مسببان آلودگي تالاب هاي كشور مجازات می شوند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
08:38 - يکشنبه 18 خرداد 1399
کد خبر : ۵۰۰۴۰۶
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۰۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲
معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست از مجازات براي مسببان آلودگي تالاب هاي كشور خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمد مجابي افزود: بسيار جاي خوشحالي است كه با اقدام سياست هاي ابلاغي رهبري درخصوص محيط زيست دولت نيز توجهي ويژه به بخش هاي محيط زيست دارد و تعامل مثبتي بين مجلس و دولت به وجود آمده است.
 
وي ادامه داد: از ابتداي سال 96 تاكنون دو مصوبه محيط زيستي مهم در حوزه تالاب ها و هواي پاك طبق مصوبه مجلس در پنج ماده قانوني به تصويب رسيده است.
 
معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست گفت: از اين پس تخريب و آلودگي تالاب ها ممنوع اعلام شده و ميزان حق آبه تالاب در زمان هاي خشكسالي و تر سالي توسط سازمان حفاظت محيط زيست محاسبه مي شود و وزارت نيرو مكلف است آن را تامين كند و از طرفي ديگر اگر افرادي نسبت به تالاب تعدي كنند و برخوردهاي خلاف و آثار مخرب به دنبال داشته باشند قانونگذار اين موضوع را جرم انگاري كرده و با اين متخلفان به صورت جريمه و جبران خسارت برخورد خواهد شد.
 
مجابي با اشاره به تعداد تالاب هاي كشور و اهميت تالاب هاي ايران در جهان افزود: آنچه اهميت دارد اين است كه ايران كشوري است كه به نام تالاب شناخته مي شود و كنوانسيون تالاب در جهان به نام كنوانسيون رامسر است و ما با داشتن بيش از 200 تالاب، از 41 نوع تنوع و اكوسيستم برخوردار هستيم و جزو كشورهاي مهم حوزه تالاب در جهان به شمار مي رويم.
 
وي با اشاره به نهايي شدن قانون تالاب ها در كشور گفت: اميدوار هستيم كه اين قانون مراحل بعدي خود را طي كند و به تاييد شوراي نگهبان برسد و رياست جمهوري آن را ابلاغ كند و از امسال بتوانيم آنرا اجرايي كنيم.
 
معاون توسعه مديريت، حقوقي و امور مجلس سازمان حفاظت محيط زيست ادامه داد: در اين مصوبه تمام كساني كه در آلودگي تالاب نقش داشته باشند نسبت به آنان جرم انگاري شده و بسته به نوع جرمي كه صورت گرفته در طبقات مختلف با آنان برخورد شده است و براساس مصوبه مجلس در ابتدا بايد جبران خسارت صورت بگيرد و در وهله بعد مجازات و جريمه انجام شود و اين قانون به اين موضوع پرداخته است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۳۱°