دخل و خرج سازمان هدفمندی، زیر ذره بین کمیسیون اقتصادی رفت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:57 - شنبه 27 دی 1399
کد خبر : ۵۰۰۳۱۶
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
كميسيون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تحقيق و تفحص از سازمان هدفمندسازی يارانه ها درباره نحوه هزينه كرد منابع و مصارف هدفمندسازی يارانه ها را آغاز كرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، محمدرضا پورابراهيمی افزود: اولين جلسه بررسی و تحقيق و تفحص از سازمان هدفمندسازی يارانه ها با حضور رئيس اين سازمان و معاون سازمان برنامه و بودجه و اعضای كميسيون اقتصادی برگزار شد.
 
او افزود: محورهاي اين جلسه ناظر به نحوه افزايش قيمت هاي حامل هاي انرژي و نحوه محاسبه كردن هزينه كردهاي مربوط به قانون هدفمندي و خالص وجوهي بود كه ديوان محاسبات و مركز پژوهش ها گزارشي درباره آن ارائه كردند.
 
پورابراهیمی با بيان اينكه نحوه منابع و مصارف هدفمندسازي يارانه ها نيازمند شفافيت است گفت: در گزارش هاي قبلي تقريباً مشخص شده است كه بخش هاي خيلي زيادي از قانون هدفمند كردن يارانه ها اجرايي نشده است.
 
پور ابراهيمي افزود: به عبارتي دولت قبل از اجراي بخشي از مقررات و قوانين مربوط به هدفمندسازي يارانه ها از جمله در پرداخت سهم واحدهاي صنعتي و يارانه غيرنقدي عدول كرد و دولت فعلي رويه دولت قبلي را استمرار داده است.
 
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس گفت: از آنجا كه به راي گذاشتن تحقيق و تفحص از سازمان هدفمندسازي يارانه ها نيازمند ارائه گزارش كامل است بنابراين مقرر شد هفته آينده نيز اين موضوع بررسي شود.
 
وي افزود: پس از تكميل گزارش مربوط به تحقيق و تفحص موضوع به راي گذاشته خواهد شد كه آيا تحقيق و تفحص از سازمان هدفمندسازي يارانه ها لازم است يا خير.
 
پور ابراهيمی افزود: هدف از تحقيق و تفحص اين است كه مشخص شود منابع و مصارف هدفمندي يارانه ها از سال 89 تا به امروز چگونه بوده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲°    ۱۳°