افتتاح نخستین ایستگاه‌های خط 7 مترو
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
04:26 - يکشنبه 10 اسفند 1399
کد خبر : ۵۰۴۲۸۶
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
مدیرعامل متروی ‏تهران از 22 کیلومتر بهره برداری خط هفت مترو و همزمان با آن 7 ایستگاه میدان بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، آقای هابیل درویشی، مدیرعامل متروی ‏تهران در برنامه روی خط خبر گفت: صبح شنبه 22 کیلومتر از خط هفت متروی تهران به بهره‌برداری رسید و همزمان با آن 7 ایستگاه میدان بسیج، میدان محمدیه، ‏بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت نیز افتتاح شدند.
وی افزود: خط 7 مترو از شهرک امیرالمومنین در جنب ورزشگاه تختی آغاز و تا میدان بوستان واقع در سعادت‌آباد ادامه خواهد داشت و این در حالی است که در مسیر عبور از شرق به غرب از میدان محلاتی، میدان محمدیه، خیابان مولوی و با تغییر مسیر به سمت شمال از تقاطع بزرگراه نواب و خیابان قزوین، تونل توحید، بیمارستان میلاد و میدان صنعت عبور کرده و نهایتا به سعادت‌آباد می‌رسد.

درویشی گفت: همزمان با بهره‌برداری 22 کیلومتر متروی خط 7، هفت ایستگاه میدان بسیج، میدان محمدیه، بریانک، کمیل، شهید نواب صفوی، دانشگاه تربیت مدرس و میدان صنعت نیز افتتاح خواهد شد و 12 ایستگاه دیگر این خط نیز در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسد.

 وی تصریح کرد: خط هفت مترو را عمیق‌ترین خط متروی تهران می‌نامند چرا که در برخی نقاط عمق خط حتی به 56 متر نیز می‌رسد و از آنجایی که از زیر کلیه خطوط متروی شهر تهران عبور می‌کند آن را عمیق‌ترین خط مترو می‌نامند که بیشترین ایستگاه‌های تبادلی را نیز با سایر خطوط دارد.

هابیل درویشی گفت: خاطرم هست سال ۹۰ شهردار تهران که ایده کاهش فاصله شمال و جنوب پایتخت را دادند، این مهم شاید باورنکردنی بود اما در سایه  مدیریت جهادی و با تدبیر شهردار تهران  مبنی بر فاینانس داخلی این ایده به تحقق پیوست.

وی گفت: تامین ۳ هزار میلیارد تومان هزینه ساخت خط ۷ مترو و ماهیانه ۲۰۰ میلیاردتومان هزینه کار بزرگی است که در هیچ کجای کشورمان تا کنون صورت نگرفته است.
 درویش با بیان اینکه در خط ۷ مترو ۱۹ پست فشار قوی نصب شده است،گفت: معتقدم ساخت مترو امروز تنها یک صنعت عمرانی نیست بلکه یک صنعت ملی است چرا که تنها ۲۵ درصد آن عمرانی و ۷۵ درصد باقی آن صنعتی است. این خط از برق مستقیم تغذیه می شود.

وی با بیان اینکه ۴ هزار میلیون مترمکعب خاک در این خط جا به جا شده است، گفت: یک میلیون تن فولاد در خط ۷ مترو به کار رفته است و همه اینها به دست فرزندان شما انجام شده است.

به گفته درویشی  در این خط ۱۰۰ نقطه تملک شده که این مهم در سایه حمایت شهرداران مناطق صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: احداث خط ۷ مترو کار بزرگ مدیریت شهری و برگرفته از فرهنگ ایثار و جهاد و مدیریت جهادی مدیران، مشاوران و کارگران مترو است.

مدیرعامل مترو با بیان اینکه بیش از ۸ هزار نفر کارگر در زیرزمین کار ساخت خط ۷ مترو را انجام می دادند، گفت: امروز به جز ساخت خطوط مترو، مناطق جنوبی تهران راهم از نیز از نظر سستی و نشست زمین احصا کرده ایم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱°    ۱۲°