دستگیری باند جعل و کلاهبرداری پرداخت وام
تازه ترین خبرها در پیام رسان سروش irinn_channel@  با شبکه خبر به روز باشید.       
23:32 - دوشنبه 20 ارديبهشت 1400
کد خبر : ۵۰۷۹۴۸
تاریخ انتشار : سه‌شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴
سخنگوی ناجا از دستگیری اعضای باند جعل و کلاهبرداری اوراق مشارکت و اعطای وام خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی ناجا در هفدهمین نشست سخنگوی نیروی انتظامی با بیان این مطلب که اعضای باند جعل و کلاهبرداری در زمینه پرداخت وام و تسهیلات توسط پلیس امنیت ناجا دستگیر شده‌اند، گفت: متأسفانه این افراد با بهره‌گیری از نرم‌افزارهای کامپیوتری مبادرت به تهیه برگه‌های موافقت اصولی وام با سربرگ وزارت تعاون کرده بودند.

وی گفت:‌ اعضای این باند در سایه اعتمادسازی، اوراق جعلی را در اختیار مشتریان و متقاضیان وام قرار داده و بابت ضمانت و کارمزد هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کردند که خوشبختانه با اقدامات فنی و حرفه‌ای پلیس تمامی اعضای این باند دستگیر شدند.

 
 
سردار منتظرالمهدی به آمار ماه رمضان امسال در مقایسه با ماه رمضان سال 95 پرداخت و گفت: وقوع شرارت 7 درصد، جانباختگان تصادف 18 درصد،‌ تجاوز به عنف 13 درصد، قتل 20 درصد، شهید مأموریتی 67 درصد کاهش داشته است. سرقت یک درصد افزایش، سرقت اتومبیل کاهش و سرقت منزل نیز نه افزایش و نه کاهش داشته است؛ همچنین در بین موارد سرقت، سرقت موتورسیکلت بیشترین فراوانی را به خود اختصاص داده است.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با بیان اینکه چندی پیش در شبکه‌های اجتماعی شایعه‌ای مبنی بر واریز مبالغی دریافتی جهت تعویض پلاک خودرو به حساب مدیران ارشد ناجا واریز شده بود پرداخت و گفت: ‌5 نفر از کسانی که این شایعات رواج دادند توسط پلیس امنیت شناسایی شده؛ این افراد تحویل مراجع قضایی شده و پرونده‌اشان در حال پیگیری است. او افزود: متأسفانه این افراد کارمند دفاتر اسناد رسمی در چند استان بودند  او گفت: هرگونه واریزی جهت تعویض پلاک خودرو توسط خود مشتریان مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود.

 سخنگوی نیروی انتظامی در پاسخ به سوالی در خصوص آخرین وضعیت مرزبان مفقود ناجا اعلام کرد: کماکان رایزنی و پیگیری مستمر و مستند پلیس و مرزبانی از طریق وزارت خارجه و مرزبان پاکستان در حال انجام است؛ تا الان سرنخ خاصی پیدا نکرده‌ایم.
 
 سخنگوی ناجا گفت: اجرای قانون خرید خدمت سربازی غایبان تا شهریور ادامه دارد. سردار منتظرالمهدی درباره حریم خصوصی افراد نیز گفت: بر اساس قانون داخل خودرو حریم خصوصی نیست و پلیس موظف است بر اساس قانون با ناهنجاری در درون خودرو  از جمله بی حجابی برخورد کند. او گفت: حجاب هنجاری است که در جامعه ما پذیرفته شده و مبتنی بر قوانین حاکم بر نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

این مقام ارشد انتظامی افزود: همکاران من در بخش‌هایی از نیروی انتظامی موظف هستند به جهت رعایت حقوق شهروندی و ایجاد امنیت اجتماعی در ابعاد جانی، مالی ناموسی، اخلاقی و البته احساس امنیت در سپهر روان جامعه در مواجه با هرگونه هنجار‌شکنی مداخله کنند.

پربازدید ها
روز
هفته
ماه
آب و هوا
۱۷°    ۲۸°