مشوق های دولت برای اشتغال فارغ التحصیلان

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:22 - جمعه 16 خرداد 1399
کد خبر : ۵۰۴۳۱۷
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۵
پرداخت بیمه و هزینه کارورزی از چهار تا شش ماه و معافیت بیمه کارورزان به مدت دو سال پس از جذب از جمله مشوق های دولت برای اشتغال فارغ التحصیلان جویای کار است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، مدیرکل دفترسیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون،کار و ‏رفاه اجتماعی در برنامه روی خط خبر افزود: دولت برای اجرای طرح کاروزی 50 تا 60 هزار تومان بیمه و هزینه ای تا 310 هزار تومان به کاروزان به مدت چهار تا شش ماه متقبل می شود و در صورت جذب کاروزان در بنگاههای اقتصادی دولت به مدت دو سال کارفرمایان را از پرداخت بیمه معاف می کند.
  
روی خط خبر/ جزئیات اجرای طرح کارورزی 
 
علاءالدین ازوجی گفت: بر اساس آمار و اطلاعات رسمی کشور حدود سه میلیون و 200  نفر بیکار در کشور داریم که تعداد بیکاران جوان، یک میلیون 800 نفر هستند و  به تناسب همین حد مقداری پائین تر (حدود یک میلیون 100و  هزار نفر ) از فارغ  التحصیلان دانشگاهی بیکارند.
 
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و توسعه اشتغال وزارت تعاون،کار و ‏رفاه اجتماعی در ادامه افزود: بر اساس اطلاعات مرکز آمار سال 94، یک میلیون و صد هزار نفر دانش آموخته دانشگاهی فاقد شغل داریم.
 
ازوجی افزود: طرح کارورزی یکی از زیر مجموعه های طرح کاج به نام  طرح" اشتغال جوانان " است که شامل سه طرح از جمله طرح مهارت آموزی در محیط کار واقعی که مربوط  به سنین 15 تا 23 سال، طرح مشوق های بیمه ی کار فرمایی که طیف گسترده ای از سنین را در بر میگیرد و همچنین، طرح کار ورزی است که سنین 23 تا 35 سال را در بر میگرد.
 
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °