گفتگوی 18:30/ لبیک جهانیان به ندای «قدس لنای» امام راحل
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:02 - جمعه 07 آذر 1399
کد خبر : ۵۰۶۲۴۲
تاریخ انتشار : جمعه ۰۲ تير ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۹
سیدافقهی کارشناسان مسائل سیاسی با بیان اینکه استکبار به دنبال فراموشی مسئله فلسطین در اذهان ملت ها بود گفت: امام راحل با اعلام روز جهانی قدس پیام مظلومیت ملت فلسطین را به گوش جهانیان رساند.
به گزارش پایگاه رسانی شبکه خبر، سیدافقهی کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه امام راحل منادی پیام فلسطین به گوش جهانیان بود افزود: پیام فلسطین احیای مسئله مظلومیت تاریخی این کشور در مقابل چپاول استکبار جهانی است که امت اسلامی در پاسخ به این ندای امام راحل لبیک گفتند.
 
گفتگوی 18:30/ لبیک جهانیان به ندای قدس لنای امام راحل 
او گفت: این راهپیمایی همه ساله پرشورتر از سالهای قبل و متناسب با تحولات منطقه و در جهت خنثی سازی توطئه های رژیم صهیونیستی برگزار می شود.

او با ابراز تاسف از حمایت کور برخی از کشورهای حوزه خلیج فارس از رژیم صهیونیستی افزود: حمایت کور برخی از رژیم های منطقه ای مانند عربستان از صهیونیست ها با واکنش شدید ملت های مسلمان منطقه روبرو شده است. اگرچه این راهپیمایی ضد صهیونیستی فقط به جهان اسلام محدود نشده و ما در سالهای اخیر شاهد حضور غیر مسلمانان در این راهپیمایی با شکوه هستیم.

سیدافقهی با اشاره به حضور پرشور یمنی ها در راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس تاکید کرد: مردم بی پناه یمن بیش از 2 سال است که زیر بمباران آل سعود زندگی می کنند؛ 300 کودک یمنی هم اکنون با تهدید وبا دست به گریبان اند اما با این حال در راهپیمایی روز قدس حاضر شدند تا نفرت و انزجار خود را از رژیم های خودکامه آل سعود، اسرائیل و آمریکا نشان دهند.

سیدافقهی با اشاره به اینکه عربستان ناخواسته نقش حامی صهیونیست را بازی می کند گفت: رژیم آل سعود بدون آنکه بداند حکم سپری را برای صهیونیست ها بازی می کند چراکه حاکمان بی خرد سعودی در تلاش اند تا با ایجاد جنگ و فتنه در جهان اسلام برای ارباب خود یعنی آمریکا دمی تکان دهند غافل از آنکه این خوش خدمتی تنها فضا را برای کشتار بیشتر فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی مهیا می کند.

او ادامه داد: امت اسلامی برای دفاع از ملت فلسطین با ایران هم صدا شده اند اما اینکه چرا بعضا تظاهراتی نمی کنند به دلیل تسلط، ظلم و فشار حاکمانشان است بطوری که اگر با حاکمانشان مخالفتی کنند هرآینه خانه و کاشانه شان ویران شده، جانشان به خطر می افتد.

این کارشناس مسائل خاورمیانه با بیان اینکه تمام تلاش دشمن صهیونیستی و آمریکایی فراموشی مسئله فلسطین است افزود: استکبار جهانی می خواهد تا ملتها بجای اتحاد و هم بستگی به جان هم بیفتند تا در سایه جنگ و اختلاف اهداف استثماری خود را به پیش ببرند.

سیدافقهی با اشاره به وجود دو جریان فکری مختلف در فلسطین افزود: در فلسین دو جریان فکری مهم حاکم است نخست جریان مقاومت که در برابر رژیم غاصب صهیونیستی ایستاده است و دیگری جریان سازش که کارش تخریب مقاومت است و در تلاش است تا فضا را به نفع صهیونیست ها متشنج کند.

او با پاسخ به شایعاتی در مورد دفاع سیاسی ایران از ملت فلسطین تاکید کرد: واقعیت این است که مسئله فلسطین برای کشورمان، موضوعی سیاسی نیست بلکه نگاه ما به این مسئله نگاه تکلیفی است، یعنی ما دفاع از ملت مظلوم فلسطین را وظیفه شرعی خود می دانیم.

گفتگوی 18:30/ لبیک جهانیان به ندای قدس لنای امام راحل

حسن عابدینی کارشناس رسانه با اشاره به نحوه پوشش رسانه ای روز جهانی قدس در رسانه های جهان گفت: استراتژی رسانه ها برای پوشش رسانه ای این موج جهانی به سه شیوه بوده است؛ نخست، رسانه هایی که دلسپرده به استکبار جهانی هستند، این رسانه ها تلاش کردند تا با تحرکاتی پویایی راهپیمایی روز جهانی قدس را زیرسوال ببرند که البته موفق نشدند.

او افزود: گروه دیگر رسانه های ملی بودند که این خبر را با توجه با سیاست های رسانه ای خود پوشش دادند، گروه آخر رسانه های نزدیک به مقاومت و آزادی خواه بودند که به دلیل ماهیت آزادطلبی و آزدگی شان این پویش جهانی را همانطور که بود پوشش خبری دادند.

عابدینی ادامه داد: رسانه AP بیشتر به نمایش موشک های ایران به دیرالزور، موضوع آل سعود و مرگ بر این رژیم را به صورت پرمایه پوشش خبری داد همانند خبرگزاری فرانسه که این رسانه هم از همین زاویه به این موضوع پرداختند، اگرچه برخی از رسانه ها نیز صحبت های رئیس مجلس را پررنگ کردند و بیشتر به آن پرداختند.

او با اشاره به توطئه رسانه های جهانی برای محدود نشان دادند این راهپیمایی در مرزهای ایران تاکید کرد: با رهنمودهای رهبر انقلاب امروز شاهد راهپیمایی گسترده روز جهانی قدس در جهان اسلام هستیم که نشان دهنده شکست نقشه استکبار است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۴°    ۱۰°