روی خط خبر/ نگاهی به وضعیت آب کشور
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
18:52 - جمعه 03 بهمن 1399
کد خبر : ۵۰۷۶۴۹
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
معاون وزیر نیرو گفت: نگران کمیت آبی نیستیم، نگران کیفیت آب هستیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، شاهین پاکروح، معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب در برنامه روی خط خبر شبکه خبرگفت: وزرات نیرو با هفتاد هزار نیرو بصورت شبانه روزی و بدون وقفه در کل کشور امر آب رسانی در کشور را مدیریت می کند.
پاکروح افزود: قریب به یک میلیارد متر مکعب در روستاها و 6 میلیارد متر مکعب در شهرهای کشور مجموع آب تولیدی است که از طریق 430 هزار کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع به دست مشترکین در نقاط مختلف می رسد.
 پاکروح گفت: سال گذشته 301 شهر در گیر تنش آبی بودند که با برنامه ریزی های انجام شده موفق شدیم این تعداد را امسال به 289 شهر برسانیم،
 او گفت: امسال 6 کلان شهر درگیر تنش آبی هستند، این کلان شهر ها عبارتند از بندر عباس، شیراز، بوشهر، مشهد، کرمان  و اصفهان می باشند که برای هر کدام از این شهرها برنامه های خاصی طراحی شده است.
معاون وزیر نیرو گفت:در کشور بیش از 18 متر مکعب مخازن آب وجود دارد که این مخازن هم عهده دار ذخیره سازی آب هستند و هم در اوج مصرف نقش ایفاء می کنند و آنچه در تنش آبی اتفاق می افتد، افت ذخیره در مخازن است، چون مصرف تشدید می شود.
او درباره معنی تنش آبی گفت: در شرایطی که مجموع آب با مصرف آن در ساعات خاصی در فصل و روز گرم برابری کند، تنش آبی بوجود می آید.
روی خط خبر/ وضعیت آب کشور 
پاکروح گفت: ما در کشور هفت درصد مخازن آبی را به آب شرب اختصاص داده ایم که سهم قابل توجهی نیست و نگرانی عمده ای به لحاظ کمی نداریم و ملاحظات ما از نظر کیفی می باشد.
معاون وزیر نیرو گفت: شرایط آبی ما با سال گذشته در سدها ی تامین کننده آب شرب برابری می کنند اما این موضوع به معنی این نیست که مشکل تامین آب نداریم، چون ما هنوز خیلی از پروژهای تامین آب بلند مدت شهرها به بهره برداری نرسیده است که بیش از 130 طرح آبرسانی به شهرهای کشور در دست اجراء است و بالغ بر 24 هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است.
 
برچسب ها: آب ، تنش آبی ، آبرسانی
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
-۳°    ۳°