رئیسی: کلید حل مشکلات در دست جوانان ایران است
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:17 - جمعه 09 آبان 1399
کد خبر : ۴۹۹۳۰۴
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۷
رئیسی در اجتماع دهها هزار نفری در مصلی؛
رئیسی در مصلای تهران گفت: کلید حل مشکلات کشور نه در خارج، بلکه در دستان پرتوان جوانان متخصص و متعهد ایران اسلامی است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در جمع هواداران خود در مصلای امام خمینی (ره) افزود: آنچه بیش از هر چیزی ارزشمند است نیروهای کارآمدند که باید به دور از حرف به مردم اقدام و عمل را نشان دهند.
 
رئیسی گفت: دولت کار و کرامت  دولتی با برنامه است، برنامه ای که با مردان و زنان کارآمد در عرصه اجرا باشد.
 
این نامزد انتخابات با تقدیر و تشکر از آقای قالیباف، وی را برادری ایثارگر و مجاهد خواند که در یک اقدام زمان شناسانه مطابق با آنچه نیاز امروز کشور است تصمیم گرفت که جریان دغدغه مند به انقلاب اسلامی و ادامه دهنده خط نورانی امام (ره) در این کشور جبهه ای منسجم و متحد داشته باشد.وی با اشاره به اینکه در برنامه اش مشکلات کشور شناسایی و راه برون رفت از آنها نیز ارایه شده است گفت: اگر امروز مردم مشکل بیکاری را اعلام می کنند، ما راهکار برون رفت از این بحران را می دانیم.
 
رئیسی افزود: ما اعلام کردیم باید به لحاظ کمی و عددی هر سال یک میلیون شغل در کشور ایجاد شود. وی تصریح کرد: ما و آقای قالیباف اعلام کردیم امکان ایجاد اشتغال برای حداقل یک میلیون نفر وجود دارد. 
 
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: آقایان در این سخنان تشکیک کردند و گفتند مگر چنین چیزی شدنی است و ما گفتیم این راهکار امکان پذیر است در صورتی که شما اقتصاد دریا، اقتصاد فضای مجازی، پیشران های اقتصاد همانند صنعت مسکن، صنایع پایین دستی پتروشیمی و بسیاری از صنایع را فعال کنید و مهمتر از همه اگر جلوی مفاسد اقتصادی را بگیرید می توان میلیون ها شغل ایجاد کرد.
 
 کلید حل مشکلات کشور را در بیرون جستجو نکنید
 
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آقایان برای باز شدن قفل کسب و کار و بیکاری، کلید را در بیرون این کشور جستجو کردند درحالی که کلید آن در دستان توانای ملت ایران است.
 
سیدابراهیم رئیسی در ادامه سخنانش در جمع هوادارانش در مصلای تهران افزود: مگر در این کشور 18 میلیارد دلار یا به قولی دیگر 30 میلیارد دلار قاچاق کالا رخ نمی دهد؟ اگر نیمی از این میزان کاهش پیدا کند هر یک میلیارد دلار کاهش 100 هزار شغل و هر 10 میلیارد دلار کاهش یک میلیون شغل ایجاد می کند.
 
وی گفت: ما گفتیم امروز در شان ملت بزرگ ایران نیست که اینقدر فاصله طبقاتی داشته باشیم و شعار عدالت اجتماعی دادیم که در شان دولت اسلامی است؛ چرا اینقدر فاصله طبقاتی را با شعارهای غلطتان بیشتر کردید؟
 
رئیسی افزود: گفتید منابع از کجا می آوریم؟ اما چرا و از کجا، یکباره شب انتخابات یارانه افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی را 3 برابر کردید؟ از کجا پول آوردید؟ ما موافق افزایش سفره کوچک فقرا هستیم اما شما که گفتید پول نیست اما شب انتخابات به همه آنها که خودتان یارانه شان را قطع کرده بودید پیامک دادید که یارانه را برقرار می کنید؛ از کجا پول آوردید؟
 
وی گفت: شب انتخابات از کجا به دهیاران 10 میلیون دادید؟ ما گفتیم امروز لازم است در این کشور حتما بیش از یک میلیون مسکن ایجاد شود شما گفتید نمی شود.
 
رئیسی افزود: آقای روحانی در متن برنامه ششم باید بیکاری از 12 درصد به 8 درصد برسد، شما که در سیاست گذاری ها شرکت نکردید و برنامه ششم را هم به مجلس ندادید گویا قصد اجرای این برنامه را هم که مجلس طرح آن را داد ندارید، چرا آقای روحانی خود را کاندیدا کردید؟
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بحث از مسائل اقتصادی موضوع بعدی ماست و ما مسئله اساسی تری داریم؛ هرکدام از شما آقایان و خانم ها با هر سلیقه سیاسی که داشته باشید می فهمید که امروز تعطیل شدن 17 هزار کارگاه غلط است؛ امروز معطل ماندن و تعطیل شدن نیمی از ظرفیت صنایع و کارخانه های کشور غلط است؛ چطور این آقایان نمی دانند؟
 
رئیسی افزود: شما آمدید در بحث برجام گام هایی را طی کردید و پیش پرداخت کردید و چک نقدی که امروز می توانست انجام تعهد ما در برابر انجام تعهد آنها باشد نقد نشد و این دولت با این دیپلماسی آیا توانایی دریافت وجه این چک را دارد؟ پس از این قضیه مسئله دوم این است که امروز در هیچ جای دنیا هیچ کسی نمی آید بنیه دفاعی و کار موشکی کشور را تضعیف کند؛ ما موشک و بنیه دفاعی را در همه جای دنیا دیده ایم که برای بازدارندگی و اینکه جنگ نشود قوی می کنند؛ موشک برای نجنگیدن است؛ چرا شما بنیه دفاعی کشور را تضعیف می کنید.
 
وی گفت: مگر یادتان رفته است که در لیبی اول، هسته ای را بردند بعد موشک هایشان را از کار انداختند و بعد اقتصادشان راه نیفتاد و اکنون هم این وضع را دارند.
 
پذیرفتن 2030 یعنی تعلیق داوطلبانه سند آموزش و پرورش کشور
 
نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: مگر شما خودتان در شورای عالی انقلاب فرهنگی، سند آموزش و پرورش را تصویب نکردید؟ شما یک سند بومی را که همه فرایند تصویبش قانونی بود می خواهید عمل کنید یا می خواهید سند 2030 را عمل کنید؟
 
رئیسی در ادامه سخنانش در مصلای تهران افزود: پذیرفتن سند 2030 بدون بومی سازی آن یعنی تعلیق داوطلبانه سند آموزش و پرورش کشور و ما این نگاه را اساس مشکل می دانیم و باید این نگاه در کشور تغییر کند.
 
وی گفت: در کشور 3 نگاه آسیب زا داریم، (1) نگاه به بیگانه که او را تاثیرگذار و گره گشا بدانیم، (2) ملت توانا را ناتوان بدانیم و (3) به ذخایر و منابع کشور بی توجه باشیم.
 
رئیسی افزود: 3 تغییر باید در کشور ایجاد شود، (1) ما کشوری غنی هستیم، (2) ملت ما تعیین کننده است و (3) بیگانه باید بیگانه شمرده شود.
 
وی گفت: شما گفتید دلال نفتی چرا دلالی کرده  و قوه قضاییه او را محاکمه کرد؛ 10 ماه گذشت چرا شما شکایت نکردید؟ مگر شاکی نبودید؟ الان چگونه نفت می فروشید و یک کمیته 5 نفره با همان دلالان نفتی می نشینند و اگر محرمانگی ها برطرف شود معلوم می شود چقدر دلالان دلالی کردند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: ما می گوییم که این دولت بگوید چه کار کرده است تا اگر کاری کرد مردم در دوره بعد هم به همین دولت رای دهند؛ من از شما می پرسم که آیا دولت به وعده هایش عمل کرده است؟
 
رئیسی گفت: چرا این دولت در دل مردم درباره رقیبش هراس ایجاد می کند و چرا می گوید بعضی می خواهند دیوار بکشند؟ ما دیوار بلندی میان چپاولگران و حقوق مردم ایجاد خواهیم کرد.
 
وی افزود: می گویند که ما می خواهیم آزادی زنان و دختران را مورد تحدید قرار دهیم؛ آقای روحانی مگر آزادی را شما به زنان و دختران دادید؟ مگر شما به اهل سنت یا به قومیت ها و به مذاهب مختلف و به گویش های مختلف اجازه دادید که با زبان خودشان صحبت کنند؟ این حق را خداوند و قانون اساسی به آنها داده است، دولت باید حقوق مردم را تضمین کند.
 
رئیسی گفت: به ما می گویند که اگر بیاییم تعامل با کشورهای دنیا چنین و آنچنان می شود؛ ما 15 کشور همسایه داریم شما چه روابطی با آنها ایجاد کرده اید؟ عراق با ما دوست تر است یا با ترکیه؟ این چه دیپلماسی فعالی است که با 15 کشور همسایه اینگونه ارتباط دارید؟ دیپلماسی از نظر شما چه معنایی دارد؟ اینکه بروید به غربی ها بگویید که هوای شما را داشته باشند تا در انتخابات برنده شوید این دیپلماسی است؟ ما این دیپلماسی را بلد نیستیم.
 
وی افزود: ما معتقدیم در دیپلماسی باید علم، اقتصاد و سیاست سه ضلع آن باشد برای خدمت به نظام و مردم نه اینکه امروز ما گام های بسیار ابتدایی را برای ارتباط با چهار کشور برداریم؛ شما گویا دیپلماسی را با این 4 کشور می دانید؟ ما معتقدیم باید با 180 کشور ارتباط برقرار کنیم؛ آقایان، مردم از شما سوال می کنند که 4 سال کشور در دستتان بود چه کرده اید؟ شما می خواهید برای رای آوردن دوقطبی ایجاد کنید؛ ما معتقدیم که امروز مردم باید میان جریان ناکارآمدی و جریان کارآمد انتخاب کنند؛ ما تعامل با همه کشورها را قبول داریم اما تعامل عزتمندانه و باکرامت.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در نظام اداری چند نوع آدم داریم؛ روزمزد، کارمزد، خرید خدمت، پیمانی و استخدامی و زیر یک سقف پنج جور آدم با پنج جور پرداخت نشسته اند؛ باید نظام اداری عادلانه حاکم شود.
 
رئیسی افزود: می گویند ما طرفداران هنرمندان هستیم چرا فرصت عادلانه در اختیار اصحاب هنر قرار نمی گیرد؟ چرا هنرمندی در گوشه بیمارستان جان می دهد و کسی حالش را نمی پرسد؟ بعد می آیید در سالن اجلاس سران از سند حقوق شهروندی پرده برداری می کنید؟ مگر حقوق شهروندی برنامه و قانون کم دارد؟ حق شهروندی یعنی اینکه بیکار، بیکار نماند؛ سفره فقیر بی نان و خورشت نماند؛ زن و دختر ما شغل باکرامت داشته باشند.
 
وی گفت: حق شهروندی این است که صاحب مدرک لیسانس و فوق لیسانس و دکتری مدرکش را دستش نگیرد و بیکار باشد؛ اینها حق شهروندی است که یک فرهنگی برای 8 میلیون حق خودش، صندوق فرهنگیان را به غارت ببرند.
 
رئیسی افزود: حق شهروندی این است که کسبه امروز ما با موضوع رکود مواجه نباشند آقایان شما می گویید از رکود عبور کرده ایم اگر عبور کرده اید لااقل دست مردم را بگیرید.
 
وی گفت: می گویید که امسال درآمد مالیات از درآمد نفت جلو افتاد؛ اگر مالیات درست گرفته شود خوب است اما چرا مالیات ارزش افزوده را از افراد خوش حساب می گیرید اما از یقه سفیدهایی که فرار مالیاتی می کنند نمی گیرید؟ ما این حرف ها را می زنیم آن هم از زبان کسانی که روزنامه ندارند و حرفشان شنیده نمی شود بعد شما ما را آماج تهمت ها و سخنان ناشایست قرار می دهید.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: گذشته ما را همه می دانند؛ گذشته ما دفاع از حقوق مردم، سپر شدن برای مشکلات و بلاهای کشور، سربازی برای نظام و گذشته ما دورکردن سایه شوم تروریسم از کشور است، چرا شما یادتان رفته است؟ آقایان شما چرا یادتان رفته است که 20 سال سمت امنیتی داشته اید و یکباره منافع شخصی را بر منافع ملی ترجیح می دهید.
 
رئیسی گفت: من به عنوان یک طلبه و به عنوان کسی که در کسوت کاندیدای ریاست جمهوری آمده است آقای روحانی را نصیحت می کنم؛ سخنی نگویید که اگر فردا نوارش را برای خودتان گذاشتند باز مجبور شوید بگویید ما نزدیم.
 
وی افزود: ما برای تغییر به نفع مردم آمدیم اما در مقابل تهمت های شما، زندگی استادی را دیدیم که در مسجد الجواد سخن می گفت و جوانان گفتند آقای بهشتی چرا نمی گویی و فرمودند من باید مصالح کشور را رعایت کنم.
 
رئیسی گفت: ما داریم می گوییم که آمده ایم فراجناحی و فرای احزاب در فضایی کاملا مردمی و مبتنی بر گفتمان انقلاب اسلامی عمل کنیم و برخی از این مسائل که بعد از 38 سال مطرح می کنید در شان ملت بزرگ ایران نیست.
 
رئیسی گفت: وضع بیکاری و تبعیض بسیار بد است و امروز اعلام می کنیم که ما هم می خواهیم هم می دانیم و هم می توانیم انجام دهیم.
 
وی افزود: انتخابات آینده جشن اراده مردم خواهد بود و خداوند متعال و حجتش و امام رضا(ع) مردم غیور ایران را در 29 اردیبهشت کمک خواهد کرد تا ان شاءالله به نفع ملت بزرگ ایران مسائل رقم بخورد.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در دولت کار و کرامت از همه ظرفیت های نخبگان کشور و همه دغدغه مندان برای مردم بهره خواهیم گرفت.
 
رئیسی افزود: آقای دکتر محمدباقر قالیباف هم ظرفیت شخصی و هم ظرفیت اجتماعی و هم مدیریتی دارد و ما همه این ظرفیت را در دولت کار و کرامت استفاده خواهیم کرد و همه کسانی که در این دوره قصد داشتند کاندیدا شوند اما امکانش فراهم نشد تلاش می کنیم از نکات، ظرفیت و همچنین ظرفیت هوادارانشان استفاده کنیم.
 
وی گفت: ما در دولت کار و کرامت تلاش خواهیم کرد که دولت جوانان باشد و از همه عزیزان و بزرگان و نورچشمانی که در این مکان مقدس اجتماع کرده اند و هم اکنون بیرون از مصلی هم شاهد اجتماع عظیم مردان و زنان فرهیخته هستند قدردانیم و همچنین از همه جانبازان و مادران و پدران شهدا و علما و نخبگان هم که حضور پیدا کردند تشکر می کنیم.
 
رئیسی افزود: همانطور که برادر عزیز و مجاهدم اعلام کردند حتما تلاش کنید در این ساعات باقیمانده تا انتخابات با گفتگوی چهره به چهره به گونه ای اتفاق بیفتد که شاهد شکوه و عزمتی در 29 اردیبهشت باشیم.  
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۱°    ۲۳°