خشم کره جنوبی از تهدیدهای جدید همسایه شمالی
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
10:40 - يکشنبه 19 مرداد 1399
کد خبر : ۵۰۷۰۱۴
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۳
دستگاه اطلاعات ملی کره جنوبی اعلام کرد: تهدیدهای کره شمالی علیه پارک گئون های رئیس جمهور سابق کره جنوبی و لی بیونگ هو، رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی این کشور به اتهام توطئه برای ترور کیم جونگ اون رهبر کره شمالی غیر قابل تحمل است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک از توکیو، دستگاه اطلاعاتی کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: اتهامات مطرح شده در این خصوص هیچ پایه و اساسی ندارد.
­در این بیانیه اتهامات کره شمالی درخصوص توطئه رئیس جمهور سابق کره جنوبی و رئیس دستگاه اطلاعاتی وی برای ترور کیم جونگ اون رد و تاکید شده است این کشور تهدید آشکار علیه شهروندان کره جنوبی را تحمل نخواهد کرد.
کره شمالی روز چهارشنبه اعلام کرد دستور اعدام پارک گئون های و رئیس دستگاه جاسوسی وی را به علت توطئه برای ترور کیم جونگ اون صادر کرده و از کره جنوبی خواسته است این دو نفر را تحویل دهد.
خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد: افشاگری ها نشان داد پارک گئون های سال 2015 برای ترور رهبر این کشور توطئه چینی کرده بود و به همین علت پیونگ یانگ دستور اعدام « پارک گئون های خائن » را صادر کرده است.
این خبرگزاری به منبع افشاگری ها در این خصوص اشاره نکرد اما یک روزنامه ژاپنی این هفته گزارش داد پارک گئون های سال 2015 طرحی را برای سرنگون کردن رژیم کیم جونگ اون تصویب کرد.
روزنامه «آساهی شیمبون» ژاپن در شماره روز دوشنبه خود به نقل از منابع آشنا به سیاست  پارک گئون های در قبال کره شمالی نوشت :« او (پارک) سال 2015 توطئه ای را برای برکنار کردن رهبر کره شمالی تایید کرد که طرح آن را دستگاه جاسوسی کره جنوبی تهیه کرده بود.»
خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد :« ما در داخل و خارج اعلام می کنیم که  پارک گئون های خائن و رئیس سابق دستگاه اطلاعاتی کره جنوبی را اعدام خواهیم کرد زیرا آنها توطئه ای زشت را برای آسیب رساندن به رهبر کره شمالی سازماندهی کرده بودند. ما اعلام می کنیم اگر نیروهای بازیچه دست آمریکا و کره جنوبی بار دیگر تلاش کنند برای هدف قرار دادن رهبر کره شمالی ، مرتکب یک تروریسم زشت مورد حمایت دولت شوند ، بدون اطلاع قبلی آنها را مجازات خواهیم کرد.»

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °