سیف: برخورد جدی با موسسات غیرمجاز فعال در بازار پول

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
03:35 - چهارشنبه 07 خرداد 1399
کد خبر : ۵۰۵۴۵۲
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
رئیس بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران اعلام کرد: بانک مرکزی به استناد قوانين و مقررات و با هماهنگي و همكاري ساير مراجع، برخورد جدي با موسسات غيرمجاز فعال در بازار پول را در دستور كار قرار داده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ولي الله سيف در كانال تلگرامي بانك مركزي آورده است:  رسالت اصلي اين بانك صيانت از اعتماد و اطمينان مردم به شبكه پولي و بانكي كشور و افزايش آن در سايه استمرار اصلاح و بسامان آوردن نظام بانكي است. و در اين مسير به استناد قوانين و مقررات و با هماهنگي و همكاري ساير مراجع، برخورد جدي با موسسات غيرمجاز فعال در بازار پول را در دستور كار قرار داده است.
وي افزوده است: اين سياست قطعي بانك مركزي است و عزم مسئولان و مجريان امر جزم و به فضل الهي تحت فشارها و تنگناهاي ايجادشده، از پيگيري اين سياست منصرف نخواهند شد.
سيف تاكيد كرده است: بر اين اساس، در طول سالهاي اخير اقدامات بسياري به منظور ساماندهي موسسات غيرمجاز انجام شده كه بسته به مورد، به صدور مجوز، انحلال يا ادغام آنها منجر شده است و در اين مسيرِ سخت و كار صعب، صيانت از سپرده هاي هموطنان گرامي به عنوان ماموريت اصلي بانك مركزي مدنظر قرار داشته است.
رئيس كل باك مركزي گفت: بديهي است برنامه جامع انتظام بخشي، از رهگذر بررسي پيشنهادها، مذاكرات و جلسات متعدد كارشناسي در بخش هاي مختلف و پس از طي مراحل قانوني اجرايي مي شود و بانك مركزي و شوراي پول و اعتبار پس از كسب اطمينان از حفظ منافع و حقوق همه سپرده گذاران و تامين منابع لازم از سوي موسسات و تعاوني ها و مسؤلين آن ها، اقدامات بعدي را در دستور كار قرار خواهد داد.
سيف افزود: بدون ترديد در اين راهِ سخت و ماموريت دشوار، بعد از لطف و فضل الهي نقش بي بديل رسانه هاي جمعي و ارباب و اصحاب خبر براي تعاطي افكار و تبادل نظر در خصوص چرايي معضلات كهنه نظام پولي و بانكي كشور و چگونگي رفع و حل و فصل آنها ياريگر و مددكار اصلي مديران و مسولين كاربلدي است كه به روش ديرين، اين مشكلات را به بعد از خود واگذار نكردند و با شهامت در صدد حل وفصل قطعي آنها بر آمده اند.
وي افزود: در كنار طلب اين همراهي از رسانه ها، از مردم عزيزمان حفظ آرامش و دوري از اقدامات هيجاني كه مي تواند مشكلات جديدي را ايجاد و ضرر و زيان تمام عوامل مرتبط در كشور را سبب شود و از همكاران سختكوش خود در نظام بانكي كشور، پرهيز از رقابت هاي غيرسازنده و مديريت امور بانكي، به نحوي كه به حفظ اعتماد عمومي به عنوان اصلي ترين سرمايه نظام بانكي منجر گردد را تقاضا دارم.
سيف در پيان اورده است: اخبار اقدامات مربوط به ساماندهي موسسات غيرمجاز پس از طي مراحل كارشناسي و قانوني، از طريق اطلاعيه هاي رسمي بانك مركزي و يا مصاحبه هاي مسئولان اين بانك به استحضار مردم شريف و سپرده گزاران عزيز خواهد رسيد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °