سیف: در اولین فرصت، سیاست تک نرخی شدن ارز را عملیاتی می کنیم

irinn | وب سایت شبکه خبر

تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
22:20 - جمعه 09 خرداد 1399
کد خبر : ۵۰۷۷۳۸
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۲
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که دستورالعملهای مربوط به تک نرخی شدن ارز آماده ابلاغ شده است گفت: امیدواریم این سیاست در طول سال ۹۶ عملیاتی شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، ولی الله سیف افزود: تک نرخی شدن ارز کاری است که به سادگی می تواند عملیاتی شود و هم اکنون نیز دستورالعملهای آن آماده ابلاغ است.

او افزود: یکی از پیش نیازهای این اقدام، ایجاد ارتباطات کارگزاری نظام بانکی ما با بانکداری بین المللی است که طبیعتاً زمانی که به این حد نصاب لازم برسیم و بانک مرکزی هم از این بابت شرایط را مناسب ببیند طبیعتاً این کار و سیاست ابلاغ و عملیاتی می شود.

رئیس کل بانک مرکزی گفت: هم اکنون درست است که ما دو نرخ ارز داریم (نرخ مبادله ای یا رسمی و نرخ بازار آزاد) منتهی نرخ رسمی ما برای موارد خاص و به صورت کنترل شده استفاده می شود و زمینه های فسادزا که می تواند مشکلاتی ایجاد کند دقیقاً تحت کنترل است.

سیف افزود: در اولین فرصت ممکن، سیاست تک نرخی شدن ارز را عملیاتی می کنیم و امیدواریم این سیاست در طول سال 96 عملیاتی شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین درباره جلسه امروز اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز  وزارت اقتصاد و امور دارایی گزارش خوبی درباره تحلیل روند اقتصاد کشور طی ده سال گذشته متناسب با مبانی اقتصاد مقاومتی ارائه کرد.

او افزود: خوشبختانه شاخص های اقتصاد مقاومتی در طول دولت یازدهم، روند مثبتی داشته است.

سیف گفت: یکی از بحث های جلسه امروز تمرکز بر پیش بینی متناسب درباره تکانه های احتمالی و شوک هایی است که می تواند بر اقتصاد کشور ما وارد شود.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین دو شاخص روند قیمت ارز در بازار و همچنین میزان استقلال سیاست پولی در کشور را برای تحقق اصول اقتصاد مقاومتی مهم دانست و گفت: امیدواریم برای تحقق این اصول بتوانیم این دو شاخص را در بانک مرکزی به درستی عملیاتی کنیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
°    °