شهر فرنگ/ سینمای گران یا گرانی سینما؟
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
14:30 - جمعه 17 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۲۲۸۷
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۳:۰۵
علت کاهش مخاطبان سینما در نوروز 96 نسبت به مدت مشابه از نگاه برخی از کارشناسان افزایش قیمت بلیط است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، بلیط سینما از ابتدای سال جدید، 20 درصد افزایش پیدا کرد و در گرانترین حالت به 12 هزار تومان هم رسید.
 
شهر فرنگ/ سینمای گران یا گرانی سینما 
 
مهدی صباغ زاده کارگردان سینما با بیان اینکه یکی از دلایل ریزش بیندگان سینما تورم است گفت: یک خانواده چهار نفره که قصد رفتن به سینما را دارد باید 48 هزار تومان بجزء هزینه ایاب و ذهاب پرداخت نماید که برای خانواده های کم درآمد این مبلغ بالا است.
 
او افزود: من مخالف گرانی بلیط سینما هستم با توجه به اینکه سینماداران از نظر اقتصادی فلج هستند و دست اندرکاران سینما هم اعم از تهیه کننده و کارگردان با توجه به تورم و افزایش دستمزدها در مضیقه هستند و دولت باید به بخش فرهنگی و سینما یارانه بپردازد.
 
صباغ زاده با انتقاد از گرفتن 9 درصد ارزش افزوده از سینما که به ضرر تهیه کنندگان است از دولت خواست به بخش سینما توجه بیشتری کند.
 
او ادامه داد: تنها سرگرمی فرهنگی ارزان قیمت در ایران، سینما است ما نمی توانیم قیمت‌ها را افزایش بدهیم و به مردم فشار بیاوریم.
صباغ زاده گفت: سینما مربوط به طبقه خاصی از جامعه نیست، باید با افزایش پردیس های سینمایی در جنوب شهر، امکان حضور همه اقشار در سینماها را مانند گذشته فراهم کنیم که این امر مستلزم کمک دولت با پرداخت یارانه و حمایت های بیشتر به این صنف است.
 
شهر فرنگ/ سینمای گران یا گرانی سینما 
 
جواد نوروزبیگی تهیه کننده سینما دیگر مهمان برنامه شهر فرنگ با رد دلایل مهدی صباغ زاده کارگردان سینما درباره ریزش مخاطبان سینما گفت: ریزش مخاصبان سینما مربوط به گرانی بلیط نیست بلکه این ریزش در جشنواره فجر قابل پیش بینی بود و ترکیب فیلم‌های امسال با سال گذشته یکسان نبود.
او افزود: قیمت بلیط سینمای ایران در جهان بعد از کشور هند ارزانتر از سایر کشورها است و ما با توجه به سرمایه گذاری که در این بخش می کنیم مجبور به گران کردن قیمت بلیط سینما هستیم.
نوروزبیگی گفت: همزمان با محصولات فرهنگی ما در سینما ها محصولات دیگری با چندین برابر قیمت در بوفه ها بفروش می رسند و مردم به راحتی خریداری میکنند در حالی که ما بیشتر نسبت به آنها سرمایه گذاری کرده ایم.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۱°    ۳۳°