واکنش وزیر فرهنگ عراق به حملات تروریستی تهران

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:04 - يکشنبه 10 فروردين 1399
کد خبر : ۵۰۳۶۸۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۲۲:۵۴
وزیر فرهنگ، گردشگری و آثار تاریخی عراق، با محکوم کردن حملات تروریستی تهران گفت: این اقدامات ضد انسانی در حرکت انقلاب و ملت ایران هیچ خللی وارد نخواهد کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، فریاد رواندوزی، حملات دیروز گروه تروریستی تکفیری داعش را به تهران جنایت بزرگ توصیف کرد و گفت: از وقوع این حادثه و شهادت و زخمی شدن گروهی از شهروندان ایرانی، عمیقا و قلبا متاثر شدم.
 
او تاکید کرد: این اقدامات هیچگاه اثر منفی بر روند و مسیر حرکت جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگ ایران و اهالی تهران نخواهد داشت ، چرا که انقلاب و نظام اسلامی ایران مستحکم و قدرتمند است و تروریست ها نمی توانند به آن آسیب وارد کنند.
 
راوندوزی، تروریسم را بلایی دانست که همه منطقه را مبتلا کرده است و گفت که این پدیده ای فرهنگی است چون چنین چیزی در اسلام وجود ندارد.
 
او تاکید کرد: مبارزه با تروریسم تنها به مقابله نظامی منحصر نمی شود، بلکه در عرصه فرهنگی و فکری مبارزه ای سخت تر و بزرگتر در پیش داریم.
 
وزیر فرهنگ عراق، با اشاره به اینکه در جنگ نظامی ، تنها مساله جنگ افزار مطرح است، اضافه کرد ، رویارویی فرهنگی و فکری، جنبه ها و ابعاد بزرگتری را در بر می گیرد که باید به آن توجه داشته باشیم.
 
او بااشاره به اهمیت رویارویی فکری و فرهنگی با پدیده تروریسم و تکفیری ها، گفت: در این جنگ که به مراتب سختر از جنگ نظامی است، همه کشورهای منطقه و دولت های جهان باید مشارکت کنند و این موضوع را جدی بگیرند.
 
به دنبال دو حمله جداگانه تروریستی به ساختمان مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام در روز چهارشنبه، دستکم 17 تن از شهروندان ایرانی به شهادت رسیدند و بیش از 50 تن دیگر زخمی شدند.

بسیاری از مقام و شخصیت های عراقی طی دو روز گذشته با صدور بیانیه و یا از طریق تماس های تلفنی با سفیر ایران در بغداد، این حملات را محکوم و با ملت و دولت ایران اعلام همبستگی کردند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۸°    ۱۲°