک مرتبط خود را مطلع کنند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان حج و زیارت در خصوص حضور سنین مختلف در بین متقاضیان گفت: پیرترین زائرحج امسال 97 ساله و جوانترین آنها 8 ساله است.
 
 
برچسب ها: حج ، مدینه ، مکه ، عربستان ، زوار
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °