آمادگی کمیته امداد برای جمع آوری و توزیع سریع زکات فطریه

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
00:14 - دوشنبه 16 تير 1399
کد خبر : ۵۰۶۳۴۶
تاریخ انتشار : شنبه ۰۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
معاون امور توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد امام خمینی ( ره) از آمادگی 52 هزار پایگاه ثابت و سیار برای جمع آوری زکات فطریه هموطنان در روز عید فطر خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر ، ذوالفقاری گفت: از این تعداد 45 هزار پایگاه ثابت و بیش از 7 هزار پایگاه سیار هستند تا در سریع ترین زمان ممکن امکان دریافت فطریه و سپس توزیع آن میان نیازمندان میسر شود.
وی تاکید کرد: خوشبختانه بر اساس سازوکار صورت گرفته تعداد نیازمندان و نوع نیاز آنها در کمیته امداد مشخص شده است و ما بلافاصله پس از جمع آوری زکات فطریه آن را میان خانواده های نیازمند توزیع خواهیم کرد.
ذوالفقاری بابیان اینکه دریافت و فرایند توزیع زکات فطریه تحت نظارت شورای زکات در کشور صورت می گیرد گفت: این شورا در استان ها با ریاست نماینده ولی فقیه و در شهرستان ها به ریاست امام جمعه فعالیت می کند که در آن نمایندگان دستگاه های متعددی عضویت دارند.
معاون کمیته امداد افزود: در روستاها نیز زکات فطریه تحت نظر شورای روستا که امنای مردم هستند جمع آوری و میان جامعه هدف توزیع می شود.
ذوالفقاری با یادآوری اینکه در عید فطر  38میلیارد و 700 میلیون تومان زکات فطریه جمع آوری و توزیع شد تاکید کرد: امسال هم مثل سنوات گذشته زکات فطریه به صورت صددرصدی میان نیازمندان آن هم در سریع ترین زمان ممکن پس از دریافت و جمع آوری توزیع خواهد شد.
معاون کمیته امداد در پایان گفت: هموطنانی که به شکل حضوری امکان پرداخت زکات فطریه به پایگاه های ثابت و سیار را ندارند می توانند از طریق تماس و پیامک به سامانه#8877*1*  ارسال و زکات فطریه خود را واریز کنند.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۲°    ۳۳°