روی خط خبر/ بحران فرو نشست بعضی از شهرهای ایران
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  سه‌شنبه 25 خرداد 1400
کد خبر : ۵۰۳۸۹۹
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
دبیر انجمن علمی ‏اقتصاد شهری ایران گفت: بعضی از شهرهای کشورمان زیر خط استانداردهای مورد نیاز رفاه شهری اند که به مرحله و نقطه بحران نزدیک هستند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، طباطبایی مزدآبادی در برنامه روی خط خبر این شبکه با بیان اینکه بعضی از شهرهای کشورمان از نظر تاب آوری قرار است از وضعیت خوب به خیلی عالی تغییر پیدا کنند گفت: این موضوع مستلزم دست یافتن به استاندارد های کافی تاب آوری است.
دبیر انجمن علمی ‏اقتصاد شهری ایران افزود: اگر بخواهیم برخی از حوزه های تاب آوری  و بحران در شهرها را تعیین و خط کشی کنیم باید به موضوع فرونشست زمین که بسیار نگران کننده است توجه خاص داشته باشیم چون مولفه هایی  از جمله فرهنگی، مدیریتی و از همه مهمتر تمرکز جدی اقتصادی را نیز در خود جای داده است. 
 
روی خط خبر/  بحران فرو نشست بعضی از شهرهای ایران 
 
طباطبایی مزدآبادی اظهار کرد: تهران جمعیتی بین 9 تا 14 میلیون نفر دارد که حدود 9 میلیون نفر آن جمعیت ثابت شهر و 14 میلیون جمعیت مهاجر یا متغیر شهر است که معمولا در طول روز به جمعیت شهر استفاده و به جمیعت شب اضافه می شود و در طول شب از جمعیت شب کاسته و به 9 میلیون ثابت  از 14 مییلون روز در تهران باقی می ماند.
 
دبیر انجمن علمی ‏اقتصاد شهری ایران با بیان اینکه در سال های اخیر طبق آمار اعلام شده  فرونشست زمین بین 31 تا 37 سانتی متر بوده افزود: اتفاقات مهمی در زیر ساخت های شهری تهران رخ می دهد که موضوع نگران کننده ای است و این اتفاقات بیشتر  در مناطق  17 تا 20 بوده است.
 
وی گفت: روند خشکسالی سال به سال در حال تشدید است و برداشت از آب های زیر زمینی و آبیاری ها در سطح زمین باعث فرونشت ها شده که شهرهای بزرگ از جمله تهران، مشهد و اصفهان را تهدید می کنند.
 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °