خرید گندم از مرز 2 میلیون تن گذشت
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
05:13 - پنجشنبه 13 آذر 1399
کد خبر : ۵۰۱۴۸۶
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد: از ابتدای فصل برداشت تاکنون دو میلیون و 100 هزارتن گندم به ارزش 17 هزارو 500 میلیارد ریال در سامانه شرکت غله خریداری شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، «اسماعیل اسفندیارپور» با بیان اینکه تاکنون 2 میلیون و 560 هزارتن گندم تولیدی کشور برداشت شده است افزود: 12 هزار میلیارد ریال معادل 70 درصد پول گندم خریداری شده از کشاورزان با عاملیت بانک کشاورزی پرداخت شده است.
 
او تصریح کرد: اکنون بالاترین خرید گندم به میزان یک میلیون و 635 هزارتن مربوط استان خوزستان و در رده های بعدی فارس و ایلام قرار دارند.
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: بیشترین حجم خرید گندم 'دوروم' کشور نیز مربوط به استان های گرم و خشک جنوب کرمان، خوزستان، دشت عباس ایلام، کهگیلویه و بویراحمد و بوشهر و جنوب فارس است.
 
وی با بیان این که برداشت و خرید تضمینی گندم در استان های گرم و خشک سیستان و بلوچستان، خوزستان، جنوب کرمان (جیرفت و کهنوج)، جنوب فارس، دشت عباس ایلام و کهگیلویه و بویراحمد رو به پایان است، افزود: اکنون برداشت و خرید در اقلیم گرم و مرطوب ساحل خزر همچون گلستان نیز آغاز شده است.
 
به گفته اسفندیارپور، از هفته آینده نیز مازندران و دشت مغان نیز وارد چرخه برداشت می شوند.
 
خرید 110 هزارتن بذر گندم
این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: تاکنون 110 هزارتن انواع بذر گندم کیفی از کشاورزان خریداری شده است.
 
مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی اظهارداشت: براساس مصوبه شورای اقتصاد در سال جاری گندم معمولی (نان) با افت مفید 4 درصد و 2 درصد افت غیرمفید هر کیلوگرم 13 هزارریال (1300 تومان) و گندم دوروم (ماکارونی) 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری می شود.
خرید گندم سال زراعی جاری که از 21 اسفندماه سال گذشته از شهرستان سرباز بخش پیشین سیستان و بلوچستان شروع شد و تا اواخر مهر ماه ادامه دارد.
 
پارسال 14 میلیون و 590 هزارتن گندم تولید و 11 میلیون و 525 هزارتن به ارزش بیش از 145 هزار میلیارد ریال خریداری شد.
 
براساس مصوبه، سال گذشته هرکیلوگرم گندم معمولی با نرخ 12 هزار و 705 ریال و گندم دوروم با نرخ 13 هزار و 68 ریال با چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیرمفید خریداری شده بود.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۷°    ۱۱°