گفتگوی 18:30/ حذف گوشی های قاچاق با کاهش تعرفه واردات
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  چهارشنبه 02 تير 1400
کد خبر : ۵۰۲۱۱۱
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۸
رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی گفت: با بازگشت تعرفه واردات به 5 درصد و دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی، قاچاق گوشی های همراه به صفر می رسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، کریمی خراسانی ادامه داد: در سال 1385 در کشورمان حتی یک گوشی قاچاق وجود نداشت به علت اینکه تعرفه واردات 4 درصد بود و در مدت زمان 48 ساعت کالای فرد واردکننده از فرودگاه ترخیص می شد و برای وارد کننده صرفه اقتصادی نداشت انجام چنین وارداتی اما در بازه ای بدون هماهنگی و نظرخواهی با کارشناسان امر این تعرفه به 60 درصد افزایش داده شد و همین موضوع منجر به این شد که کالای صفر درصد قاچاق به 100 درصد قاچاق برسد.
 
غلامحسین کریمی خراسانی با اشاره به غیر قابل قبول بودن وضعیت خدمات پس از فروش در ایران افزود: پس از اجرای طرح ریجستری درکشور وضعیت ارائه خدمات پس از فروش تلفن های همراه ساماندهی خواهد شد.

رئیس اتحادیه وسایل مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی؛ دریافت مالیات ارزش افزوده از واردکنندگان گوشی تلفن همراه را دلیل حجم بالای قاچاق این کالا دانست و ادامه داد: دریافت مالیات ارزش افزوده علاوه بر افزایش حجم قاچاق زمینه ساز فرار مالیاتی و تقلب در پرداخت مالیات از سوی واحدهای صنفی شده که عدم تخصص و مدیریت مناسب مسئولان ذی ربط دلیل این رویه است.
 
کریمی نصب صندوق مکانیزه فروش را سبب شفافیت فعالیت واحدهای صنفی و مقابله با فرار مالیاتی دانست و افزود: ما با وجود 1600 نفر اعضای اتحادیه توانستیم 1500 نفر از اعضای اتحادیه را در بحث مالیات بر ارزش افزوده آموزش دهیم اما سازمان امور مالیاتی کشور از اجرای این طرح حمایت نکرده و پاسخگوی مشکلات اتحادیه نیست.
 
گفتگوی 18:30/ حذف گوشی های قاچاق با کاهش تعرفه واردات

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی با اشاره به طرح ریجستری افزود: طرح رجیستری از ابتدای سال 94 مطرح شد و امروز با گذشت 2 سال و 3 ماه هنوز از سرنوشت اجرایی شدن آن مطمئن نیستیم و نمی دانیم که اجرا می شود یا خیر.

کریمی با اشاره به قاچاق برندهای مختلف در کشور گفت: برند آیفون بین 65 تا 70 درصد و دیگر برند ها 80 تا 85 درصد قاچاق تلفن های همراه را به خود اختصاص داده اند.

کریمی گارانتی اینتل را حمایت علنی از قاچاق گوشی تلفن همراه در کشور اعلام کرد و افزود: با همکاری سازمان حمایت، سازمان صنعت و معدن و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای جلوگیری از فعالیت این گارانتی، فرصت یک ماهه به واحدهای عرضه کننده آن داده شده است.

رئیس اتحادیه دستگاه‌های مخابراتی با اشاره به خروج دستگاه‌های قاچاق ازشبکه با اجرای طرح ریجستری گفت: زمینه اجرای طرح ریجستری با همکاری سازمان تنظیم مقررات و گمرک برای ثبت شفارش آسان فراهم شده است. 
 
کریمی افزود: مصرف کنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت www.ttu.ir؛ نشانی نمایندگی‌ های معتبر را دریافت و شکایات خود را با تلفن ۶۶۷۶۳۰۳۵ ارائه کنند. 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °