واکنش تند سوریه به ادعای جدید آمریکا
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
20:05 - چهارشنبه 22 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۷۰۰۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۹
نماینده پارلمان سوریه روز چهارشنبه اعلام کرد: واکنش به ادعاهای آمریکا و غرب علیه سوریه غافلگیر کننده خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک ، محمد خیر عکام،  عضو کمیته قانونگذاری مجلس سوریه گفت: « ادعاهای آمریکا ، فرانسه و انگلیس بی اساس است و واکنش سوریه و متحدان آن با توجه به حاکم بودن خودکامگی های سیاسی و نبود قانون بین المللی بازدارنده و سخت خواهد بود.»
عکام افزود:  اتهامات وارده علیه سوریه با اهداف سیاسی و فشار بر این کشور به علت عبور از خطوط قرمز آمریکا در نبرد شرق سوریه ( البادیه ) و ارتباط ارتش سوریه و عراق است.
وی اظهار داشت: « ما به همه می گوییم سوریه در گذشته از تسلیحات شیمیایی استفاده نکرده است و در آینده نیز نه علیه مردم سوریه و نه علیه تروریست ها استفاده نخواهد کرد. استفاده از این تسلیحات نیاز نیست و ضرورتی ندارد. از لحاظ قانونی اگر یک کشور احساس کند کشوری دیگر در صدد استفاده از تسلیحات شیمیایی است باید به سازمان منع تسلیحات شیمیایی مراجعه کند. سپس این سازمان با بازرسان خود رایزنی می کند و به آنان دستور می دهد عازم کشور مظنون شوند و درباره موضوع تحقیق کنند. سوریه از جمله کشورهای امضا کننده موافقتنامه سازمان منع تسلیحات شیمیایی است و پیشتر نیز بارها از بازرسان و مسئولان این سازمان درخواست کرده است به سوریه بیایند و درباره ادعاهای سابق آمریکا درباره خان شیخون تحقیق کنند ولی آمریکا نمی خواهد چنین اقدامی صورت گیرد تا واقعیت آشکار نشود. در واقع آمریکا از این حادثه به عنوان بهانه سیاسی برای فشار به دولت سوریه استفاده کرد و این دومین بار است که آمریکا از این شیوه استفاده می کند.
این عضو پارلمان سوریه خاطرنشان کرد:  قواعد و اصول قانون بین المللی روشن است و این آمریکا است که قانون بین المللی را نقض می کند و باید مواخذه شود. در صورتی که امریکا و متحدان آن قصد داشته باشند بحران جدیدی بیافرینند یا این که از طریق یکی از بازوان خود از تسلیحات شیمیایی استفاده کنند با واکنش مشترک سوریه ، روسیه و ایران مواجه خواهد شند و من معتقدم که این واکنش غافلگیر کننده خواهد بود.
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °