حمله سایبری به مراکز تجاری جهان
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
 -  يکشنبه 28 شهريور 1400
کد خبر : ۵۰۶۸۱۰
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۱
شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد:‌ برخی مراکز فعالیت تجاری در سراسر جهان هدف حمله سایبری قرار گرفته اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از سی ان ان، شرکت روس نفت، بزرگترین شرکت نفتی روسیه امروز از حمله گسترده سایبری به سِرورهای این شرکت خبر داد.
شرکت روس نفت در پایگاه اینترنتی توییتر اعلام کرد: هکرهای ناشناس به سرورهای اصلی رایانه‌های این شرکت حمله کرده اند. مقامات این شرکت اعلام کرده اند که روند تولید نفت این شرکت تاکنون تحت تأثیر این حمله سایبری قرار نگرفته است.  
 
خبرها همچنین از حملات سایبری به برخی مراکز فعالیت تجاری در سراسر جهان حکایت دارد.
 
­بانک مرکزی اوکراین نیز در بیانیه ای از حمله سایبری به چند بانک و شرکت دولتی و تجاری اوکراینی خبر داد. حمله سایبری به رایانه های مراکز دولتی اوکراین سبب بروز مشکلات در کامپیوترهای فرودگاه باریسپول، مترو کی یف، اداره پست و شرکت انرژی شهر کی یف و چندین بانک بزرگ شد.
 
کاربران بانک مرکزی اوکراین هم برای ورود به سیستم های کامپیوتری با مشکل مواجه شده اند و برای ورود پیغام پرداخت سیصد دلاری دریافت می کنند.
 
در انگلیس نیز بدون استناد به گزارش منابع اطلاعاتی، رسانه های این کشور  انگشت اتهام را بسوی روسیه دراز کرده اند. گزارش ها حاکیست هکرها به اطلاعات مربوط به ایمیل حدود 90 نماینده مجلس عوام و مجلس اعیان انگلیس نفوذ کرده اند. بعد از این اتفاق به ده هزار نفر در انگلیس گفته شد که گذرواژه های خود را تغییر دهند.
 
ماجرای اتهامات به روسیه درباره هک شدن رایانه های دولتی در کشورهای غربی از آمریکا شروع شده است. سال گذشته دولت آمریکا ادعا کرد روسیه با هک کردن رایانه های حزب دموکرات در انتخابات این کشور مداخله کرده است. هک ایمیل های مکرون در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، هک رایانه های شبکه برق ایالت ورمونت آمریکا و به تازگی نیز ادعا شد هکرهای روسیه پیام های جعلی از طرف دولت قطر در خبرگزاری رسمی این کشور منتشر کرده اند.

 
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °