تاکید رئیس رسانه ملی بر اهتمام ویژه به سرعت و صحت در خبر

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
07:43 - يکشنبه 22 تير 1399
کد خبر : ۵۰۶۴۹۸
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
علی عسکری عصر دیروز ضمن بازدید از بخش های مختلف معاونت سیاسی صدا و سیما بر اهتمام ویژه رسانه ملی به سرعت و صحت در خبر رسانی تاکید و از زحمات مدیران و کارکنان حوزه خبر قدردانی کرد.
به گزارش پایگاه  اطلاع رسانی شبکه خبر، دکتر علی عسکری در بازدید از خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اهمیت توجه به بخش های فرهنگی، گفت: افزایش بسته های خبری در حوزه فرهنگی و اجتماعی می تواند نگاه مخاطبان را به این موضوع متوجه کند که این حوزه برای رسانه ملی اهمیت دارد.
رئیس رسانه ملی با قدردانی از خبرنگاران این خبرگزاری اظهارکرد: خبرگزاری صدا و سیما باید در جایگاهی قرار بگیرد که اولین منبع خبری محسوب شود و از این پس هر مشاهده به مثابه یک خبر باید ثبت شود.
علی عسکری با تاکید بر افزایش سرعت خبر رسانی در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی تصریح کرد: خبرنگاران رسانه ملی همچون گذشته ضمن رعایت دقت و صحت خبر باید اولویت را به سرعت در انتشار خبر اختصاص دهند.
توجه ویژه به حوزه تولید و اشتغال
علی عسکری با اشاره به اهمیت خبر در حوزه های اقتصادی و توجه به نیاز مخاطبان در این حوزه گفت: اهمیت اصناف در اقتصاد باید در خط خبری رسانه ملی دیده شود چراکه ورود به حوزه اشتغال در گرو توجه به اصناف و مشاغل مختلف است.
وی  افزود: تاکید ما توجه به شعار سال و پوشش اخبار در حوزه تولید و اشتغال است.
رسانه ملی با تشویق مردم به خرید کالای ایرانی می تواند سهم مهمی در تحقق شعار سال داشته باشد.
رئیس رسانه ملی خبرنگاران حوزه اقتصادی را ملزم به تهیه بسته های خبری برای تشویق مردم به خرید کالاهای ایرانی دانست و گفت: بخشی از این رفتار به هویت ایرانی مربوط می شود و شما می توانید با آگاهی بخشی و تهیه گزارش های جذاب در حوزه های مختلف اقتصادی هویت ایرانی را در کنار اقتصاد مقاومتی معنا ببخشید و مخاطبان را به هویت ایرانی و اسلامی شان واقف کنید.
به سرعت و صحت در خبر
علی عسکری با تاکید بر رصد و پیگیری اخبار به طور مستمر، گفت: بیشترین بخشی که من در رادیو و تلویزیون می شنوم و می بینم بخش های مختلف خبری است و علاوه بر رصد اخبار ساعت 14، همواره دو بخش خبری 20:30  و 21 را مشاهده می کنم.
وی گفت: با این حال اولویت من در پیگیری اخبار ابتدا خبر سیاسی و پس از آن اخبار اقتصادی است، ضمن این که اخبار فرهنگی و اجتماعی و فناوری های روز را نیز پیگیری می کنم.
رئیس رسانه ملی با تاکید بر این نکته که خبر باید قرین واقعیت باشد تا به موقع اثرش را روی آحاد جامعه نشان دهد، تصریح کرد: برخی اخبار ممکن است بازخورد منفی در جامعه داشته باشد و ما باید برخلاف فضای مجازی که تعهدی به محتوای خبر در آن دیده نمی شود متعهدانه خبر سازنده را در اختیار مخاطب بگذاریم.
وی افزود: نگاه ما دوری از اخبار تخریبی است و باید واقعیت را به گونه ای به مردم بگوییم و خبری را انتشار دهیم که مخاطب امیدوار شود. در این صورت است که این مخاطب به ما وافدار خواهد ماند و منبع خبری دیگری را برنخواهد گزید.
علی عسکری با اشاره به جهت گیری رسانه ملی در حوزه انتشار خبر، اظهارکرد: مسلما در انتشار برخی اخبار برخی از دستگاه ها ما را برنمی نابند و برخی از احزاب و جریان های فکری از ما انتقاد می کنند درحالی که ما باید واقعیت را منتشر کنیم و نمی توانیم به میل یک فرد یا جناح خبر را تغییر دهیم.
اهمیت فضای مجازی در دنیای خبر
رئیس رسانه ملی با اشاره به اهمیت فضای مجازی در دنیای خبر به ویژه خبر سیاسی اظهارکرد: اکنون تمام رسانه های دنیا از جمله ما سوار موجی هستیم که سبب شده بی توجه به فضای مجازی نباشیم.
وی تاکید کرد: امروزه تعریف خبررسانی و خبرگزاری ها در برودکست و برودبند تغییر کرده است و می بینید که امروز شما فقط برودکست نیستید و مانند یک برودبند عمل می کنید و این از ویژگی های جهان خبری امروز است.
علی عسکری افزود: تلاش ما بر این است که عقب ماندگی را در فضای مجازی جبران کنیم و از این رو اکنون هم خبرگزاری صدا و سیما و هم باشگاه خبرنگاران جوان تلاش کرده اند در این عرصه از رقبای خود عقب نمانند.
وی گفت: با این حال هوشیاری آنها برای حضور در این فضا قابل مشاهده است و امیدواریم بیش از این در این عرصه دیده شوند.
قدردانی از  20:30 
رئیس رسانه ملی با اشاره به ویژگی های بخش خبری 20:30  ضمن تشکر از رویکرد این بخش خبری، گفت: پیشتر این بخش را با بسته های خبری جذاب و البته آمیخته به طنز می شناختیم ولی گاهی می بینیم این بخش وارد حواشی شده و نگاه منفی به وقایع دارد که باید این رویه تغییر کند.
وی ادامه داد: این بخش خبری بستر مناسبی برای طنز اجتماعی و سیاسی است و باید به دور از هر نوع سیاه نمایی اخبار را از زاویه ای متفاوت رصد کنید. در این صورت همه جناح ها و دستگاه ها دوست دارند خبرشان در این بخش منتشر شود.
علی عسکری با اشاره به بازتاب خبرهای این بخش خبری در رسانه ملی و جامعه اظهار داشت: بارها ترکش های این بخش خبری به ما اصابت کرده است و ما باید هر بار پاسخگو باشیم که البته این امری مرسوم در عرصه کار خبری است، با این وجود امیدوارم این بخش خبری به مانند طنز گل آقا رفتار کند. زبانی طنزآلود که هم نقد می کرد و هم مخالفان را مشتاق دیده شدن و زیر ذره بین بردن می کرد.
وی افزود: چنانچه بتوانیم به دور از سیاه نمایی و با لحنی خودمانی و باورپذیر رویدادها را رصد کنیم و انتشار دهیم آن وقت به نقد خبر دست پیدا کرده ایم و در قله خبررسانی قرار گرفته ایم.
اعتماد مردم به صدا و سیما
رئیس رسانه ملی با اشاره به تصویر صدا و سیما در ذهن مردم گفت: صدا و سیما باید محل محبت مردم و محل رجوع مردم در حوادث و سختی ها و شیرینی های زندگی باشن باشد. خوشبختانه آمار نشان می دهد که این اعتماد وجود دارد اما باید به شکلی با مخاطبانمان در ارتباط باشیم که آنچه آنان دوست دارند ببینند را در تصویر و صدای ما پیدا کنند.
وی ادامه داد: مخاطبان باید نیازهای روحی شان را در رسانه ملی پیدا کنند و اگر ما بتوانیم این نیاز فکری و روحی را برآورده کنیم حتما موفق بوده ایم.
علی عسکری با ابراز امیدواری از ارتقای کیفی بخش های خبری، گفت: افزایش بسته های خبری جذاب در کنار افزایش گزارش های زنده، رسانه ملی را به یکی از مطمئن ترین و قابل اعتمادترین رسانه ها برای مخاطبان تبدیل خواهد کرد.
اداره کل پخش اخبار سیما، استودیوی خبر 20 و 30، رژی خبر سیما و سایر بخش های معاونت سیاسی از دیگر بخش هایی بودند که علی عسکری به همراه مدیران خبر از آن بازدید کرد.
در پایان این دیدار، وی ضمن گفت و گو با خبرنگاران، مجریان، اعضای تحریریه خبر و سردبیران خبر، افطار را در میان اهالی خبر رسانه ملی صرف کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۲۴°    ۳۳°