تیترامشب/ پیروزی قدس عامل درهم کوبنده هیمنه استکبار

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
11:33 - چهارشنبه 18 تير 1399
کد خبر : ۵۰۶۱۱۸
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۱ تير ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۱
یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: مسئله فلسطین برای کشور ما مسئله ای ملی به حساب می آید، شکست در این امر می تواند امنیت ملی کشور را به خطر بیندازد و در مقابل پیروزی در این امر موجب ضعف استکبار جهانی خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، حسین شیخ الاسلام در برنامه تیتر امشب، به اهمیت دفاع از ملت مظلوم  در کلام الله مجیداشاره کرد و گفت: آنچه در فلسطین واقع شده بین یک کلیت خیر با شر مطلق است یعنی بین ملت مظلوم فلسطین با استکبار جهانی است، استکبار بدی مطلق است و فلسطینیان را از خانه هایشان بیرون کرده که بنا بر نص صریح قرآن باید از مظلومینی که از خانه هایشان به ظلم بیرون شده اند حمایت کرد.
 
تیترامشب/ راز ماندگاری روز جهانی قدس

او با اشاره به پرچم فلسطین به عنوان سمبل مظلومان جهان که تحت ظلم استکبار جهانی قرار گرفته اند گفت: فلسطین بنا به تعبیر رهبر انقلاب نشان دهنده دو جبهه حق و باطل است به این ترتیب مسئله فلسطین برای کشور ما مسئله ای ملی به حساب می آید، شکست در این امر می تواند امنیت ملی کشور را به خطر بیندازد و در مقابل پیروزی در این امر موجب ضعف استکبار جهانی خواهد شد.

او افزود: قدس به لحاظ مکتبی، سیاسی، منطقه ای و ملی حائز اهمیت است.

او با بیان اینکه امام راحل در مسئله فلسطین تمام توجه خود را بجای دولتها به ملتها معطوف داشتند، افزود: امام از دولتها ناامید بودند لذا تنها روی مردم حساب می کردند، مانند انقلاب که تمام توجه امام به مردم بود و در نهایت این مردم بودند که به صحنه آمدند و انقلاب را به پیروزی رساندند.

شیخ الاسلام ادامه داد: در روز قدس از مردم جهان اسلام خواسته شده تا به صحنه بیایند و با شعار الله اکبر و مرگ بر استکبار جهانی انزجار خود را از صهیونیست و حامیانش نشان دهند.

او با بین اینکه صهیونیست ها هر زمان که به سرزمین های اشغالی هجومی می آورند و به دنبال آن منطقه ای را به اشغال خود درمی آورند به مذاکره رو می آروند گفت: این مذاکرات تنها برای ثبیت و مشروعیت بخشیدن به اشغال گری های این رژیم است زیرا تاریخ نشان داده که درست پس از مذاکرات جنگ دیگری را با هدف اشغال اراضی بیشتر راه می اندازند و دوباره پای میز مذاکرات می آیند و این سناریویی است که سالهاست تکرار می شود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با شاره به اینکه داعش در حال نابودی کامل است گفت: با نابودی داعش مسئله فلسطین به اولویت اصلی جهان اسلام باز می گردد و توجه همگان دوباره به این مسئله معطوف می شود.

او با اشاره به طرح فهد به عنوان نخستین تلاش عربستان برای مشروعیت دادن به مذاکره با صهیونیست گفت: این طرح شوم نشان داد که آبشخور فکری دو کشور صهیونیستی و عربستان از یک مجرا و آن تفکر استکباری آمریکا و انگلیس است.

او ادامه داد: بعد از به قدرت رسیدن ولیعهد جوان بی خرد صعودی یعنی محمد بن سلمان تنها صهیونیست ها و آمریکایی ها به او تبریک گفتند که نشان دهنده حمایت بی چون و چرای استکبار جهانی از خوی جنگ طلبی در خاورمیانه است.

او با اشاره به معاهده کمپ دیوید که به موجب آن 40 میلیون مصری از صحنه مقابله با صهیونیست ها حذف شدند گفت:

بعد از پیروزی انقلاب و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز فلسطین، مصر بعد از ایران به حمایت از فلسطین در این تظاهرات حاضر شد، در حقیقت اسرائیل زاده شده تا از نیل تا فرات را به اشغال خود درآورد و از پس ان محور مقاومت زاده شد تا این رویا را به یک کابوس بدل کرد.

او افزود: ترامپ به هر صورت به دنبال نجات صهیونیست هاست زیرا اسرائیل در حال نابودی است، موضوعی که خود صهیونیست ها هم به آن واقف هستند.

تیترامشب/ راز ماندگاری روز جهانی قدس

اسداللهی کارشناس مسائل خاورمیانه و مهمان تلفنی برنامه با اشاره به اینکه تفکر تکفیری-وهابی ریشه در تاریخ دارد و ابن تیمیه و عبدالوهاب بنیان گذاران این مکتب فکری سراسر نفرت از اسلام است گفت: ریشه اصلی این تفکر به خوارج برمی گردد.

او ادامه داد: دستگاه های اطلاعاتی غربی-اسرائیلی– آمریکایی براین موج تفکر تکفیری- وهابی سوار شده اند تا شکافی را در جهان اسلام ایجاد کنند که نتیجه آن تجزیه کشورهای عربی و برافروخته شدن آتش جنگ در جهان اسلام است.

او با اشاره به اینکه ابوبکر بغدادی نخست زندانی انگلیسی ها بوده گفت: البغدادی به طور شگفت انگیزی از زندان انگلیسی ها آزاد شد و با حمایت آمریکا به قدرت رسید که نتیجه آن تاسیس دولت تکفیری-تروریستی داعش بود. این مسئله تا به آنجا حائز اهمیت است که ترامپ به صراحت گفته که داعش دست پرورده شخص اوباما و کلینتون است.

او افزود: بدنه و شاکله گروه داعش حاصل تفکر افسران بعثی عراق با حمایت های آمریکا و تفکر وهابی است.

اسداللهی گفت: سال 58 امام زمانی مسئله فلسطین را مطرح کرد که یکسال از پیمان کمپ دیوید می گذشت و عملا وضعیت ناامیدکننده ای بر جهان اسلام حاکم شده بود، امام در پاسخ به کمپ دیوید آرمان فلسطین را با اعلام آخرین جمعه ماه رمضان زنده نگه داشتند، این روز کمک بزرگی به محور مقاومت کرده است، این روز شکاف در جهان اسلام را کم کرده است.

او ادامه داد: یکی از توطئه های اصلی که محور مقاومت آن را خنثی کرده است بحث تجزیه جهان اسلام است که با عنوان خاورمیانه جدید مطرح شده بود، در زمان بوش پسر به بهانه مبارزه با تروریسم جنگی در جهان اسلام درگرفت و آتش این جنگ نه فقط مخالفانه استکبار جهانی که حامیان آمریکا و صهیونیست را هم دربر گرفت، هدف این بود که با تجزیه همه کشورهای اسلامی، آنها به قدرتهای استکباری وابسته شوند که این بهترین شرایط برای استثمار جهان اسلام بود، آنچه این تفکر را ابتر گذاشته محور مقاومت است در غیر این صورت سوریه تا کنون به ده ها کشور کوچک تقسیم شده بود.

این کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: مسائل افغانستان و عراق نشان می دهند که ائتلاف مستکبرین جهان به موفقیت نمی رسد مگر آنکه اتحاد و مقاومت مردمی تضعیف شود.

او تاکید کرد: حضور ما در صحنه راه پیمایی فردا باعث پایداری ملتهای درگیر جنگ و تضمین کننده امنیت ما است.

تیترامشب/ راز ماندگاری روز جهانی قدس

السعدی خبرنگار شبکه تلویزیونی فلسطین الیوم دیگر مهمان برنامه گفت: امام راحل آخرین جمعه را روز قدس نامید تا جهان اسلام برای آزادی فلسطین تظاهرات کنند و انزجار خود را از صهیونیست ها اعلام کنند.

او افزود: فلسطینیان از مردم ایران ممنون هستند به دلیل حمایت هایی که از فلسطین و مردم مظلوم این کشور داشته اند.

او گفت: اوضاع امنیتی در داخل فلسطین تشدید شده و نظامیان و ارتش صهیونیستی آماده سرکوب قیامهای مردمی هستند اما فلسطینیان حضور فعالی در این امر دارند و ترسی از اقدامات صهیونیستی ندارد، زیرا مسئله فلسطین باید زنده باشد و خودشان هم در این راه پیمایی شرکت می کنند.

 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۳°    ۳۶°