فضایی تیره و تاریک در مصر
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:36 - سه‌شنبه 21 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۰۴۸۸۵
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۲
مخالفان واگذاری دوجزیره تیران و صنافیر مصر به عربستان به ده سال حبس، جریمه دو میلیون دلاری محکوم و برای همیشه از مصر ممنوع الخروج می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به  نقل پایگاه اینترنتی رای الیوم، در پشت تلاش ها برای قطعی کردن مسئله حاکمیت جزایر تیران و صنافیر مصر به عربستان سعودی برنامه ای پنهان برای قرار گرفتن این جزایر و کل خلیج عقبه در خدمت اهداف اقتصادی و نظامی اسرائیل است.
عطوان در یادداشتی که در روزنامه اینترنتی رای الیوم منتشر شد نوشت: اقدام پارلمان مصر به تصویب توافقنامه ترسیم مرزها با عربستان سعودی که بر دست کشیدن مصر از حاکمیت کامل بر جزایر تیران و صنافیر در دهانه خلیج عقبه صحه می گذارد، نشان می دهد دولت های عربی می توانند هرچه را بخواهند به شکل ها و شیوه های مختلف قانونی یا غیرقانونی بر ملت هایشان تحمیل کنند.
عطوان نوشت: اگر کسی در حمایت از دولت قطر یا در انتقاد ملایم از نظام سیاسی مصر و روابط با عربستان منتشر شود، روزگار نویسنده آن تیره و سیاه است.  
این روزنامه اینترنتی نوشت: عربستان ممکن است این دو جزیره را به دست آورده باشد ولی حمایت بخش مهمی از ملت مصر را از دست داد و تخم دشمنی و تنش را کاشت که ممکن است دهها سال ادامه پیدا کند.
 
اعتراض ها به اقدام مجلس مصر در تصویب واگذاری دو جزیره این کشور به عربستان افزایش یافته است.
نیروهای امنیتی مصر تجمع معترضان به واگذاری دو جزیره تیران و صنافیر را در قاهره پایتخت سرکوب کردند. مجلس مصر دیروز واگذاری این دو جزیره را به عربستان تصویب کرد.
 
 
                              
برچسب ها: مصر ، صنافیر ، عربستان ، جزیره
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۹°