شهر فرنگ/ سینمای کودک و نوجوان، بیم ها و امیدها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:09 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۳۶۸۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۱۲
کارگردان و تهیه کننده سینما در برنامه شهر فرنگ، مشکلات سینمای کودک و نوجوان را کمبود بودجه و فقدان برنامه منسجم در این سینمای تخصصی عنوان کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فریدون حسن پور نویسنده و کارگردان سینما با حضور در برنامه شهر فرنگ گفت: برای احیای سینمای کودک و نوجوان ابتدا باید به استقبال کم از اکران های فیلم های سینمای کودک و نوجوان و بودجه های بسیار ناچیز فیلم های کودک بپردازیم.
 
او افزود: کم شدن بودجه های فیلم کودک باعث تولیدهای بی کیفیت می شود و به دنبال آن مخاطب سینمای کودک و نوجوان کمتر از قبل خواهد شد و به عقیده من بررسی این موارد و بسیاری دلایل اثر گذار دیگر نیاز به صرف زمان و کار کارشناسی دارد. 
 
شهر فرنگ/ سینمای کودک و نوجوان، بیم ها و امیدها 
 
حسن پور با اشاره به علت ضعیف بودن برخی فیلم نامه نویسان سینمای کودک و نوجوان ادامه داد: فیلم سازان قدیمی و با تجربه امروز کار نمی کنند زیرا کارهای باکیفیت و فیلم نامه قوی نیاز به بودجه بیشتری دارد و در شرایطی که سینمای ما بودجه کمی دارد این افراد کار نمی کنند و فضا برای ورود افراد جدید با توانایی متفاوت مهیا می شود.
 
حسن پور گفت: سینما بر چهار رکن ارگانیک سوار است که عبارتند از: نیروی انسانی، تکنولوژی و ازار، سرمایه و محل عرضه که اگر هرکدام از این عناصر ضعیف باشد می تواند بر دیگر عناصر اثر منفی بگذارد و باید به این ارکان توجه کافی شود.
 
وحید نیکخواه آزاد تهیه کننده و کارگردان سینما دیگر مهمان برنامه گفت: از دید من تولید فیلم های سینمایی کودک و نوجوان نداریم یا بسیار کم شده است و اتفاقی برای سینمای کودک افتاده به تعبیری شبیه اتفاقی است که برای یک کودک بعد از زبان باز کردن می افتد و رها می شود و این برای سینمای کودک و نوجوان متاسفانه رخ داد و در زمانی که داشت رشد می کرد و پا می گرفت به حال خود رها شد.
 
او با اشاره به مشکلات سینمای کودک و نوجوان افزود: نبود عزم ملی و فقدان یک برنامه یکپارچه و ادامه دار باعث شد امروز به جایی برسیم که سینمای کودک و نوجوان در شرایط بدی از نظر فیلم نامه، جشنواره، تولید و عرضه قرار گرفته است.
 
این کارگردان سینما ادامه داد: کودکان و نوجوانان امروز جامعه ما از نظر تکنولوژی و فناوری بسیار پیشرفته شده اند و با زمان های گذشته سینمای کودک و نوجوان قابل مقایسه نیستند در صورتی که ما کشوری با جمعیت جوان زیاد و نیروی تخصصی کافی هستیم.
 
 نیکخواه آزاد گفت: امروز نوجوانان دسترسی سهل و آسانی به تولیدات خارجی سینمای کودک و نوجوان دارند و به راحتی تولیدات خارجی در حوزه های نمایشی را با تولیدات داخلی مقایسه می کنند.
 
شهر فرنگ/ سینمای کودک و نوجوان، بیم ها و امیدها 
 
او افزود: میل برای ساخت کار کودک و نوجوان در کشور وجود دارد اما سرمایه و ابزار لازم در اختیار نیست و از این رو باید ابتدا به دنبال فراهم کردن محل عرضه فیلم های کودک و نوجوان مانند سینمای هنر و تجربه با در اختیار گذاشتن سینماهای بیشتر باشیم و پس از آن به تولید فیلم های با کیفیت و فیلم نامه های قوی بپردازیم.
 

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °