راه اندازی مراکز ویژه خدمات بهزیستی در مناطق محروم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
16:30 - چهارشنبه 20 فروردين 1399
کد خبر : ۵۰۰۳۷۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
مراکز جامع خدمات بهزیستی در مناطق حاشیه ای و محروم تا پایان شهریور امسال راه اندازی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حبیب الله مسعودی فرید در مصاحبه با روی خط خبر گفت: سازمان بهزیستی کشور طرحی را برای مناطق حاشیه ای، روستاها، شهرستان‌ها و کلان شهر‌ها تدوین کرده است.

وی افزود: در این طرح از افراد آسیب دیده در مناطق محروم و ساکنین مناطق حاشیه‌ای حمایت خواهد شد تا مشکلات متعدد آن‌ها تا حدودی کاهش یابد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، راه اندازی مراکز جامع خدمات بهزیستی در ۳۰ منطقه حاشیه‌ای در شهرستان‌ها و همچنین ۳ استان کشور را قطعی دانست وافزود:اجرای برنامه‌های پیشگیری، کاهش آسیب‌های اجتماعی و ارائه خدمات به معلولان و همچنین توزیع یک وعده غذایی گرم از برنامه‌های در نظر گرفته شده برای مراکز جامع خدمات بهزیستی خواهد بود.

فریدبا بیان اینکه "در فاز نخست راه اندازی مراکز جامع خدمات مقرر شده این مراکز در ۳ استان کشور راه اندازی شوند" افزود: در مرحله اول راه اندازی مراکز جامع خدمات شاهد فعالیت مراکز در ۳ استان خراسان رضوی، خوزستان و سیستان و بلوچستان خواهیم بود. 

وی خاطرنشان کرد: در استان‌های خراسان رضوی، خوزستان و سیستان و بلوچستان چند پهنه حاشیه‌ای در نظر گرفته شده است که تا پایان شهریور این مراکز در این پهنه‌ها راه اندازی می‌شوند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور همچنین از راه اندازی 197 مرکز اورژانس اجتماعی در سال گذشته خبرداد و گفت:ارائه خدمات به کودکان خیابانی، جلوگیری از همسرآزاری و کودک آزاری ونیز پیشگیری از خودکشی از اقداماتی است که این مرکز انجام داده است.

وی در پایان در خصوص معیارهای تعیین میزان شهریه مهدهای کودک گفت:این معیارها در مراکز و شهرهای غیر مرکز فرق میکند از جمله در تهران که در  مناطق یک و دو وسه با نقاط میانی و مناطق حاشیه ای و محروم  میزان شهریه جداگانه حساب می شود.
 
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۰°