وزیر کشور: تاکنون هیچ مشکلی امنیتی نداشتیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  دوشنبه 29 شهريور 1400
کد خبر : ۴۹۹۸۰۷
تاریخ انتشار : جمعه ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۲
وزير كشور درباره امنيت انتخابات در سراسر كشور گفت: الحمدالله تاكنون در حوزه امنيتي هيچ مشكلي نداشته ايم و گزارشي نيز دريافت نكرده ايم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، عبدالرضا رحماني فضلي با تشكر از استقبال و حضور پرشور مردم در پاي صندوق هاي راي افزود: ان شاء ا... شاهد حماسه و حضور ديگري از مردم در انتخابات هستيم و ورق جديدي بر افتخارات اين ملت در تاريخ كشورمان اضافه خواهد شد.

وي گفت: از بابت حضور چند ساعته مردم پاي صندوق هاي راي عذرخواهي مي كنم اما مردم بايد اين صف هاي طولاني را تحمل كنند زيرا براي آينده كشورشان در حوزه اجرايي تصميم مي گيرند.

وزير كشور ادامه داد: همه تمهيدات براي برگزاري انتخابات خوب فراهم شده است و تاكنون كه بيش از هشت ساعت از آغاز انتخابات مي گذرد هيچ مشكلي به وزارت كشور و ستاد انتخابات گزارش نشده است.

رحماني فضلي درباره تعرفه هاي انتخاباتي نيز افزود: به همه شعب اخذ راي در سراسر كشور تعرفه ها به اندازه كافي ارسال شده است و توزيع آن كنترل مي شود، با وجود اين به همه فرمانداران و استانداران اعلام شده است هر شعبه اي كه مصرف تعرفه هايش به 70 درصد رسيد تعرفه جديد درخواست كند.

وزير كشور با تشكر از همكاري همه دستگاه ها در خصوص انتخابات ادامه داد: در اين ميان شوراي نگهبان همكاري بسيار خوبي را با وزارت كشور داشته است؛ در برخي شعب كه ترافيك و صف هاي بسيار طولاني وجود داشت درخواست افزودن منشي هاي انتخاباتي داشتيم كه شوراي نگهبان موافقت كرد و به تعداد منشي ها افزوده شد.

وي درباره استعلامات گفت: دستورات جديد به استانداران و فرمانداران داده شده است كه كار اخذ راي را تسريع مي كند و مديريت صندوق هاي سيار نيز به نوعي طراحي شده است كه شعبي كه بسيار شلوغ هستند از شعب سيار استفاده كنند.

رحماني فضلي افزود: با توجه به اينكه در بعداز ظهر افراد بيشتري براي دادن راي به حوزه هاي انتخاباتي مراجعه خواهند كرد لازم است مردم با صبر و حوصله و همچنين دست اندركاران شعب اخذ راي نيز با دقت و صبوري بيشتر با مردم برخورد كنند تا امروز كه روزي سرنوشت ساز براي همه مردم ايران است به نحو احسن برگزار شود.

وي درباره شمارش آرا گفت: از زماني كه شعب اخذ راي بنابر اعلام قانون بسته مي شوند كه آخرين زمان تمديد آن ساعت 24 امشب است، دستور بازگشايي صندوق ها از جانب وزارت كشور صادر و شمارش آراي انتخابات رياست جمهوري انجام مي شود كه پس از تجميع آرا در فرمانداري ها و استانداري ها به وزارت كشور اعلام مي شود.

وزير كشور ادامه داد: همين مسير براي شوراي نگهبان هم انجام مي شود و نهايتا وزارت كشور و شوراي نگهبان آرا را تطبيق مي دهند و تائيد مي كنند، پس از تائيد شمارش آرا، وزارت كشور مسئول ابلاغ و اعلام نتايج است.

وي گفت: تائيد صحت انتخابات مراحلي دارد كه سه روز پس از اعلام نتايج افرادي كه اعتراض دارند اعتراضشان را اعلام مي كنند و پس از بررسي توسط شوراي نگهبان صحت انتخابات اعلام مي شود.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۳۱.۹۹°    ۳۱.۹۹°