روحانی: بخاطر ریزگرد و رطوبت هوا در اهواز گریه کردم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:29 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۴۹۹۳۰۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۱
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در جمع مردم اهواز گفت: آن روز که ریزگرد و رطوبت هوا و برق زندگی مردم اهواز را در خطر قرار داد، امروز اینجا می‌گویم هم من و هم جهانگیری اشک ریختیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صداوسیما، نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما با هم از سال 92 راهی را آغاز کردیم. در بعضی از موارد موفق بودیم و به پیش رفتیم و در بعضی از موارد در نیمه راه هستیم و باید به پیش برویم. 

روحانی گفت: شما می دانید در طول این مدت همه دست به دست هم دادیم تا تحریم را از سر ایران برداریم.

وی اضافه کرد: ما همه دست به دست هم دادیم تا حصر ایران را بشکنیم. ما نخواهیم گذاشت دومرتبه تحریم به ایران برگردد. ما دست به دست هم دادیم از حقوق ملت ایران به خوبی دفاع کردیم.

آقای روحانی گفت: ما در خوزستان قدم‌های کوچکی را با هم برداشتیم. اینجا سرزمین دلیران است. اینجا سرزمین فداکاری‌های شهید چمران است. اینجا محل فداکاری مقام معظم رهبری است. 

وی افزود: اینجا محل فداکاری همه جوانان غیور در سراسر ایران است. ما با هم قدم‌هایی را برداشتیم. ما در طرح 550 هزار هکتار که سال‌ها مانده بود. تاکنون 270 هکتار و تا پایان امسال 312 هکتار را احیا خواهیم کردیم. اما هنوز تا 550 هزار هکتار راه در پیش داریم. در دولت دوازدهم باید تا پایان این راه ادامه دهیم. 

روحانی گفت: ما در خوزستان قدم‌هایی برای آب برداشتیم. اما هنوز راه طولانی در پیش داریم. 

وی افزود: مردم خوزستان! اولین مصوبه سال 96 در دولت طرح برنامه‌های خوزستان عزیز بوده است.

روحانی گفت: ما برای آب شرب تمام شهرها و روستاهای استان و فاضلاب استان 10 هزار میلیارد تومان اعتبار مقرر کرده‌ایم. ما در دولت دوازدهم همه طرح‌ها را به ثمر خواهیم نشاند.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما می‌دانیم گرفتار ریزگرد هستید. اینکه شما می‌گویید ما هوا نداریم، همه مردم ایران دلشان به هوای خوزستان عزیز است. ما باید با ریزگردها مقابله کنیم. ما باید طرح ملی و فراملی را برای ریزگرد اجرا کنیم.

وی اضافه کرد: من به شما مردم خوزستان قول می‌دهم یکی از اولین اولویت‌های دولت دوازدهم محیط زیست خوزستان باشد.

روحانی گفت: شما همیشه هوای ما را داشته‌اید و باز هم دارید، ما هم با تمام توان در خدمت شما خواهیم بود. آن روز که ریزگرد و رطوبت هوا و برق زندگی مردم اهواز را در خطر قرار داد، من اینجا می‌گویم هم من اشک ریختم و هم جهانگیری، هم شما که بیدار ماندید، ما هم بیدار ماندیم.

وی افزود: ما با همکاری کشورهای منطقه می‌توانیم جلو ریزگردها را بگیریم. با آتش زدن سفارت ریزگرد حل نخواهد شد. 

روحانی گفت: مردم خوزستان باید رابطه نزدیک تر با کشورهای همجوار داشته باشند. باید روادید بین ایران و عراق برداشته شود تا مردم به راحتی رفت‌وآمد کنند.

وی افزود: اولین طرح دولت در دولت دوازدهم بر این است که با فعال کردن کارگاه‌های حرفه‌ای مهارت‌های لازم را به جوانان خوزستان بیاموزیم و آنها را مشغول به کار کنیم.

روحانی گفت: من اعلام می‌کنم، هر طرح بزرگ صنعتی بخواهد اجرا شود، اولین تقدم این است که به مسائل محیط‌زیستی این استان توجه کند و دوم اینکه از مردم بومی این استان استفاده کند.

وی افزود: من می‌‌دانم مشکل شما تنها ریزگرد نیست. فلرها هم هستند. باید گازی که آلاینده‌هایش گرفته شده، به مصرف مردم خوزستان برسد. 

روحانی گفت: من می‌دانم پساب‌های کارون چقدر مردم را آزار می‌دهد. ما از طریق تسویه فاضلاب‌ها این مشکل را رفع خواهیم کرد.

وی افزود: از کشاورزان خوزستانی تشکر می‌کنم که تا امروز یک میلیون و 200 هزار تن گندم را به دولت فروخته‌اند و اولین کشتی صادراتی به مقصد کشور عمان هم‌اکنون در خوزستان مشغول بارگیری است. 

روحانی گفت: سال گذشته هم اول بود، امسال هم در تولید گندم اول است، دست کشاورزان خوزستانی را می‌بوسیم.

وی افزود: من این روزها گرد ریزگرد را بیشتر حس می‌کنم. ریزگرد اتهام، ریزگرد دروغ، ریزگرد سیاه‌نمایی، ریزگرد تضعیف ایران. 

روحانی گفت: ما در شرایط حساس منطقه و جهان هستیم. می‌دانید چه کسانی در این منطقه سفر می‌کنند. می‌ دانید وضع اروپا و امریکا در منطقه چگونه است.

وی افزود: ما امروز نیاز به قدرت ملی داریم. قدرت ملی ما را وحدت ترک و لر و بلوچ و ترکمن ایجاد می‌کند. تا قانون اساسی اجرا نشود، تا اصول 15 و 19 اجرا  نشود، قدرت ملی نخواهد بود.

روحانی گفت: چرا نباید زبان‌های اقوام مختلف در دانشگاه‌ها مورد تدریس قرار بگیرد؟ ما فاصله بین اقوام را نخواهیم پذیرفت. اینهایی که خود را مقسم می‌دانند، از اول شروع کرده‌اند به تقسیم جوان‌ها به انقلابی و غیرانقلابی. 

وی افزود: شما چه کاره‌اید که مردم را تقسیم می‌کنید؟ نظام اسلامی و انقلاب اسلامی و رهبری نظام متعلق به همه ایران است. چرا مردم را قطعه‌قطعه می‌کنید؟ چرا درصد درست می‌کنید؟ ما ملت 100 درصدی هستیم! 

روحانی گفت: چرا به مردم دروغ می‌گویید؟ چرا می‌روید در روستاها تبلیغ می‌کنید می‌گویید در مدارس ایران درس‌های ضداخلاق داده می‌شود؟ 

وی افزود: چرا به مدیران و معلمان مدارس اهانت می‌کنید؟ چرا به دانش آموزان ما اهانت می‌کنید؟ این دروغ‌های شما تاثیر نخواهد داشت.

روحانی گفت: چرا می‌روید در روستاها می‌گویید یارانه شما قطع خواهد شد؟ ما فقط یک حرف داریم، یارانه دهک‌های پایین باید بیشتر شود. نظام تامین اجتماعی عادلانه باید برقرار شود.
 
وی افزود: شماها که می‌گویید مسلمانید و منصف، این همه دولت را تخریب می‌کنید، آیا دولت یک کار مثبت هم انجام نداده بود؟ آیا بهداشت و درمان مردم بهتر نشد؟ آیا در گندم، گازوئیل و بنزین خودکفا نشدیم؟

روحانی گفت: ما برای پایداری برق خوزستان باید کار کنیم. ما 1500 میلیارد تومان برای پایداری برق گذاشته‌ایم. ما می‌دانیم هورها باید احیا شود . می‌دانیم تالاب ها باید احیا شود. 

وی افزود: اما چرا سیاه‌نمایی می‌کنید؟ چرا مردم ایران را دسته‌بندی می‌کنید؟ به خاطر رأی؟! رأی حرام می‌خواهید بگیرید؟! اینقدر علیه عظمت مردم ایران حرف نزنید. 

روحانی گفت: امام ما فرمود اگر دین ندارید، لااقل آزادمرد باشید و واقعیت‌ها را بگویید!

وی افزود: ما باید مشکلات کشور خودمان را خودمان حل کنیم. باید متحد باشیم. بدون رابطه درست با همسایگان و دنیا تعالی پیشرفت کشور عزیز ما امکان‌پذیر نخواهد بود. بدانید، ما به حول و قوه الهی اروند را احیا خواهیم کرد! ما منطقه آزاد اروند را همان‌طور که سامان دادیم، بیش از این سامان خواهیم داد، ما اشتغال و تجارت را در خوزستان ایجاد خواهیم کرد. 

روحانی گفت: اما شما چرا واقعیت‌ها را به مردم نمی‌گویید؟ اگر می‌خواهیم چهار سال پیشرفت بهتری داشته باشیم، اگر می‌خواهیم مشکلات کشور را حل کنیم، باید همه روز جمعه به پای صندوق آراء برویم.

وی افزود: خوزستان سرزمین مجاهدت‌های هاشمی رفسنجانی نیز هست. خوزستان سرزمین مجاهدت‌های سیدمحمدخاتمی نیز هست.

روحانی گفت: مردم غیور خوزستان! مردم غیور ایران! من در اینجا می‌خواهم از برادرم دکتر جهانگیری تشکر کنم. 

وی افزود: او به انتخابات و صحنه انتخابات قدم گذاشت تا اطلاعات لازم را به ملت ایران بدهد. او به صحنه انتخابات آمد تا واقعیت‌ها را در مناظرات بگوید. 

روحانی گفت: من دکتر جهانگیری را خوب می‌شناختم، خدمات او را در دولت یازدهم به خوبی دیدم. اما خوب بود در انتخابات آمد تا همه مردم لیاقت‌های این سرباز دلیر ایران را ببینند. دکتر جهانگیری به شایستگی به افزایش آگاهی مردم کمک کرد و عملکرد دولت یازدهم را برای مردم تشریح کرد. امروز که ایشان با بزرگواری به نفع من انصراف اعلام کرده است… 
تشویق مردم: اسحاق دوست داریم!
شخصیت باکفایت، خانواده شهید، ایثارگر، مجاهد، فعال، شخصیتی که برای خوزستان تلاش‌ها کرد! 

وی افزود: من از این سرباز فداکار انقلاب و ملت تشکر می‌کنم، وحدت همه ما برای روز جمعه!

روحانی گفت: مردم اگر حقوق شهروندی و آزادی می‌خواهید، روز جمعه! اگر پیشرفت خوزستان را می‌خواهید، روز جمعه! همان‌طور که من اعلام کردم، یک به اضافه یازده! همه دوستانتان را پای صندوق آراء بیاورید.

 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°