حملات تهران پس از تهدید عربستان انجام شد

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
12:32 - جمعه 15 فروردين 1399
کد خبر : ۵۰۳۷۰۲
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۷:۳۰
نامه ایران به شورای امنیت؛
نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد به شورای امنیت و دبیرکل ملل متحد در خصوص حمله تروریستی در تهران نامه ای نوشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سفیر ایران در سازمان ملل در نامه ای اعتراضی به شورای امنیت و دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: در 17 خرداد 1396 دو گروه تبهکار و تروریستی داعشی، مسلح  به سلاح خودکار، نارنجک و جلیقه های انتحاری، به مجلس شورای اسلامی و مرقد مطهر امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حمله کرده، با تیراندازی کور به اطراف و منفجر کردن جلیقه های انتحاری موجب شهادت ۱۷ انسان بی گناه  و زخمی شدن بیش از ۵۰ نفر شدند.

این حملات تروریستی شنیع که نظایر آن در بسیاری از شهرهای دیگر در سراسر جهان اتفاق افتاده، در زمانی به وقوع پیوسته است که منطقه ما همچنان دستخوش بی ثباتی و تلاطم است.

وی گفت: این وضعیت نتیجه سالها تلاش برای صدور ایدئولوژی رادیکال تکفیری و تامین مالی گروههای افراطی از قبیل داعش، القاعده و امثال آنهاست که از این ایدئولوژی پیروی می کنند.

خوشرو افزود: اینکه مجلس شورای اسلامی یکی از اهداف  این حمله تروریستی بوده، خود گواهی مهم و آشکار بر این واقعیت است که حامیان ایدئولوژی تکفیری، بیش از هر چیزی از دموکراسی و انتخابات نفرت دارند.

این حمله به فاصله دو هفته از انتخابات رقابتی و پرشور ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا اتفاق افتاد که در آن بیش از ۷۱ درصد از مردم ایران مشارکت کردند.

وی در ادامه گفت: در کمال تاسف کسانی که همواره منشا این ایدئولوژی افراطی بوده اند، اخیرا با انعقاد قرادادهای بی سابقه تاریخی، چراغ سبز و مشوق هایی را دریافت کرده اند. اتفاقی نیست که درست بعد از این معامله، وضعیت در منطقه بدتر شده، یعنی اختلافات کشورها افزایش یافته، حملات تروریستی چند برابر شده  و سرکوب های داخلی شدت یافته است.

خوشرو با یادآوری نامه پیشین خود به شورای امنیت درباره اقدامات عربستان تصریح کرد: حملات تروریستی تهران متعاقب آن حادث شد که وزیر دفاع سعودی 12 اردیبهشت 96 ضمن رد گفتگو با ایران، در تهدیدی تمام عیار گفت خواهیم کوشید جنگ را به داخل ایران ببریم. خوشرو همچنین یادآور شد، تعجب­ آور نبود که وزیر خارجه سعودی تنها ساعاتی قبل از حمله گفته بود «ایران باید تنبیه شود». سفیر ایران خطاب به شورای امنیت و دبیرکل تاکید کرد: سیاست­ های غیرمسئولانه، تحریک ­آمیز و بدخواهانه عربستان سعودی در تناقض آشکار با اهداف و اصول منشور ملل متحد است.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۹°    ۲۰°