براری بر سکوی قهرمانی/ یازدهمین طلای ایران در بازی های کشورهای اسلامی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:03 - دوشنبه 07 بهمن 1398
کد خبر : ۴۹۹۴۸۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۱
مسابقات وزنه برداری دسته ۱۰۵ کیلوگرم بازی های کشورهای اسلامی با مدال طلای محمدرضا براری پایان یافت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پنجمین روز از رقابت‌های وزنه‌برداری بازی‌های کشورهای اسلامی با برگزاری مسابقات دسته ۱۰۵ کیلوگرم در سالن آزال کلاب پیگیری شد که محمدرضا براری و رضا آقازاده وزنه‌برداران کشورمان به مصاف ۵ حریف دیگر خود رفتند.

در حرکت یکضرب آقازاده ابتدا وزنه ۱۶۴ کیلوگرمی را مهار کرد، اما در دومین حرکت موفق به مهار وزنه ۱۷۰ کیلوگرمی نشد. وی در سومین حرکت نیز در مهار این وزنه موفق عمل نکرد تا با ۱۶۴ کیلوگرم با عنوان پنجمی به کار خود پایان دهد.

محمدرضا براری دیگر نماینده کشورمان در این دسته در نخستین حرکت یک‌ضرب وزنه ۱۷۵ کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در دومین حرکت در مهار وزنه ۱۷۹ کیلوگرمی ناکام بود. براری در حرکت سوم پشت وزنه ۱۸۱ کیلوگرمی که رکورد آسیا بود قرار گرفت، اما این بار هم موفق نبود تا با همان ۱۷۵ کیلوگرم با دومی در حرکت یک ضرب به کارش پایان دهد.

سلوان العفوری وزنه بردار عراقی در این حرکت با ثبت ۱۷۶ کیلوگرم اول شد.

* حرکت دوضرب:‌

حرکت دوضرب برای رضا آقازاده با وزنه ۲۰۲ کیلوگرم آغاز شد که این وزنه بردار موفق به مهار آن شد. وی برای دومین حرکت خود وزنه ۲۰۵ کیلوگرم را انتخاب کرد و این وزنه را نیز بالای سر برد، اما در سومین حرکت موفق به مهار وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی نشد تا با مجموع ۳۶۹ کیلوگرم و جایگاه پنجم به کار خود پایان دهد.

محمدرضا براری در اولین حرکت دوضرب خود وزنه ۲۱۲ کیلوگرمی را بالای سر برد. وی سپس پشت وزنه ۲۱۷ کیلوگرمی ایستاد، اما موفق به بالا بردن این وزنه نشد. براری در آخرین شانس خود وزنه ۲۲۰ کیلوگرمی را بالای سر برد و تا با مجموع ۳۹۵ کیلوگرم به مدال طلا برسد.

سلوان العفوری از عراق با مجموع ۳۹۱ کیلوگرم دوم شد و ایوان افرموف از ازبکستان به مدال برنز رسید.

این یازدهمین مدال طلا و چهلمین مدال کاروان ورزش ایران در بازی های کشورهای اسلامی به حساب می آید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۷°