مجازات سنگین در انتظار کسانی که ناامنی ایجاد کنند

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:22 - سه‌شنبه 01 بهمن 1398
کد خبر : ۵۰۳۹۴۶
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
دبیر شورای نگهبان قانون اساسی تصریح کرد: اخلال در امنیت، جنگ با خدا و پیامبر است و کسانی که ناامنی ایجاد می کنند اهل فساد بر روی زمین هستند و مجازاتشان نیز سنگین است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آیت الله جنتی در نشست فرماندهان،روسا و مدیران ناجا به بحث امنیت اشاره کرد و افزود : امنیت، مسئله بسیار مهمی است و مردم قدردان نیروی انتظامی هستند که امنیت را برقرار می کنند و این از برکات جمهوری اسلامی است.
او گفت: در بحث تامین امنیت نیروی انتظامی با ناامن کنندگان برخورد می کند که عملکرد خوبی دارد و مردم قدردان این زحمات و خدمات هستند و این از برکات نظام جمهوری اسلامی است . 
آیت الله جنتی در ادامه به بحث همکاری نیروی انتظامی با شورای نگهبان در انتخابات های اخیر اشاره کردو افزود: نیروی انتظامی همکاری خوبی با ما دارد و هر اطلاعاتی که ما می خواهیم به ما ارایه می دهد.
او گفت: در انتخابات گذشته مجلس صلاحیت داوطلبان باید احراز می شد تا کسانی که سابقه سویی دارند رد صلاحیت شوند و کسانی که سابقه خوبی دارند تایید شوند. 
دبیر شورای نگهبان افزود: ما در احراز این صلاحیت ها از نیروی انتظامی کمک می گیریم وآنها نیز کمک می کنند، حتی در این مقوله از سپاه و دستگاه های امنیتی نیز کمک دریافت می کنیم و از ماحصل این جمع بندی ها به نتیجه احراز صلاحیت داوطلبان می رسیم.
او گفت: در بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی، 12 هزار نفر ثبت نام کرده بودند که جای سوال دارد چرا این همه ثبت نام می کنند ، هرچند که اکثریت آنها به دلیل عدم احراز صلاحیت تایید نمی شوند یعنی مشخص نیست که چکاره است و شناسایی نمی شوند.
آیت الله جنتی در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری اخیر اشاره کرد و افزود: نیروی انتظامی در این انتخابات نیز همکاری خوبی با ما داشت به ویژه که از برخی جهات انتخابات سنگینی داشتیم و با گذشته فرق داشت. 
او گفت: در واقع این دوره از انتخابات بی سابقه و کم سابقه بود که ابتدا از مردم تشکر می کنم که با صداقت شرکت کردند و بیش از 41 میلیون رأی به صندوق ها ریخته شد. 
آیت الله جنتی گفت: این تعداد رای و حضور در پای صندوق های رای خیلی  معنی دارد و نشان از اعتماد مردم به نظام است و جواب دندان شکن به دشمن است بویژه که دشمن سرمایه گذاری می کند تا مردم را از نظام جدا کند و مشروعیت نظام را زیر سوال ببرد. 
وی گفت : این انتخابات تودهنی به دشمن بود که مردم صف می کشیدند و ساعت ها در صف می ایستادند تا رأی دهند و این خیلی همت می خواهد.
آیت الله جنتی گفت: این فرق می کند با اینکه یکی چند دقیقه توی صف بایستد و رأی دهد اما اینکه ساعت ها در صف بایستند و رأی دهند این نشان از ایمان به نظام و وفاداری به حضرت امام و لبیک به مقام معظم رهبری است.
دبیر شورای نگهبان گفت: دنیا باید حسرت داشتن چنین مردمی را بخورد در هیچ جا مردم اینچنین در رأی گیری شرکت نمی کنند ، اما در اینجا مردم با علاقه از پیرزن و پیرمرد تا جوان پای صندوق های رأی می روند. 
او افزود: این نشان از مردمسالاری دینی است که یک حقیقت است و مردم به عنوان وظیفه دینی در انتخابات شرکت می کنند، البته ممکن است به عنوان وظیفه ملی نیز باشد، عیبی ندارد اما اکثر مردم به عنوان وظیفه دینی در انتخابات شرکت می کنند و باید از رهنمود های رهبری تشکر کرد.
دبیر شورای نگهبان گفت: حضرت امام ساده زیست بود و مسئولان نیز باید ساده زیست باشند ، امام ضد اشراف و ضد تجملات بود و مسئولان نیز باید اهل تجملات نباشند و خودشان اشرافی نباشند. 
او افزود : وظیفه همه مردم و مسئولان است که راه امام را ادامه دهند که الحمدلله مردم خوب عمل می کنند و مسئولان نیز باید درک کنند.
آیت الله جنتی درباره تفکیری ها نیز گفت: دستگاه های وهابی گری سالهای سال روی آنها کار کرده اند و اینها را پرورش داده اند که ابتدا بحث دشمنی با شیعه را مطرح کردند و اکنون نیز می گویند شیعه و سنی مطرح نیست هر دو دشمن ما هستند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۱°    ۵°