تیتر امشب/ پرداخت تسهیلات به روستائیان و عشایر، شرط لازم نه کافی

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:33 - دوشنبه 11 فروردين 1399
کد خبر : ۵۰۰۷۳۸
تاریخ انتشار : شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۴
نماینده مجلس گفت: پرداخت تسهیلات به تنهایی نمی تواند به اشتغال‌زایی ر روستاها کمک کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، غلامرضا کاتب نماینده مجلس با حضور در برنامه تیتر امشب، با اشاره به ردیف بودجه میلیاردی برای اشتغال زایی در بخش روستایی و عشایر افزود: دولت پیش از سال 96 لایحه ای با عنوان برداشت یک و نیم میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی برای اشتغال زایی در مناطق روستایی و عشایر به تصویب رساند.

کاتب با بیان اینکه این لایحه تنها برداشت را مورد توجه قرار داده اما چگونگی اجرای آن را مورد توجه قرار نداده است، تصریح کرد: با توجه به تجربه تلخ دوره هشتم مجلس، روشن است تنها پرداخت تسهیلات نمی تواند به اشتغال‌زایی کمک کند زیرا این تسهیلات عملا صرف اشتغال‌زایی نمی شود و تنها صرف خرید وسایل زندگی و موتور سیکلت و جشن و سرور در روستاها می شود.

او افزود: مجلس با وجود این تجربه تلخ، تلاش کرد تا جزئیات این لایحه را مورد بررسی دقیق قرار دهد، بنابراین این لایحه را به 7 ماده واحده تقسیم و به صحن علنی مجلس ارجاع داد.

این نماینده مجلس با بیان اینکه این لایحه دارای چند نقص است، تصریح کرد: یکی از نقص‌های لایحه اشتغالزایی روستاییان و عشایر، مشخص نبودن متولی اصلی آن است.

 
قوامی نماینده مجلس هم در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه، بیکاری مهمترین مسئله امروز کشور است، گفت: نقدینگی کشور در ابتدای دولت یازدهم افزایش یافت که بیش از 60 درصد آن در تهران صرف می شود و این چالش بزرگی است.
قوامی افزود: وقتی قصد اعطای تسهیلات به روستائیان را داریم، باید ماده واحده آن را تعیین کنیم.
 
وی ادامه داد: بنگاه‌های بزرگ در مسابقه ی گرفتن تسهیلات قطعا" پیروز هستند؛ ضمن اینکه نقدینگی باید به فراخور و استعداد هر منطقه در نظر گرفته شود.

قوامی تاکید کرد: روستاهای زیر 10 هزار نفر نمی توانند تسهیلات دریافت کنند و بانکها نیز مایل به ارائه تسهیلات به این دسته از روستاها نیستند.

قوامی گفت: در لایحه ارائه تسهیلات اشتغالزایی به  روستائیان و عشایر  پیش بینی شده است تا تسهیلاتی با بهره 4 درصد در اختیار افراد قرار گیرد. 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۶°    ۱۵°