شاهزاده سعودی: تروریست های 11 سپتامبر سعودی اند ولی سعودی نیستند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:01 - چهارشنبه 25 تير 1399
کد خبر : ۵۰۲۳۲۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۴
ولید بن طلال، شاهزاده سعودی که در امریکا تجارت می کند از خبرنگارانی که عاملان حادثه 11 سپتامبر را سعودی می دانند انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، وليد بن طلال در بيانيه اي كه به دو زبان عربي و انگليسي در سايت رسمي خود در توئيتر منتشر كرد، نوشت: به هيچ وجه صحيح نيست كه به عربستان به عنوان كشوري اشاره شود كه از دهها سال حامي تروريسم بوده است.

او افزود: آن 15 سعودي از مجموع 19 نفري كه در حادثه 11 سپتامبر حضور داشتند، نماينده سعودي ها نيستند.

بن طلال گفت: مثلا آمريكا نمي تواند منكر شود كه عامل انفجار اوكلاهاما يك آمريكايي بوده است و با اين جنايت، او نماينده آمريكا به شمار نمي آيد.

او در پاسخ به فريد زكريا روزنامه نگار آمريكايي كه هفته پيش مقاله اي به عنوان "چگونه عربستان ترامپ را فريب داد "در روزنامه واشنگتن پست منتشر كرد، گفت: اين واقعيتها بدين معنا نيست كه يك كشور به طور كامل و دولتش مسئول اين گونه اقدامات است و يا در آنها دست دارد.

بن وليد افزود: سعودي ها بي ترديد اذعان دارند كه برخي قصور و كاستي هايي در كشورشان وجود دارد و رهبري كشور بويژه محمد بن سلمان رهبري جوان كشور براي رسيدگي به اين امر تلاش مي كند.

شاهزاده ميلياردر سعودي در پايان گفت: « آنگونه كه تو گمان مي كني، ما در قرون وسطي زندگي نمي كنيم».

يادآور مي شود كه فريد زكريا در برنامه GPS كه در شبكه سي ان ان پخش مي شود، گفت: از مجموع 19 نفري كه در حملات 11 سپتامبر 2001 شركت داشتند، 15 نفر عربستاني بودند.

او به ايميل هيلاري كلينتون وزيرخارجه سابق آمريكا اشاره كرد كه در آن تاكيد مي كند عربستان و قطر از داعش و ديگر گروههاي تندرو سني مذهب در خاورميانه حمايت مالي گسترده مي كنند.

زكريا در همان برنامه گفت: اتباع سعودي پس از تونسي ها دومين گروه بزرگ تشكيل دهنده نيروهاي خارجي در داعش هستند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۵°