نبض ورزش/ بیایید حرفه‌ای فوتبال بازی کنیم
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:00 - شنبه 18 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۰۰۵۲۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۴
رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال گفت: ما در تدوین قراردادهای فوتبال، حرفه‌ای عمل نمی کنیم و با تخلفات آن نیز حرفه‌ای برخورد نمی‌کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر احمد رضا براتی در گفتگوی نبض ورزش گفت: ما در حوزه نقل و انتقالات حرفه‌ای عمل نمی کنیم.
براتی گفت: مقررات می‌تواند تاثیرگذار باشد.
 
تبض ورزش/ نقل و انتقالات در ورزش
 
احمد رضا براتی رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال با حمایت از خصوصی شدن باشگاهها گفت: اگر کسی باشگاه شخصی داشته باشد، باید به گونه ای باشد که اگر سودی از تاسیس باشگاه نمی برد، دست کم ضرر هم نکند.
 
براتی گفت: قراردادهای حرفه ای تنظیم نمی شود و با تخلفات طرفین حرفه ای هم برخورد نمی شود.
 
او گفت: باشگاه ها امانتدار بیت المال باشند. چرا مصرف‌کنندگان بودجه باشگاه را کنترل و بازخواست نمی کنید.
براتی افزود: فدراسیون در مورد عمکرد باشگا هها مقصر نیست.
 
او گفت: چرا یک باشگاه دولتی که اخطاریه می گیرد، جوابگو نیست تا محروم شود. باشگاهها در مقام دفاع از اتهام اقدام نمی کنند و ضمن اینکه با آبروی ما بازی می کنند، باعث خروج پول از کشور هم می شوند.
 
براتی گفت: باید از آبروی ملی کشور در مراجع بین المللی قضایی ورزشی دفاع کنید. اگر پول دارید به جای گرفتن بازیکن خارجی، بدهی‌های خود را پرداخت کنید.
او گفت: فدراسیون فوتبال به خاطر همین بدهی های کلان باشگاه‌ها از گرفتن بازیکن خارجی جلوگیری می کند.
 
 
کاظم اولیایی عضو اتحادیه باشگاه های فوتبال در بخش دیگری از این گفتگو، با انتقاد از شیوه نقل و انتقالات در فوتبال کشور گفت: ما خسارتهای زیادی را از سهل انگاری در نقل و انتقالات فوتبال پرداخته ایم که منشا آن را باید در ساختار ضعیف فوتبال در کشورمان جستجو کنیم و با کمال تعجب کمتر به آن توجه کرده ایم.

او با بیان اینکه قوانین کشور ما درنقل و انتقالات کاملا سنتی است، خاطرنشان کرد: در قوانین نقل و انتقال، از قوانین فیفا پیروی نمی کنیم.

اولیایی با انتقاد از حجم بالای شکایتهای بازیکنان از باشگاه های ایرانی به فیفا تصریح کرد: امروز حجم شکایات به حدی شده که اگر هر بازیکنی به فیفا مراجعه کند و از باشگاه های ایران شکایتی داشته باشد به سرعت رای مثبت را اخذ می کند زیرا باشگاه های ما برای فیفا عضوی بدحساب شناخته شده و عملا حجم بالایی از پرونده های فیفا را به خود اختصاص داده است.

عضو اتحادیه باشگاه های فوتبال با بیان اینکه مدیران ما نتیجه گرا شده اند، افزود: متاسفانه آن تعریفی که از فوتبال در فیفا وجود دارد را باشگاه های ما رعایت نمی کنند، ما مدیران را ملزم به کسب عنوان و نتیجه کرده ایم و همین امر موجب افزایش بدهی ها برای باشگاه های ورزشی شده است، وزرات ورزش و فدراسیون فوتبال مقصر اصلی در این حوزه هستند.
او صدور مجوزهای صوری را دیگر آفت فوتبال کشور عنوان کرد و گفت: زمانی که قرار است به باشگاهی مجوز دهیم و آن مجوز  صوری است، وقوع حواشی و مشکلات چندان دور از ذهن نیست.
عضو اتحادیه باشگاه های فوتبال در ادامه گفت: زمانی ما مجوز باشگاهی را صادر می کنیم باید تضمین هم بگیریم تا آن باشگاه تحت حواشی های سیاسی قرار نگیرد زیرا این قراردادها هم صوری هستند و ضمانت اجرایی ندارند.

اولیایی الگو برداری صحیح از مادر فوتبال جهان را راهکاری مناسب برای نجات از بدهی های نجومی دانست و گفت: بهتر است پرداختی باشگاه ها به بازیکنان به صورت هفتگی باشد،مانند انگلستان، به این صورت براساس قوانین فیفا اگر باشگاهی حق بازیکن را ندهد بازیکن می تواند قرارداد خود را یک طرفه فسخ و از باشگاه خارج شود.

 
 
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۶°    ۲۵°