شهرفرنگ/ انتظار سینماگران از دولت دوازدهم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
09:34 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۰۵۲۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۶
مدیرعامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پای مباحث فرهنگی ایستاده و برای آن هزینه می کند، به این ترتیب دولت وارد حوزه هدایت و حمایت شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدحسین نیرومند مدیرعامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع با اشاره به رویکرد ارزشی نظام در عرصه سینما گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پای مباحث فرهنگی ایستاده و برای آن هزینه می کند، به این ترتیب دولت وارد حوزه هدایت و حمایت شده و در عمل کمک می کند تا سینما مسیر درستی را طی کند.
 
شهرفرنگ/ انتظار سینماگران از دولت دوازدهم

او با اشاره به تولید سالانه بیش از 100 فیلم در سال افزود: رتبه جهانی ایران در عرصه تولید فیلم در سالهای اخیر 14 جهان است که افتخار کشور است، اما سوال این است که این 100 فیلم تولیدی در سینماهای کشور قابلیت اکران دارند یا خیر؟

نیرومند با بیان اینکه زیرساختهای سینمای کشور آمادگی لازم برای اکران 100 فیلم تولید در کشور را ندارد یادآور شد: زیرساختهای ایران تنها برای اکران 45 فیلم مهیا است، به این ترتیب بیش از 60 درصد از فیلمهای تولیدی در کشور هرگز به مرحله اکران نمی رسند.

مدیرعامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع با اشاره به عدم ارتباط بین دانشگاه ها و سینما در کشور خاطرنشان کرد: دانشجویان در دانشگاه ها دانش سینما را به خوبی یاد می گیرند اما هرگز به بدنه سینما وصل نمی شوند، این وظیفه دولت است که باید بین دانشگاه و سینما آشتی و رابطه ای معنا دار ایجاد کند.

نیرومند افزود: اهل هنر باید با اهل اندیشه در تعامل باشد، چه کسی باید این کار را بکند؟ این دولت است که باید این کار را انجام دهد که تا این لحظه این مهم محقق نشده است.

مدیرعامل انجمن سینمایی انقلاب و دفاع با اشاره به اهمیت مبانی نظری درهنر- صنعت سینما تصریح کرد: متاسفانه در سیستم سینمای دولتی ما به هیچ عنوان مبانی نظری فیلم دنبال نمی شود، تنها شهید آوینی در این عرصه فعالیت داشت که در حال حاضر خلا آن به خوبی احساس می شود.

 شهرفرنگ/ انتظار سینماگران از دولت دوازدهم
 سید رضا هاشمی رئیس هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان گفت: هنرمندان از دولت توقعات و مطالباتی دارند.
 سید رضا هاشمی رئیس هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان گفت: ما از دولت پول نخواستیم و پول مستقیم دولت را برای سینما حرام می دانیم.
هاشمی  با انتقاد از سیستم قضایی در مورد قاچاق فیلم های داخلی گفت:  متاسفانه فیلم های تولیدی داخل کشور امنیت فروش ندارند و قاچاق فیلم هیچ نظارت و کنترلی در کشور نمی شود.
وی در خصوص مطالبات خانواده هنر از دولت گفت: دولت در بخش های بیمه ای از سینما بسیار موثر است.
سید رضا هاشمی گفت: با صنعتی شدن سیما اتفاقات خوبی خواهد افتاد و از حمایت مالی و سینماگر بسیار مهمتر است این است که فضای امن برای تولید کنندگان بوجود می آید.
رئیس هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان گفت: دولت باید ناظر بر سینما باشد و در تولید فیلم دخالتی نکند. با تغییر مدیران نوع تولیدات تغییر می کند.
او گفت: دولت به هیچ وجه در امور مالی سینما دخالت نکند. ما نباید عوارض شهرسازی بدهیم. باید ارزش افزوده ای که از سینماگران می گیرند حذف شود.
ما بخش صنعت در هنر را حذف کرده ایم. وقتی که در بخش گردشگری به سمت صنعتی شدن پیش رفت اتفاقات اقتصادی خوبی افتاد ما باید در سینما هم نگاه صنعتی داشته باشیم. سینما گر محتاط تر از دولت هستند و نگران فروش نرفت فیلم و متضرر شدن هستند.
 رئیس هیئت مدیره جامعه صنفی تهیه کنندگان بنیاد فارابی با کلی بودجه فاقد عملکرد است گفت: این بنیاد برای دهه 60 است.
وی خواستار تغییر ساختار برخی بنیاد ها و سازمان های هنری مثل بنیاد فارابی شد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۴°