عملیات اجرایی شهرک پوشاک با مشارکت چینی ها
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  جمعه 04 تير 1400
کد خبر : ۵۰۶۵۳۴
تاریخ انتشار : يکشنبه ۰۴ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۴
وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح فروکروم کرمان با سرمایه گذاری چینی ها به زودی افتتاح می شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، محمدرضا نعمت زاده در دیدار با رییس اتاق بازرگانی بین المللی چین و هیئت همراه با قابل تقدیر توصیف کردن حضور بخش خصوصی در توسعه اقتصادی چین گفت: 35 سال پیش که در قالب هیئتی اقتصادی از کشور چین بازدید کردم، جایگاهی برای بخش خصوصی در اقتصاد این کشور وجود نداشت، اما امروز بخش خصوصی با ده ها هزار نیروی کار و شرکت های متعدد نقش مهمی در اقتصاد چین ایفا می کند.
وی با ابراز علاقمندی برای گسترش همکاری های دوجانبه به صورت درازمدت و استراتژیک، عنوان کرد: این سیاستی است که مسئولان دو کشور نیز به عنوان استراتژی توسعه آینده بین دو کشور به تصویب رساندند و امیدواریم که بتوانیم با شرکت های چینی در زمینه های مختلف صنعتی، تجاری و معدنی در قالب سرمایه گذاری های مشترک همکاری کنیم.

نعمت زاده در ادامه با ارایه آماری از حوزه صنعت، معدن و تجارت ایران، حدود 90 درصد صنایع کشور را در اختیار بخش خصوصی دانست و گفت: تقریبا تمام بخش تجارت به جز حوزه نفت و گاز و حدود 80 درصد بخش معدنی متعلق به بخش خصوصی است.
وی با اشاره به فعالیت 90 هزار واحد صنعتی در کشور افزود: در بخش های تولید، خدمات و توزیع حدود دو میلیون و 500 هزار واحد صنعتی کوچک در کشور داریم که با احتساب پنج هزار واحد معدنی در حال بهره برداری، سه حوزه صنعت، معدن و تجارت حدود 35 تولید ناخالص ملی کشور را تشکیل می دهند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت رشد بخش صنعت در سال گذشته را 6.5 درصد اعلام کرد و گفت: رشد بخش تجارت در سال گذشته حدود 6 درصد و رشد بخش معدن نیز حدود 10 درصد بوده است.
نعمت زاده با اشاره به انجام کارهای زیربنایی در بخش های مختلف انرژی، آب و راه در کشور، اظهار کرد: شرکت های چینی می توانند روی سرمایه گذاری در این حوزه ها برنامه ریزی های لازم را انجام دهند.
وی افزود: نقل و انتقال غیر مستقیم پول بین دو کشور و از طریق صرافی ها مناسب روابط خوب دو کشور نیست و باید زمینه ای فراهم شود تا چند بانک معتبر چینی با بانک های ایرانی روابط کارگزاری و همکاری نزدیک متقابل برقرار کنند که یکی از مهمترین ثمرات حضور شما در ایران کمک به برقراری روابط بین بانکی می تواند قلمداد شود.

نعمت زاده با اشاره به گسترش همکاری بانک تخصصی صنعت و معدن با بانک های چینی گفت: چهار صندوق حمایتی زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت در حوزه های صنایع کوچک، الکترونیک، صنایع دریایی و معدن نیز می توانند به عنوان رابط صندوق های حمایتی شما در زمینه سرمایه گذاری خارجی فعالیت کنند.
وی با اشاره به پروژه های مشترک دو کشور در حوزه های صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: یک شرکت چینی در پروژه فروکروم کرمان سرمایه گذاری کرده است که به زودی این پروژه مورد افتتاح قرار می گیرد. همچنین شهرک پوشاک با مشارکت هاکوپیان، رییس انجمن پوشاک ایران در حال طراحی است و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود که امیدواریم بخش فاینانس سرمایه گذاران ایرانی از طریق چین تامین شود.
همچنین رییس اتاق بازرگانی بین المللی چین در ادامه این نشست انجام فعالیت های اقتصادی، تسهیل در انجام امور مالی، تسهیل در امر کالایابی به صورت مستقیم و ایجاد سکوهای حمل و نقل در مناسب ترین شرایط را به عنوان عمده پیشنهادات اتاق بازرگانی بین المللی خلق چین عنوان کرد و افزود: وزارت اقتصاد و دارایی جمهوری خلق چین حدود 50 میلیارد دلار جهت ارایه وام نرم به شرکت های چینی برای سرمایه گذاری و فعالیت های اقتصادی در کشورهای دیگر تخصیص داده است.

وانگ یانگو آمادگی چین را جهت سرمایه گذاری در پروژه آب شیرین کن بوشهر اعلام کرد و گفت: در زمینه راه اندازی پنل های خورشیدی و ایجاد نیروگاه تولید انرژی های تجدیدپذیر از طریق انرژی خورشید نیز که سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران پیشنهاد داده است، نیز آماده همکاری مشترک هستیم. همچنین آمادگی خود را نسبت به سرمایه گذاری در تولید کنسانتره مس، کروم و فروکروم اعلام می کنیم تا بتوانیم با ایجاد ارزش افزوده در حوزه معدن اشتغالزایی ایجاد کنیم.

وی با اعلام آمادگی برای تسریع در فاینانس و سرمایه گذاری مستقیم خارجی(FDI) در پروژه شهرک پوشاک افزود: در زمینه بازاریابی و مارکتینگ محصولات تولید ایران در کشور چین از طریق بازاریابی الکترونیکی(e-marketing) نیز می توانیم همکاری کنیم.
برچسب ها: پوشاک ، نعمت زاده
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °